sobota, 08 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
logika-zadania

poszukuje kogoś kto jest dobry z logiki, wlaśnie ma ją na studiach lub wciąż umie rozwiązywać zadania, te najprostsze. Mam zestaw egzaminacyjny ipotrzebuję kogoś, kto go rozwiąże, oczywiście za rozsądną cenę. Pilne!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Ja może będe mógł ci pomódz. odezwij się do mnie na gg 4302827

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Wrzuć tutaj, to może w ramach relaksu Ci je rozwiążę :-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

a może wszyscy razem spróbujemy je rozwiązać :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

To może ja zacznę :) Od bardzo prostej zagadki :)
Co jest cięższe?? Kilogram metalu czy kilogram pierza ?? :):)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Kilogram metalu=kilogram pierza :P

Płynę pod prąd, bo z prądem śmieci płyną.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

a jeżeli kot ma długość 40 cm to ile waży kilo śledzi??? :]



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

ja zaliczyłem Logikę na 4... właściwie samą Logikę to bardzo dobrze umiałem, ale na Teorii Mnogości miałem małe potknięcie...

---------------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Pies bernardyn biegnie z prędkością 10 km/h i niesie pudełko 10 płytek DVD o pojemności 4,7 GB każda. Czy będzie on przesyłał dane szybciej niż sieć Fast Ethernet (100 Mb/s) na odcinku 8 km? ;D

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Wilk goniąc zająca uwiązł był w rurze kanalizacyjnej, której średnica na pozór była znacznie mniejsza niż gabaryty wilka. Uwięzła głowa wilka, a reszta dyndała sobie swobodnie. Następnie nadleciała pszczoła i ukąsiła wilka w.... tę resztę dyndającą. Wówczas wilk przemierzył rurę oraz zaorał sobą okoliczne pole...
Tak więc wszystko jest możliwe, Markacyku, oj tak tak...

pa pa pa parapapapapa pa pa



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

markac: tak :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

moja prośba była serio, naprawde szukam kogoś, kto zrobi te zadania, jeżeli ktoś czuje się na siłach to podaje mojego mejla: needy21@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

To co niektorzy napisali też było serio, wrzuć te zadania na jakiegoś ftp i podaj linka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Ja mam lepszą;)

3 gosci składa sie po 15 zł na wódke. Ida do sklepu i płaca za nia 45zł... gdy poszli sprzedawcy przypomiało sie ze wódka kosztuje 40zł i kazał swojemu synowi oddać im 5 zł... Chłopak sobie myśli oddam im po 1zł a 2 zł wezme sobie....

A wiec wychodzi na to ze żule składali sie po 14 zł....

Gdzie jest złotówka??? Składka:3x14zł=42zł ....+ to co wziął chłopak 42zł+2zł= 44zł


a na początku mieli 45zł...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Goście wydali w sumie 42zł, 40zł na flaszkę plus 2zł dla chłopaka. A nie 44zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Faceci złożyli się po 15 zł tzn 15*3=45 zł flaszka kosztowała 40 zł, facet oddał 5 dla syna żeby ten im oddał. A więc 40 zł zostaje w kasie, 3 złote otrzymują nabywcy flaszki i 2 zł syn. (40 + 3 + 2=45 zł ) i wszystko jasne :)

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga! Łam, czego rozum nie złamie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

no tak, ale skoro zwrocil im po zlotowce, to oznacza, ze wydali po 14 zl. kazdy, a 14x3=42
nie ma rzeczy oczywistych, to chyba jest logika

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

"no tak, ale skoro zwrocil im po zlotowce, to oznacza, ze wydali po 14 zl. kazdy, a 14x3=42"

Nie. Flaszka kosztowała 45-5zł = 40zł + 2 zł dla chłopaka czyli w sumie wydali 42zł (w sumie i na flaszkę i na chłopaka).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

nemo źle do tego podchodzisz....chłopak wziął 2 zł z 5zł czyli jak by nie kupowali napoju to by wziął z 45zł i normalnie by im zostało 43zł ale ...... 3x14zł=42zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Wódka tylko na początku jest droga, później jej cena nie ma znaczenia...



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

"ale ...... 3x14zł=42zł"

Ale napój kosztował 45zł tak? Złożyli się po 15zł tak? Dostali 3 zł z powrotem tak? Czyli w sumie oni myśleli że zapłacili 42zł tak? Tylko w kasie zostało zaksięgowane to jako (45-5zł=40zl) tak? Czyli 42zl-40zl = 2zl wział chłopak. Rozumiesz już?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

to nemo, powiedz, po ile zlozyli sie ostatecznie ci panowie
ile wzial chlopak
nemo wzial zlotowke, a teraz udaje, ze kasa sie zgadza,hahaha

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Przecież pisałem, że panowie złożyli się ostatecznie po 14zł. Czyli w sumie wydali 42zl, 40zl na wódke i 2 zl dla chlopaka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

juz rozumiem, nemo, ty jakis geniusz jestes matematyczny

ja i matematyka, to 2 rozne kosmosy-nawet, jak kase licze, to mi zawsze za malo wychodzi
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Hej!
Miałabym prośbę może ktoś pomógł by mi rozwiązać taką zagadkę.
Mamy 13 monet jedna z nich jest innej wagi niż pozostałe (jednak nie wiemy czy jest lżejsza czy cięższa od pozostałych) w tylko 3 ważeniach mamy ją odnaleźć.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

Wydaje mi się, że nie wiedząc czy moneta jest lżejsza czy cięższa musimy wykonać 4 ważenia.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

zule skladali sie po 15 na gorzal 45zl, skoro okazalo sie ze kosztowala 40, to skladali sie po 13,33zl i z tego 13,33 * 3 = 40, no i chlopak 5mial. oddal im wiec zbili sie w sumie po 14,33 a dwa zet mial gosciu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: logika-zadania

a to masz monety, nie jestem az tak dobry z logiki, ale wystarczylo haslo w google "mamy 13 monet" :)

I ważenie : Kładziemy po 4 monety.
RRRR - RRRR : Fałszywa moneta znajduje się w 5 pozostałych.
II ważenie : Kładziemy 3 monety z dobrych na jednej szalce i 3 z piątki z fałszywą monetą.
Równowaga : Fałszywa moneta znajduje się w 2 pozostałych.
III ważenie : Kładziemy 1 monetę z dobrych na szalce i 1 z dwójki z fałszywą monetą.
Równowaga : Fałszywą monetą jest moneta pozostawiona z fałszywej dwójki.
Jedna strona jest cięższa : Fałszywą monetą jest moneta ważona z fałszywej dwójki.
Jedna strona jest cięższa : Fałszywą monetą jest moneta ważona z fałszywej trójki.
Wiadomo czy jest ona cięższa czy lżejsza gdyż trójkę porównano z trójką wzorcową.
Wyznaczenie jednej monety cięższej/lżejszej z trzech w jednym ważeniu jest proste.
III ważenie : Kładziemy po 1 monecie z fałszywych na szalkach.
Równowaga : Fałszywą monetą jest moneta pozostawiona z fałszywej trójki.
Jedna strona jest cięższa/lżejsza : Fałszywą monetą jest moneta cięższa/lżejsza z ważonych monet.
CCCC - LLLL : Fałszywa moneta znajduje się wśród monet ważonych.
II ważenie : Kładziemy CCL - CCR
Równowaga : Fałszywa moneta znajduje się wśród 3 nieważonych monet LLL
III ważenie : L - L
Równowaga : Fałszywą monetą jest nieważona moneta L
Jedna strona lżejsza : Monetą fałszywą jest moneta lżejsza.
Lewa strona cięższa : moneta fałszywa znajduje sie wśród jednej z dwóch monet C po lewej stronie wystarczy je porównać.
Prawa strona cięższa : moneta fałszywa znajduje sie wśród jednej z dwóch monet C po prawej stronie
lub jest to moneta L po lewej stronie, wystarczy porównać dwie monety CC, aby wiedzieć, która jest fałszywa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org