sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
szukanie pracy

Byłam dzisiaj na rozmowie w sprawie pracy, i pracodawczyni zapytała mnie czy mam dzieci ja odpowiedziłam że nie, a ona zapytała dlaczego nie mam że powinnam mieć dzieci? Czy to takie ważne czy mam dzieci czy nie, przecież to moja prywatna sprawa ja przyszłam rozmawiać w sprawie pracy a nie o tym czy mam dzieci czy nie. Czy pracodawcy zaczynają od takiego pytania ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

może chodziło o to,że skoro nie masz,to może w najbliższym czasie planujesz rodzić potomstwo.to jest akurat ważne,jeżeli ktoś poszukuje pracownika



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

modlitwą i praca ludzie sie bogacą

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

Ja się również spotkałam z tym pytaniem. A jak spytałam dlaczego pyta to za każdym razem pada odpowiedź, że oni nie chcą takich ludzi bo zaraz zajdę w ciążę i pójdę na wychowawczy. Tylko jest jeden wątek, a może któraś z pytanych osób nie może mieć dzieci i nie chce takich pytań, mogą ją w ten spoó urazić. Pracodawcy potrafią tylko ładne bajki opowiadać o osobach szukających pracy, a sami na siebie z naszej perspektywy też nie spojrzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

Szukajcie a znajdziecie ! Jak to na zielonej wyspie. Zastanawia mnie jedna rzecz , a mianowicie z kim nie rozmawiam, to nikt na rudego nie głosował, sam się wybrał? Gdzie są jego wyborcy czyżby ich z pracy POzwalniali? i nie stać ich na abonament internetowy?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

ja glosowalam na PO i nie mam pracy :) nie zaluje glosu bo od lewa do prawa nie ma na kogo glosowac a juz napewno nie na jarka przyglupka.... z ferajna swoich pupilkow co mu dupe z gowna wyliza oby tylko byc w laskach prezesa .... mialam tez ostatnio do czynienai osobiscie z panami z psl i szczerze powiem jeszce wieksze ... niz pis... lis w owczej skorze ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

A miało być tak zielono!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

w łomży znaleźć pracę nie ma szans wszędzie tylko pracują damulki którym ciężko obsłużyć 1 klienta na dzień dużo sklepów straciło tylko klientów tylko przez to że zmęczona sprzedawczyni woli rozmawiać przez telefon niż obsługiwać PRACODAWCY CHYBA MUSICIE BARDZIEJ PRZYJRZYĆ SIĘ SWOIM LUDZIOM nie polecam sklepu naszej S.........................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

Hm.... zmieniająć prace sadziłam że to banał jaki miałam za granicą a tu o nie nie ... trzeba miec 2 kierunki studiow - doswiadczenia 3 lata- bez rodziny bo jak to ostatnio uslyszalam jestem w wieku reprodukcyjnym wiec zleceni i dzielo tylko dla takich kobiet bo obawa ze kasy we mnie włożą a ja zaciąże ;/

Przynajmniej pośmiac sie mozna z tych rekrutujacych i ich głupiego podejscia :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

Nia miała prawa o to zapytać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

Powinna była o to zapytać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

miała prawo, nie miała... a moze ma złe doświadczenia? moja znajoma kilka lat temu zatrudniła się w sklepie jak tylko się dowiedziała że jest wciąży, po miesiącu pracy przyniosła zwolnienie i to zwolnienie przynosiła do końca ciąży i żeby nie było nie dlatego, że ciąża tego wymagała...ale po co pracować jak się jest wciąży i zwolnienie można załatwić (jej słowa!)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

Ta pracodawczyni była w moim wieku może ciut młodsza od mnie i zasugerowała mi że powinnam mieć dziecko, bo ona ma a ja nie, pomimo że jestem od niej o rok może dwa lata starsza, zresztą nie powinno jąinteresować życie prywatne kogoś, poprostu nie mogę zajść w ciążę bo leczę się, zrobiło mi się przykro, przecież każdemu życie różnie się układa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

zgadzam się z tobą, każdemu życie różnie układa się

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

?????

A może poprostu chciała tylko o dzieciach pogadać ??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

http://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=574691&t=574691
Ginekolog Łomża i L4
Autor: 3xmmm (---.lomza.mm.pl)
Data: 20-01-13 19:27

Witam , wiem ze temat byl zakladany setki razy, ale chcialabym zasiegnac informacji na temat dobrego ginekologa a jednocześnie ginekologa , który nie robi zbytnich problemow z wypisanem L4.... jestem w 18 tyg ciazy, a moja praca nie jest moze do konca bezpieczna dla dziecka(dźwiganie, praca czasami do 23) i bylabym spokojniejsza gdybym mogla byc w domu.Wiem , ze pracodawca ma zapewnic odpwiednie warunki, ale czasami po prostu sie nie da. A o nieszczescie bardzo latwo. Z obecnego lekarza nie jestem zadowolona, bo nie jest komunikatywny oraz robi ogromne problemy ze zwolnieniem. bede wdzieczna o podpowiedzi :)

w nawiązaniu dohttp://4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=575280&t=575280



>>>>>>> wiesz już DLACZEGO ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

Takie pytania nie powinny padać na rozmowach kwalifikacyjnych. Jest to na pewno pytanie nieetyczne. Mnie na każdej rozmowie pytali, czy planuję zajść w ciąże. odpowiadałam, że nie, bo wtedy nie planowałam, a po roku zaszłam w ciąże. Tak więc tak na prawdę te pytania nic nie wnoszą. A po drugie, tak jak w Twoim przypadku, są po prostu niezręczne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

etyczne czy nie , to ciąża to nie choroba a pracodawca chce wiedzieć na czym stoi bo ledwie zaczniesz pracę i już na zwolnienie?
kto będzie za to płacił?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: szukanie pracy

A który pracodawca przejmie się tym że może kogoś urazić


http://abantonino.blog.onet.pl -Szukaj tu

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org