wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Rondo w Piątnicy

Dziś rano jadąc przez Piątnicę zauważyłem chłopców w pomarańczowych kamizelkach i znaki informujące o robotach drogowych przed skrzyżowaniem na którym ma być rondo - czyżby zaczynali budowę?

---
PGG

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Nie, robią sobie piknik...

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

w piątnicy? ja bym wolał aby zrobili rondo na skrzyżowaniu Zawadzkiej i Sikorskiego......

Jack Daniels rulezzzzzzz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

a ja bym wolał żeby zabrali sie w końcu z krzyżówki woj.polskiego,poznańskiej i browarne
stamtąd wyjechać to jest makabra juz nie mówie o szczycie

Anioł wcale nie musi być z góry

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

na razie niech dziury polepią bo sie robi Camel Trophy na naszych drogach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Po obfitych opadach będzie można zrobić regaty o puchar Prezydenta Miasta.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Ostatnio widziałem, że po Łomży w godzinach wieczornych jeździ taka fajna, amrykanska zamiatarka. Normalnie jestem pełen uznania dla miasta. Szkoda że do zamiatania ma same dziury.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

wszystko mozliwe :) że budowa sie zaczyna



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Rondo może i się przyda, ja tam proponuję, jak większość połatać te dziury, bo to, co się wyprawia na drodze to nie jest normalna jazda, lecz slalom, ledwo odbiję w prawo, a tu kolejny dołek :/ Ludzie ratunku !!!

________________________________________
Life is brutal and full of zasadzkas and ...
Sometimes kopas w dupas? No, always!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Myślałem, że to żart. Wszak niedawno skrzyżowanie to zostało przebudowane i wydawać by się mogło, że trasa ta pilniejsze potrzeby.
A jeśli to nie żart to jakś absurdalna w skutkach pomyłka!!!
Czy jechaliście kiedykolwiek w piątkowe popołudnie z Warszawy przez Wyszków droga nr 8, lub w niedzielę o tej samej porze droga nr 8 do Warszawy.
Informacja dla niezorientowanych - przed wjazdem na most na Bugu w Wyszkowie jest rondo, takie, jakie wkrótce pojawi się w Piątnicy.
Efekt - kolejka na wjazd do Wyszkowa od strony Warszawy potrafi rozpoczynać się na skrzyżowaniu w Niegowie ( coś ponad 10 km do mostu), w drugą strone zdarzało sie stać na podjeździe za miejscowością Ojcowina ( też ładnych kilka km do mostu)
Biorac pod uwage nasze warunki, w czasie zmiany turnusów w wakacje korek na wjazd na most z jednej strony może zaczynać się przed Konarzycami, a z drugiej strony - tak jak to już bywało od Augustowa na północ od Kisielnicy, a z Mazur pod Rogienicami.

Rondo w tym miejscu będzie totalnym korkiem dla Łomży i dla Piątnicy.
(czas do wjechania na takie rondo może sięgać kilku godzin! Jadąc od strony Warszawy w piatkowe popołudnie czas wjazdu na podobne rondo przed mostem w Górze Kalwarii przekracza znacznie godzinę!!!!!)
Czy decydenci sa całkowicie wyprani z wyobraźni.
Czy może jest to fragment misternego planu Pana Topczewskiego i takie zakorkowanie tej trasy, będzie receptą na konieczność zakończenia remontu "61" pod Augustowem?. Wtedy ruch "w naturalny sposób " bedzie "kierował się" przez stoliczny Białystok.

(........)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Widzę, że wszyscy są świetnie zorientowani.
jacek16 - chyba pomyliłeś skrzyżowania. O tej przebudowie już było na 4 lomza.
Co ma Prezydent Łomży do skrzyżowania w Piątnicy?
O rondzie na skrzyżowaniu W. Polskiego z Poznańską też było tu kilka razy. Mają je budować na wiosnę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Coś chyba pomyliłeś ja słyszałam że rondo ma być na tym drugim skrzyżowaniu (łuku) koło straży a nie na głównej!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Przepraszam, nie znałem dokładnie lokalizacji.
Nie śledze wszystkich spraw na biężąco, a w Łomży bywam sporadycznie.

Dzięki hooltay za ostrogę, informację znalazłem http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=6597 i jeszcze raz przepraszam za pochopne sądy, ale alergicznie reaguję na wszelkie pomysły władz oddziału GDDKiA w B-stoku.
No i troche wpadłem w panikę, jak wyobraziłem sobie korek z wyszkowskiego mostu w Łomży.

(........)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Autor: maciek (---.lom.vectranet.pl)
Data: 03-02-06 13:43

Na liście 25 najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Polsce umieściła GDDKiA skrzyżowanie dróg w Piątnicy.
Zbiegają się tu trasa Łomża - Białystok z drogą lokalną do Kalinowa i Drozdowa, stanowiącą także dojazd do nowego mostu. Na skrzyżowaniu tym, charakteryzującym się słabą widocznością często dochodziło do wypadków. Szczególnie było obciążone ruchem w związku z remontem drugiego mostu.
Władze GDDKiA zadecydowały, że trzeba w tym miejscu wybudować rondo. Prace mają rozpoczą się na wiosnę.
Jednak władza w Białymstoku nie zapomina o naszych drogach, a może to już nasi posłowie dają znać o sobie.


Poczytajcie sobie ten temat, a dowiecie się co nie co o rondach w Piątnicy.
Temat o identycznym tytule, tylko z 03-02-2006 r.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Dzieki bardzo.

(........)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

A juz w tym roku zaczynają budować obwodnicę Wyszkowa czyli za jakies niecałe 2 latka bedzie można do Wawy dojechac o jakieś conajmniej 20 minut szybciej...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

zdjęli znaki w piątnicy - przycinanie drzewek...

_____________________
Kefas

"Bo im tylko o to chodzi
Abyś sam sobie szkodził
Abyś sam nie mógł myśleć
Abyś sam nie mógł chodzić"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Michal83, czy Ty nie wiesz, że w Czerwonym Borze mają w tym roku wybudować lotnisko. Samolotem będziesz w Warszawie jeszcze szybciej.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

I jeszcze z Wawy do Łomzy przez Augustów tunel pociagna....
A świstak siedzi i zawija te sreberka...

Pierwszy raz , o tym , że zaczynaja budowac obwodnicę Wyszkowa to słyszałem coś koło trzydziestu lat temu.
Ale budować obwodnicę to zaczną jak ureguluja sprawy z ziemią pod obwodnicą. I cos mi sie wydaje, że chyba ze trzy kadencje sejmu temu niezałatwiona sprawa ziemi pod obwodnicę nie pozwoliła na rozpoczęcie inwestycji. Jak zobaczę, że wjechały maszyny, to może.....

Maciek a przy okazji lotniska - to wiesz jakie maja być jego parametry?
I czy coś się zmieniło, że wyląduje tam coś większego niż motolotnia naczelnego KONTAKTÓW??

(........)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Jacek, nie widzisz, że to był żart. Tam będzie lotnisko, jak w Łomży
tramwaje będą kursować.

Pozdrowienia





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy


:-)
A może jeszcze później...
również pozdrawiam

(........)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Maciek





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

A, jednak już wybudowali linię tramwajową , to i lotnisko będzie w Czerwonym Borze.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

tylko ten tramwaj to taki mały cosik :P



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Tramwaj jak w San Fransisco!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Tramwaj mały, bo miasto małe i ulice przywąskie.

Pozdrowienia.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

yyyyyyy w których godzinach kursuje ten tramwaj ;-)) bo coś go nie widziałem :p



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Kursuje codziennie o 5:15 i 22:15 w godzinach szczytu :)))





"Życie jest przygodą dla odważnych albo niczym"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

Wypuścili już wersję retro ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Rondo w Piątnicy

no no widze że tłoczno troche w tym tramwaju , będe musiał załapać sie na przejeżdzke , tylko jak narazie nie mogłem na niego trafić :-(



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org