sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Witam serdecznie,

chciałbym, aby ten temat być może uświadomił niektórym z Państwa jakie ryzyko może nieść ze sobą powierzenie dochodzenia odszkodowania nieznanej kancelarii odszkodowawczej, które rosną jak grzyby po deszczu.

Uwag jest kilka, zacznę po kolei:

1. Proszę się upewnić, że osoba, która Państwa odwiedza i mówi, że pomoże Państwu w uzyskaniu należnego odszkodowania, ma rzeczywiście przy sobie dokument pełnomocnictwa. Jest to o tyle ważne, iż w razie zaistnienia problemów między poszkodowanym - a - kancelarią, będzie można umowę taką UNIEWAŻNIĆ - właśnie z powodu braku posiadanego pełnomocnictwa przy zawieraniu z Państwem umowy. Proszę nie dać się zwieść odpowiedziom typu : Zapomniałem/am , bo zostawiłem/am w domu. Brak pełnomocnictwa=radzę umowy nie podpisywać.

2. Oprócz dokumentu pełnomocnictwa, proszę także się zapytać, czy osoba, która Państwa odwiedza ma przy sobie certyfikat albo inne upoważnienie respektowane przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Bez tego dokumentu, legalnie nie można od Państwa pozyskać żadnych danych osobowych - imię, nazwisko, adres i wszystko co może Państwa pomóc zidentyfikować. Brak dokumentu = łamanie prawa i można zgłosić to śmiało do prokuratury.

3. Ważne, aby być ciągle poinformowanym/ą o stanie sprawy, kiedy już się ją komuś powierzy. Zdarzają się kancelarie, które wcale nie informują klienta o tym, co w tej chwili się dzieje, na czym sprawa utknęła albo jak daleko się posunęła, także w przypadku, gdy okaże się, że odszkodowanie należne Państwu jest większe, niż Państwu powiedziano, a co wtedy stałoby się z resztą ? Nie muszę opowiadać.

4. Proszę także nie godzić się na opłaty wstępne. Dobre kancelarie odszkodowawcze odchodzą od tej reguły w myśl zasady \"nie ma wygranej=nie ma honorarium\"

5. Jedną chyba z najważniejszych rzeczy jest to, aby sprawdzić pod jaką formą prawną kancelaria jest prowadzona. Chodzi tu o to, aby szczególnie unikać Spółki Z O.O. - z ograniczoną odpowiedzialnością. Dlaczego ? Spółka z o.o. jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za długi do ograniczonej sumy. Tę ograniczoną sumę stanowi majątek spółki, który nie musi być wcale taki duży.
Z kolei każdorazowy wspólnik takiej spółki odpowiada tylko do wysokości wniesionego wkładu. Np. 10 tys. zł i nic co wynosi ponad tę kwotę na majątek osobisty wspólnika się nie nakłada.

Dlaczego o tym piszę ? Gdyż w ewentualnych umowach, jakie Państwo podpiszecie z przedstawicielami kancelarii odszkodowawczych, znajdzie się zapis mówiący o tym, że pieniądze (odszkodowanie) w razie wygranej sprawy zostaną przelane NAJPIERW na konto kancelarii, która potrąca sobie honorarium, a dopiero POTEM przelewa resztę kwoty na Państwa konto. Wszystko jest \"niby ok\" do czasu, kiedy okaże się, że taka kancelaria zachowa sobie to odszkodowanie, które w razie poważnego uszczerbku na zdrowiu może wynieść KILKASET tysięcy złotych. Owa spółka może po prostu tych pieniędzy nie wypłacić, a wg prawa cywilnego i handlowego - odpowiada za dług tylko do określonej wysokości, a co z resztą ? Oczywiście można pokusić się jeszcze o założenie sprawy karnej i cywilnej o wypłatę odszkodowania, ale to jak wiadomo - może trwać trochę czasu i po prostu po co psuć sobie nerwy i \"ciągać się\" po sądach nie wiadomo ile ?

W razie pytań, sugestii, proszę pisać na adres e-mail:
porady@legalservice-zyskowski.pl <- bezpłatne doradztwo prawne

legalservice-zyskowski.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Odkryl Ameryke BUHAHAHHAHAHHAHAHAAHAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Zapomniałem dodać także o tym, żeby zwracać uwagę na zapis, który ZAKAZUJE PAŃSTWU ZAWARCIA UGODY z ubezpieczycielem. Decyzja zawsze powinna należeć do Państwa czy iść na ugodę czy też nie. Kancelarie często chcą pozbawić poszkodowanych możliwości pójścia na ugodę z jednej głównej przyczyny - ugoda może wynieść, np. 60 tys. zł, a kancelaria chce wydusić jak najwięcej, bo większe z tego tytułu otrzyma honorarium. Uważam, że decyzja zawsze powinna leżeć w gestii osoby poszkodowanej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

zapomialem dodaac a kogo to interesuje buhahahahahahah

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

daj teraz porady wszystkim co ty robisz i jak oszukujesz bujaj wory, ssij dzydzla:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

O oczywistościach najczęściej ludzie zapominają, np. o czytaniu umów, gdyż Pan, który nalega na jej podpisanie jest \"miły\" , o stawiennictwie w sądzie, gdy jest się pozwanym, także regulaminów niektórych stron internetowych, gdzie trafiają się naciągacze, którzy chcą zwolnić się z jakiekolwiek odpowiedzialności poprzez to, że ktoś zaakceptował regulamin, którego nie czytał. Spraw takich jest wbrew pozorom wiele.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Czytanie umowy do podstawa dodatkowo warto weryfikowac referencję :)

Ja polecam: http://kancelaria-pionier.pl/oferta szybko, sprawnie i skutecznie działają. Kancelariom raczej zależy na wywalczeniu jak najwyższego odszkodowania, żeby dobrze wypaść i przyciagnąć rzeszę klientów. Jeśli idą na ugody to szkodzą bardziej sobie i swojej reputacji...
W każdym razie na pewno lepiej się skonsultować z prawnikiem niż samemu występować przeciwko całej tej machinie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Do założyciela forum - Legalservice-zyskowski

Szanowny Panie, nie pisz Pan rzeczy, których nie znasz Pan z praktyki. Jest Pan młodym człowiekiem, do tego jeszcze studiującym, więc cóż może Pan wiedzieć o praktycznej działalności kancelarii odszkodowawczych!
Poprzez założenie tego postu chcesz Pan wypromować siebie na tym forum!!!
Inne miejsca są na reklamę!

Odnosząc się do Pańskich wywodów skomentuję je w sposób następujący:

1/ Pełnomocnictwo jest podstawowym, nieodzownym dokumentem, na podstawie którego kancelaria odszkodowawcza występuje w imieniu klienta.

2/ W chwili obecnej większość kancelarii odszkodowawczych pracuje na zasadzie success fee, czyli pobiera ustalone z klientem honorarium po wygraniu sprawy. Sama idea takiego rozliczenia jest jak najbardziej prawidłową. Otóż dzięki takiemu rozliczeniu klient nie płaci żadnych kosztów wstępnych, a honorarium kancelarii uzależnione jest od jej skuteczności. Pełnomocnikom zatem zależy na uzyskaniu jak najwyższej kwoty dla klienta.

3/ Uzyskanie pełnego odszkodowania w możliwie najkrótszym czasie od powstania szkody i bez konieczności poświęcania czasu na formalności z tym związane jest stanem optymalnym dla osoby poszkodowanej w wyniku zdarzenia, za skutki, którego odpowiada ubezpieczyciel z tytułu umowy ubezpieczenia.

4/ Niewątpliwym efektem rozwoju kancelarii odszkodowawczych w Polsce jest wzrost świadomości odszkodowawczej w skali ogólnej. Działalność kancelarii prezentowana przez media, nawet jeżeli niekiedy przedstawiani są oni w sposób krytyczny, w wymiarze społecznym, wpływa na rozpowszechnienie wiedzy o problematyce dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, co jest widoczne w szczególności w obszarze wypadków komunikacyjnych, błędów w sztuce lekarskiej, czy zdarzeń związanych z nienależytym utrzymaniem dróg. Również reklamy kancelarii odszkodowawczych, występujące głównie w mediach elektronicznych, same w sobie wskazują na możliwość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych w sytuacjach, które odbiorca powszechny może uznać ze przekreślające szanse na uzyskanie odszkodowania, jak choćby uniewinnienie sprawcy w postępowaniu karnym czy upływ kilku lat od wypadku.

5/ Należy wskazać, że działalność kancelarii odszkodowawczych ma duży wymiar, gdyż dla osób które same nie podjęły działań mających doprowadzić do uzyskania odszkodowania i będących w błędnym przekonaniu, że byłoby to działanie niecelowe, złożenie oferty przez kancelarię odszkodowawczą stanowi praktycznie warunek sine qua non uzyskania odszkodowania. W sytuacjach, w których istnienie obowiązku odszkodowawczego budzi wątpliwości przyjęcie takiej oferty również można uznać za optymalne rozwiązanie. Większość kancelarii odszkodowawczych za dokonanie wstępnej analizy możliwości dochodzenia roszczeń nie pobiera wynagrodzenia lecz jest to świadczenie bezpłatne – realizowane na poczet przyszłych wynagrodzeń, zaś w przypadku negatywnego wyniku weryfikacji okoliczności sprawy – mieszczące się w ryzyku gospodarczym związanym z prowadzoną działalnością.

W Łomży działa kancelaria z prawdziwego zdarzenia, profesjonalna, skuteczna i co najważniejsze uczciwa, siedziba jej mieści się na Legionów. Nie pisz więc Pan rzeczy, których nie znasz Pan z praktyki działania takich kancelarii.

Nie wierz tym co zakładają tematy na forum, o których nie mają pojęcia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

jedna kancelarnia na lomze zamalo co najmniej zeby bylo z 10 wtedy lepsza konkurencja twardy wygrywa a tak to wszystko nabijanie ludzi w butelke

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Capitol podaj mi ten adres gdzie ona się dokładnie mieści..
Dzięki:-)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Do forumowicza \"Kawa na ławe\"

Kancelaria mieści się na Legionów Vis a vis parku za byłą szkołą drzewną.

Nie wierz tym co zakładają tematy na forum, o których nie mają pojęcia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Do forumowicza capitol

-Tak, jestem osobą młodą.
-Czy miałem styczność z opisywanymi przeze mnie sprawami ? Jak najbardziej. Miałem różne oferty współpracy z różnymi kancelariami, jednak tej współpracy nie podjąłem. Prześledziłem informacje na temat danych kancelarii oraz ich skuteczności jak również podejścia do poszkodowanego. Mój post to nic innego jak konkluzja tego wszystkiego.
- Czy przez to reklamuję siebie ? Nie. Zajmuję się odszkodowaniami głównie komunikacyjnymi, nie szkodą na osobie - do tego potrzeba zaplecza osobowego w postaci biegłych lekarzy itd. Czy zatem reklamuję kogoś innego ? Nie, gdyż nie podałem tak jak Pan żadnej kancelarii jako \"tej jedynej\" i wychodzi na to, że reklamą tutaj zajmuje się Pan. Sprawy są na prawdę różnego rodzaju, są łatwiejsze i trudniejsze. W sprawach, w których odszkodowanie mogłoby wynieść pokaźną kwotę, doradzam petentom zwrócić się do dobrej kancelarii odszkodowawczej, a wiem, iż wielu radców prawnych i adwokatów współpracuje z takimi kancelariami właśnie na zasadzie odesłania. Ja nikogo osobiście nie polecam, gdyż wątek nie został założony w celach reklamowych.

- To co robię, robię darmowo. Można zatem śmiało rzec, iż ja także zajmuję się poszerzaniem świadomości obywateli na temat przysługujących im praw (możliwości). W zakładce \"O Nas\" jest to jasno przecież opisane. Stąd chociażby mój post na tym forum.

- Mój temat jest to rodzaj ostrzeżenia na różnego typu praktyki, gdyż nie każda kancelaria jest rzetelna, miałem z takimi styczność. Nie przeczę, że są kancelarie \"z prawdziwego zdarzenia\". Ktoś chyba źle to odebrał, jakobym ja oczerniał wszystkie...

- To co Pan opisał w punktach to właściwie rozszerzenie puntów mojego początkowego postu. To się tyczy pełnomocnictwa, succes fee itd. Dlatego to, co opisałem - jest to dobry zarys tego, na co zwracać uwagę. Rzetelne kancelarie do tego wszystkiego się stosują, ale są też te nierzetelne, o których istnieniu każdy powinien wiedzieć. Ostrożność nie zaszkodzi.

- Praktykę posiadam co najmniej 3-letnią w różnego rodzaju sprawach, głównie cywilnych.

Dziękuję jednak Panu capitol za konstruktywną krytykę i zgadzam się z głównym przesłaniem - nie wierzyć każdemu, kto zakłada temat. Najlepiej przekonać się samemu. Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze


Wszystko sprowadza się do tego, że trzeba wybierać sprawdzone dobre kancelarie, które cieszą się dobrymi opiniami wśród ludzi, a nie te najbardziej natrętne, która starają się jak najszybciej pozyskać klienta, a potem na nim żerować. Miałem to szczęście, że mój brat pracuje w podobnej branży i polecił mi kancelarię Advoco z Warszawy. Są bardzo przyjaźnie nastawieni i pomocni.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

My po wypadku korzystaliśmy z usług Kancelarii PIONIER. Byliśmy zadowoleni pod każdym względem - jeśli macie pytania zapraszam do kontaktu. Można też rzucić okiem: http://kancelaria-pionier.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Ja od siebie mogę polecić tą kancelarię: http://www.kancelaria-kalamala.pl
Świetni specjaliści z zakresu prawa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Właśnie dlatego należy wybierać firmy odszkodowawcze, które są na rynku od lat i cieszą się uznaniem klientów. Koniecznie poczytajcie opinie o EuCO. Widać, że warto im zaufać, ponieważ klienci ich chwalą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Polecam Kancelarię PIONIER

Polecam firmę Kancelaria Pionier z Lublińca. Ja skorzystałem z ich pomocy i jestem bardzo zadowolony. Jak się wpisze w wyszukiwarce nazwę to od razu wyskoczy ich oficjalna strona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Myślę ze warta polecenia kancelaria https://votum-sa.pl, są podobnie liderem na rynku. Miałem „nieszczęście” skorzystać z ich usług i jestem zadowolony. Wywalczyli dla mnie co mieli wywalczyć a nawet więcej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Uwaga na kancelarie odszkodowawcze

Same trolle reklamowe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org