piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Cześć, mamy z mężem taras i w domu kominek. Wykombinowaliśmy, że zbudujemy sobie takie drewniane zadaszenie, żeby drewno nam nie mokło i nie butwiało. Coś jak te tu:







Zdj. zapożyczone z bloga gdzie są właśnie tego typu chatki na drewno

No i teraz moje pytanie, czy taka chatka może stać na tarasie? Bo w zasadzie idea jest taka żeby nie chodzić za daleko po to drewno np. w zimie. Maż mówi że zagracimy tym taras... Jaka jest Wasza opinia?

Aha, tu macie projekty tarasów , w tym "naszego", a w zasadzie nasz ma bardzo podobny układ, ale jest troszeczkę większy, ale coś w tym typie:



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

ja np trzymam pniaki w duzym pokoju ktory przedzieliłem na pół, nie łapie wilgoci z powietrza a i drewno mam pod ręka nie musze wychodzic na taras

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Ja w przedpokoju zamiast boazerii.



________
Malachit



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

ja trzymam po drugiej stronie salonu(142m2).mam specjalny wózek do przewozu i jak potrzebuje opału to jadę między ławą,kanapą, a 74calowym tv i se wiozę do kominka.w salonie pachnie bukowiną i trochę miejsca zajmuje,bo nie mam czego postawić na północnej ścianie. :-)))))



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Postawcie gdzieś blisko drzwi wejściowych do domu. Ja w zimę nie otwieram balkonu bo mróz niszczy liście roślin domowych. No chyba, że nie macie roślinek w domu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

O ja pierd.......



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Tradycyjnie drewno powinno trzymać się w lesie, a nie pieprzyć o jakichś kominkach zrobionych za dotacje.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Dobry pomysł i tworzy ładny wygląd wokół domu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Ja tam trzymam w kuchni :)

Ciepło jest i nie nasiąka wilgocią a i do podkładania jest pod ręką:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

...Ludzie nie wiedzą na czym im d...y jeżdzą... to dopiero problem gdzie trzymać drewno ..najlepiej chyba na strychu tam nie absorbowało by wilgoci !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Helen, myślę, że sposób który wybrałaś i pokazałaś na zdjęciach jest całkiem fajny i za razem estetyczny. Przecież jak ktoś robi piękny ogród to nie chce pozwolić aby zwykła drewutnia zniweczyła cały nasz plan.
Według mnie można by pomyśleć jeszcze o jakiejś " zasłonie" z przodu. Tak żeby w trakcie deszczów nie zmoczyło nam bardzo drewna, bo później trudniej o rozpalenie.

Co do podtekstów innych forumowiczów to proszę sobie darować tego typu uwagi. Jak ktoś pyta o poradę to liczy na odpowiedź, a nie na uszczypliwość innych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

No to prawda, teraz wszędzie pełno tego chamstwa.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Drzewo kominkowe powinno być sezonowane minimum 1,5 roku . Nie bardzo sobie wyobrażam aby leżakowało na tarasie przez taki okres . Proszę również pamiętać że takie miejsca są kapitalnym domem dla owadów , pająków i gryzoni . Trzeba także pamiętać że przy każdym nakładaniu koszyka będą się sypały paprochy i nie jestem przekonany że będzie wam się to podobało.
Osobiście palę dużo drewnem i dlatego mam dwie drewutnie , jedna jest dosunięta do domu a druga jest wolno stojąca . W tej która jest przy domu drzewo schnie słabo bo cyrkulacja powietrza jest niewielka i mieszkańców jest sporo natomiast w wolno stojącej drzewo jest wysuszone na maxa . Drewutnie zrobiłem sam . Jest to konstrukcja bez ścian tylko na słupach dach jest z blacho dachówki a drzewo leży na deskowanych legarach . Miejsce jest bardzo przewiewne więc drewno schnie bardzo dobrze .


pozdrawiam Zbyszek p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

hmm może zakryj to jeszcze jakąś płachtą, jakby deszcz padał. Bo nie ma nic gorszego niż mokre drewno :( Ale generalnie pomysł niezły, ważne by było zadaszone, polecam też ciekawy artykuł na ten temat: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/zakup-i-przechowywanie-drewna-na-opal :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

ja w drugim pokoju razem ze świniami, kozami kurami i krową lubie mieć wszystko pod ręką mleko jajka drewno



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Ja w tym roku zniosłam drewno kominkowe do domu i żałuję, tyle robactwa w tym było, jak tylko trafiło do ciepłego to wylazło, dobrze, że wraz z wyniesieniem drewna wyniosły się też owady, bo to było nie do zniesienia, niby niegroźne, ale obrzydliwe :( Takie wiaty, drewutnie na drewno opałowe widziałam na http://ogrodolandia.pl/drewutnie to bardzo fajna sprawa, ale nie zaraz obok okien czy wejścia do domu, gdzieś z daleka, przy garażu jak najbardziej tym bardziej, że to może być bardzo fajny element dekoracyjny ogrodu :)

Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry! :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

masakra

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Ja trzymam w pokoju. Tworzy niepowtarzalny klimat :) Zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach pozwala je ocieplić trochę.

Anka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Wieśniaro kogo to gówno obchodzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Słuchajcie jeżeli będziecie mieć już miejsca do przechowywania drewna kominkowego, to chciałbym przy okazji polecić wam sprawdzone drewno kominkowe gliwice.

Jeżeli ktoś z Was jest ze Śląska i miał okazję korzystać z usług tej firmy to pewnie podpisze się pod moją rekomendacją. Firma działa na rynku od kilku lat. Tutaj można sprawdzić obszar działania firmy aby upewnić się, że do Waszej lokalizacji drewno zostanie dowiezione bez dodatkowych opłat.

Sygnaturka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Wszędzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Dobrej jakości <a href=\"http://www.sebkop.pl/index.php/drewno-kominkowe-i-opalowe\">drewno kominkowe Gliwice</a> Można kupić pod wskazanym linkiem.

Warte zwrócenia jest to jak wielki asortyment drewna kominkowego i opałowego posiadamy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu ;-)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Dobrze że z Gliwic a nie Szczecina ...... Debil

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Moim zdaniem fajny pomysł taka komórka, drewno nie zamoknie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

Na fajny pomysł wpadliście, ja kiedyś znalazłam taką dużą skrzynie ogrodową , można powiedzieć jak szafa i tam przechowujemy drewno kominkowe, bo niestety nie mam żadnych zdolności manualnych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

pomysł bardzo fajny, ale trzeba mieć dużo miejsca w ogrodzie. Z braku laku zawsze można przechowywać to drewno w suchej piwnicy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Gdzie przechowywać drewno kominkowe?

bennn napisał(a):

> pomysł bardzo fajny, ale trzeba mieć dużo miejsca w
> ogrodzie. Z braku laku zawsze można przechowywać to drewno w
> suchej piwnicy


Też uważam, że pomysł jest bardzo fajny.


----------
http://www.drewnokonstrukcyjne.com/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org