niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Warto montować czujki dymu do mieszkania?

Siemka!
Myślicie, że warto inwestować w tego typu instalacje? Czy machnąć ręką i ubezpieczyć mieszkanie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

A co ma piernik do wiatraka? Jak zaczadziejesz to żadne ubezpieczenie życia Ci nie wróci...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

Głupie pytanie,czujnik kosztuje 100 parę złotych,a może uratować Ci życie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

jak kobita przypali coś w kuchni,to wyjka się odezwie,ale jak będziesz z rodzinką spał,a coś się wydarzy,to też się wydrze.tak czy tak decyzja twoja.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

raczej nie, nie masz komina. Jak masz butle, lepiej zamontować czujnik od gazu. Dla mnie od dymu mija się z celem w mieszkaniu.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

dla mnie z celem się nie mija,pożar może zdarzyć się i bez udziału gazu.ale jak montować to i jedno i drugie.



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

Z mojej perspektywy wynika, że jak najbardziej warto. Zajrzyj pod ten artykuł http://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/107,pozar-niebezpieczenstwo-ktore-nadchodzi-zwlaszcza-zima/ - masz tam trochę statystyk jak poważnym zagrożeniem jest pożar. Poczytaj prasę lokalną - często można natknąć się na info o tym że coś spłonęło. Jeżeli chodzi o czujniki to faktycznie ich koszt jest niski w stosunku do potencjalnych korzyści. Sprawdź przede wszystkim czujniki SATEL serii CSP-200 i CSP-100.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

ja właśnie kupiłam czujnik dymu i czadu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

gratuluję

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

Pewnie że warto, ja czytałam że te są dość dobre http://alko-maty.pl/?czujki-dymu w razie jakiegokolwiek zdarzenia, będziesz cieszył że wydałeś pieniądze na tego typu rzeczy. Czasem warto w coś zainwestować zanim będzie za późno.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

W bardziej normalnych normalnych krajach zarówno czujniki dymu i czadu są wymagane przez prawo. Co do czujników dymu to zalecana jest instalacja dwóch rodzajów. Jeden sprawdza czystość powietrza - dużo dymu mało ognia, drugi sprawdza jak zjonizowane jest powietrze - sporo ognie ale bez dymu np palący sir plastik

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

warto, to takie amerykańskie bezpieczeństwo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Warto montować czujki dymu do mieszkania?

Jasne, że warto. Koszt takiego czujnika jest bardzo niewielki, a może on uratować życie lub majątek! Jeśli chodzi o wybór takiego czujnika to polecam Wam artykuł http://www.dladomu.org/jaki-czujnik-dymu-kupic/ . Osobiście korzystam z Avidsena , który kosztuję ok. 40zł (zależy od sklepu).

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org