sobota, 01 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Witam
Wiem, że już nie raz ten ten temat był poruszany, jednak czasy jak i potrzeby mieszkańców Łomży się zmieniają . Myślę o własnej działalności, i potrzebuję opinii Łomżyniaków. Jakie macie potrzeby? Co chcielibyście aby powstało w Łomży, a co np jest w Ostrołęce lub innym mieście.

Bardzo proszę o szczere, kulturalne podpowiedzi. Za każdą stosowną propozycję z góry dziękuję :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

moje zdanie jest takie, ze w tym mieście żaden interes na dłuższą metę nie wypali

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

(imprezowa) do dlaczego tysiące firm działa od lat?

skupi18, w Łomży nie spermiogram, mógłbyś robić badania, a ludzie nie musieli by jeździć do Białegostoku... takich nisz jest całkiem sporo...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

miało być że w Łomży nie ma spermiogramu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

tak, wiem ze duzo firma działa, ale chodzi mi o takie które niedawno powstały i śladu po nich już nie ma...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

produkcji x żeby zatrudnić ludzi

sport to zdrowie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Polityka tuska skutecznie wszystko zniszczy pamietajcie o tym przy nastepnych wyborach i glosujcie na nich .Nie wiem dlaczego Polacy sa takimi tumanami zawsze wybieraja najgorsza mozliwosc to tak jak kazdy wie i narzeka na orange a najwiecej ludzi go ma .Wszystko te zlodzieje sprzedadza w tym kraju szkopom i reszcie juz gospodarczo prawie nas zniszczyli

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

andre nie rozumiem ludzi takich jak ty obwiniajacych o wszystko jeden rzad...nie zapomnij ze to wina kazdego z poprzednich rzadow..kazdy z nich cos dolozyl do porazki..a poza tym bez obcego kapitalu polska juz dawno skonczylaby duzo gorzej bo tylko dzieki zagranicznemu kapitalowi i inwestycjach jeszcze ludzie maja tu prace

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

To wyzysk i niewolnictwo praca za jedzenie to o czym Ty mowisz widze zezwolennik tuska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

ja nie jestem zwolenniczka zadnego rzadu..jestem neutralna..a wyzysk i niewolnictwo stosuje sie w polsce od lat..zreszta i nie tylko w pl wiec o czym ty mowisz..
jesli chodzi o temat to lomza jest za malym miastem z bardzo duzo liczba starych ludzi wiec nie sadze zeby jakikolwiek biznesik wypalil w tej miescinie..wszystkiego po prostu jest pelno a niektorych rzeczy nawet za duzo

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

nie moge sie powstrzymac, wybaczcie.

MASAKRA!
Co niby polityka ma do potrzeb Lomzyniakow?!

Wracajac do tematu. Drogi autorze, to ze czegos nie ma w Lomzy moze wynikac z prawdziwego braku zapotrzebowania. Nawet jesli Tobie tu 5 czy 10 osob wpisze ze trzeba w Lomzy 'tego-a-tego' to moga byc jedyne osoby, ktore tego potrzebuja i nie wiele na nich zarobisz:)

Kieruj sie tym, na czym sie najlepiej znasz.
Moze warto poczekac na uruchomienie galerii, ktora zweryfikuje co-nieco w kilku branzach...

W mojej wlasnej zupelnie subiektywnej opinii bar mleczny ma szansze przetrwac. Ale gastronomia to trudna dzialka, mozna zabrnac tak ze i Gesslerowa nie pomoze :)
Nowoczesne rozwiazania zwiazane z budowlanka to tez ciekawy temat.

Przepraszam za brak polskich liter, mnie tez to denerwuje:)

----------------------
Wszyscy są w stanie sprawić, żeby w pomieszczeniu stało się jaśniej - jedni jak wchodzą inni jak wychodzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

wads oczywiscie nowoczesne rozwiazania budowlane...ale hmmm nawet do tego lomzyniacy musza dorosnac ze tak powiem...roznica miedzy wschodem a zachodem polski jest ogromna nawet jesli chodzi o mentalnosc..z lomzy ludzie uciekaja zreszta widac to na ulicach i wszedzie gdzie sie czlowiek nie obroci..potrzeba czegos co przyciagnie ludzi a o to niestety ciezko.. wiec najlepiej jest tak jak mowisz kierowac sie tym na czym sie zna a nie pytac na forum..tu sie nie uzsyka zadnej konkretnej odpowiedzi

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Problem jest w tym ze sa ogromne koszty dzialalnosci niezgodne z dochodami i kosztami jskie trzeba poniesc zeby je uzyskac a banda zlodzieji chce gotowe czy zarobisz ich nie obchodzi a z zagranicy sa z tego haraczu zwolnieni to kto to wytrzyma to jak nie masz pojecia to nie mow ze nie ma zwiazku z polityka ma wlasnie tak mafia dziala

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

to otworz dzialanosc za granica tam sie rozliczaj a tu tylko otworz filie..ale ty masz problem z tym rzadem i cala reszta..
poza tym temat jest o czym innym..

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Bogaci inwestorzy kupuja sobie ustawy w sejmie dlatego tak jest ale to nie temat na forum

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

No wlasnie czesc juz tak robi tylko przyszlosc kraju nie ciekawa moim zdaniem jest lepiej obnizyc zus niz zeby ludzi placili w innym.kraju bo jest mniejszy a emerytura wieksza to jal nie ma tu polityki w tym zlodziejstwo w bialy dzien niektorzy mysla jak dzieci

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Są strony, na których pomysł można kupić za 10 zł. Ale do tego cała infrastruktura itp za miliony. W związku z tym zacznijmy od pytań ogólnych:

-jaką kwotę jesteś w stanie zainwestować? (chodzi o rząd wielkości)
-czy jest dziedzina, która na pewno odpada?
-czy jest dziedzina, która Ci jest najbliższa? (handel, usługi, produkcja, rolnictwo)
-czy posiadasz jakiś lokal lub działkę?
-czy masz zaplecze osobowe? (potencjalni pracownicy, współpracownicy, handlowcy, doradcy itp) Chodzi mi o normalne znajomości, a nie jakieś tam wtyki w urzędach czy gdzieś.
-czy masz wiedzę na temat zarządzania przedsiębiorstwem lub kapitałem ludzkim.
-czy znasz podstawy prowadzenia księgowości?
-czy masz dużo znajomych prowadzących działalność gospodarczą lub Spółki?
-czy umiesz sprzedawać?

a to tylko początek:)

----------------------
Wszyscy są w stanie sprawić, żeby w pomieszczeniu stało się jaśniej - jedni jak wchodzą inni jak wychodzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Pomysl na biznes:
- zapros czarnych, pedalow, muzulmanow
- otworz fundacje pomagajaca czarnym, pedalom, muzulmanom
- otworz hotel dla pedalow czarnych,muzulmanow
- zatrudnij prawnikow
- zgarnijaj unijne dotacje na rzecz czarnych pedalow muzulmanow
- rozpetaj rzekoma homofobie murzynofobie i islamofobie
- zgarniaj jeszcze wieksze dotacje na rzecz walki z homofobia islamofobia i murzynofobia
- buduj infrastrukture dla pedalow murzynow i muzulmanow - gejowskie bary, salony gier meczety itp
(oczywiscie buduj nie za swoje - pozyskaj na to unijne dotacje)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

ręce opadają, właśnie dlatego tak to miasto wygląda i z tego co tu np powyżej czytam to lepiej nie będzie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

ffazap jestes totalnym debilem haterem i wszytkim tym czym nigdy zaden cywilizowany czlowiek nie byl i nie bedzie..

Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi Obcych.Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Marze o swiecie bez granic. Musze... ja nic nie musze.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Łomża aż tak bardzo się nie wyludnia jak by wskazywały statystyki, po prostu Łomżyniacy budują swoje wille w okolicznych podmiejskich gminach, mają tam niższe wszelakie podatki i ja się im nie dziwię.. Łomża ma najwyższe podatki lokalne w swoim przedziale w Polsce i to jest chore...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Napiszę to śmiertelnie poważnie, w Łomży brakuje dobrego klubu, nie jakiejś restauracji z miejscem do tańczenia,czy pubu z kawałkiem parkietu. Dyskoteki z prawdziwego zdarzenia jakie mają Warszawa, Wrocław, czy Poznań.. Fajnie, ze smakiem zrobionego dance klubu... i tyle, pomyśl...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

mnie to sie wydaje, że można byłoby otworzyć jakies prywatne biuro pracy i sprzedawać oferty pracy. Państwowe biuro pracy w ogóle nie ogarnia tematu, ciągle tam kolejki, a roboty nie ma. Byłaby to dobra konkurencja dla nich.

ADALL

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

biorąc pod uwagę wzrost liczby studentów w naszym mieście to może ten klub nie jest złym pomysłem. Ale jak ma być z prawdziwego zdarzenia to cena wejścia będzie zaporowa dla studentów i koło opłacalności się zamknie...:)
Mnie osobiście zupełnie na nim nie zależy :)

Biuro pośrednictwa pracy? To chyba gorsze od gastronomii. Z takimi wymaganiami pracowników i pracodawców nie da się dopasować ofert do siebie :)

----------------------
Wszyscy są w stanie sprawić, żeby w pomieszczeniu stało się jaśniej - jedni jak wchodzą inni jak wychodzą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Moze myjnia parowa? Maż zastanawia się nad otwarciem myjni parowej na zasadach franczyzy Ecomyjni. Dobre warunki współpracy dają, a myjnie sa potrzebne . Tym bardziej takie nowoczesne, parowe http://www.ecomyjnia.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

W Łomży w urzędzie miasta są darmowe porady dotyczące zakładania firmy i działalności gospodarczej. Co prawda dwa razy w miesiącu, ale wiem, że prowadzi je pan z biura Lencki 2 (a to biuro jest na pierwszym piętrze NOTu) więc jak się do niego wybierzesz do biura myślę, że też coś podpowie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Badanie rynku to bardzo dobry sposób na pomysł własnej działalności, ale ja raczej nie pytałbym o to na forum, a szukał sam ;)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Proponuje sklep z odzieżą ciążowa albo komis z takimi ciuszki plus komis z rzeczami dla małych dzieci (odzież, akcesoria dla niemowląt, wózki używane, foteliki).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Kup i przebuduj wieże ciśnień ,bądź foty w Piątnicy. Możliwości i pomysłów sporo ,oby kasa się zgadzała.

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

forty^

Pomysłowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Dobrze jest postarać się, aby Twoja firma była ekologiczna i tania w utrzymaniu. Warto więc zainwestować w instalację fotowoltaiczną, dzięki której na pewno znacząco obniżysz rachunki za prąd. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji na ten temat to na stronie: http://matma4u.pl/blog/70/entry-216-instalacje-fotowoltaiczne-dla-firm/ jest fajny artykuł, który porusza go dosyć szeroko, a przy tym czyta się bardzo przyjemnie. Warto więc poświęcić mu chwilę czasu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Własna działalność. Jakie potrzeby w Łomży?

Zakładanie własnej działalności to długi i czasochłonny proces, szybciej będzie z pomocą Optioffice sprzedaż spółek https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek Szybko, tanio i skutecznie

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org