piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Potrzebujemy pomocy...

Nasza koleżanka Monika Stanisławska choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.Potrzeba dawcy szpiku.
Monika ma 21 lat i pochodzi z Kolna.Od lutego poszukiwany jest bliźniak genetyczny.Pomimo tego ,że było 20 potencjalnych dawców okazało się ,że żaden nie jest w 100% zgodny.
Prosimy o wsparcie.Wystarczy udać się do Łomżyńskiego Punktu Krwiodawstwa( 1 piętro obok por. laryngologicznej) i poddać się badaniu.
Może to właśnie ty będziesz tym brakującym bliźniakiem.

Więcej info na
http://pomozmonice.netii.net/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Potrzebujemy pomocy...

Mam pytanie, czy dawca jest też szukany np w bazie dawców dkms ?

Bo ja na przykład tam jestem zarejestrowana jako potencjalny dawca. Jeżeli nie to chętnie powtórzę pobranie krwi.


Ludzie, ruszcie tyłki, może uda nam się Dziewczynie pomóc !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Potrzebujemy pomocy...

Myślę ,że zawsze najpierw sprawdzają w bazie dkms.

Każda kolejna osoba rejestrująca się i oddająca próbkę zwiększa szanse na życie dla wszystkich chorujących na ten grzyb jak to trafnie skomentowała Monika.

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Potrzebujemy pomocy...

zawsze sprawdzają najpierw bazę dawców, także jestem zarejestrowana i naprawdę proponuje każdemu żeby zrobił taki krok właśnie takim czynem może uratować komuś życie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Potrzebujemy pomocy...

a może wytłumaczycie na czym polega oddanie szpilu, jak długo później regeneruje się organizm, skąd właściwie jest pobierany szpik, wiele osób tego nie wie. ile jest pobieranego szpiku, itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Potrzebujemy pomocy...

http://www.dkms.pl/choose.html bardzo proszę tu jest wszystko bardzo dobrze wytłumaczone , samo pobranie nic nie boli a ze szpitala po pobraniu wychodzi się już tego samego dnia, polecam przeczytanie i przemyślenie:)naprawdę warto

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Potrzebujemy pomocy...

Gdybym nie miał astmy to poleciałbym tam nawet teraz, chciałem kiedyś oddać kilka razy krew, za każdym razem pytali mnie czy na coś się leczę, gdy odpowiadałem, że mam astmę to mówili, że nie mogą pobrać mojej krwi :( a mam bardzo dobrą :(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Potrzebujemy pomocy...

tak niestety astma wyklucza człowieka do pobrania szpiku:(

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Potrzebujemy pomocy...

Astma wyklucza? Ja slyszalam ze nie

Zbieram zamówienia na wlasnoręcznie wykonane bombki choinkowe!!

Bombeczkowo@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Potrzebujemy pomocy...

Wyklucza. Podobno we krwi chorego na astmę są jakieś antygeny i antyciała, które, gdyby zostały wstrzyknięte do zdrowego organizmu mogłyby mu zaszkodzić, w najgorszym wypadku doznałby "szoku serologicznego" w najlepszym mógłby nabawić się alergii na to na co ma dawca.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Potrzebujemy pomocy...

Nowy adres www.pomozmonice.com
Na tamtym przekroczyliśmy limit odwiedzin.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org