czwartek, 23 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
zwrot butelek i śmieci

Witam,
Dzisiaj chciałem zwrócić pięć butelek po piwie w sklepie 50 metrów gdzie mieszkam i okazało się że muszę mieć paragon aby kasjerka musiała je podpisać za co jest zwrot. Pytam się czy kiedyś to się skończy? W rezultacie zostawiłem je po śmietnikiem bo to są przeważnie młode dziewczyny, przestraszone itd.. Niby idziemy do Unii (czytaj monetarnej, jestem i byłem przeciwnikiem) ale jeśli to czemu nie czerpiemy pozytywów? Wystarczą automaty w marketach do zwrotu opakowań szklanych, plastików,puszek i sprawa załatwiona tak jak to jest w wielu krajach Europy min. Niemczech, Norwegii .. Śmiecie i tak idą do jednego "worka" i są przecież i tak segregowane. Coś mnie trafia jak muszę się prosić o własne pieniądze.
Pozdrawiam
Wojtek

ketjowr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot butelek i śmieci

Ja zawsze wyrzucałem, nie chciałem się trudzić, nosić ze sobą butelki, ostatnio poszedłem i wymieniłem 2 butelki na 2 piwa (z dopłatą) :) żadnego paragonu nie musiałem posiadać. W marketach chyba jest wymagany paragon, widziałem wywieszone kartki w środku.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot butelek i śmieci

W tym sklepie też wisi kartka ale "małym drukiem" co moim zdaniem i tak tego nie tłumaczy bo w końcu to są nasze pieniądze, butelka zwrotna więc coś jest nie tak. Ciekaw jestem jak to jest wg. prawa czy tak jak picie piwa w miejscach publicznych? Tego nie ma przecież w ustawie.

ketjowr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot butelek i śmieci

Do reklamacji też trzeba mieć niby paragon, i tak straszą sprzedawcy, ale jak wsiądziesz na człowieka z kodeksem i chęcią założenia sprawy, to się łamie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot butelek i śmieci

Masz rację ale czy zawsze trzeba się kłócić o swoje? W każdym razie dzięki za odzew pozdrawiam Wojtek

ketjowr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot butelek i śmieci

Za czasow PRL byly ponkty skupu butelek.Teraz mamy kapitalizm i nikt nie zajmuje sie butelkami.To smutne lecz prawdziwe.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: zwrot butelek i śmieci

jeśli kupujesz 2 piwa i posiadasz 2 puste(zwrotne)butelki,to nikt łaski nie robi wstawiając je do skrzynki w sklepie.Lecz gdy chcesz SPRZEDAĆ w sklepie te butelki...no cóż,takiego obowiązku nie ma.jestem ciekaw,czy jeżeli SPRZEDAWAŁBYM butelki w skupach i sklepach z zyskiem ok.5000 miesięcznie,to czy musiałbym tę działalność zgłosić i potem podzielić się z US i lokalną parafią?



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org