środa, 22 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Skąd bierze się piana w piwie?

Piwo od setek lat cieszyło się popularnością. W upalne dni spożywane było jako napój orzeźwiający, zimą jako rozgrzewający grzaniec. Pisał o nim Jan Długosz, pili go chłopi i szlachta.

W tym artykule możemy przeczytać o walorach piwa, posiada witaminy potrzebne człowiekowi, gasi pragnienie, ma mniej kalorii jak soki owocowe czy mleko, a najbardziej sprzyja nerkom. Dowiecie się także skąd bierze się piana w piwie i ile piwa wypijali polacy w minionych wiekach.

Więcej link poniżej:

http://facet.interia.pl/news?inf=727936

Pozdrowienia





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skąd bierze się piana w piwie?

To teraz takie jednym słowem menelstwo teraz i młodzież pije :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skąd bierze się piana w piwie?

Obliczyłem, że wypijam około 500 litrów piwa rocznie i nie mam rozwiniętego mięśnia piwnego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Skąd bierze się piana w piwie?

Widać, że czytałeś to i zauważyłeś, że piwo ma i dodatki zdrowotne (różnego rodzaju witaminy), jest balsamem na nerki i nie jest wcale takie kaloryczne. Jesteś jeszcze młody to i mięśnia piwnego nie widać. Za krótko jeszcze trenujesz.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org