niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
nabór do starostwa powiatowego

Ostatnio pojawilo sie ogloszenie o naborze do starostwa powiatowego w Łomży. dal tych co chca skladac papiery to ostrzegam ze gra nie warta swieczki. stanowisko obsadzone. czlowiek sie stara, konczy studia i ma z tego zero! nawet pracy nie moze znalezc bo stanowieska dawno pozajmowane rodzina i znajomymi, co za kraj...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Zgadzam się z tym. Te ,,castingi'' są tylko dla formalności.
Tak jest w naszym kraju jak chcesz pracować to musisz mieć znajomości albo grupę inwalidzką a najlepiej jedno i drugie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Niestety - prawda. Tu działa coś na kształt mafii: starostwo rączka w rączkę z podległym urzędem pracy. I tak trwa od lat. Chyba że w końcu znajdą się jakieś służby i zrobią z tym porządek. Przecież wiadomo nie d dziś, że szukanie "znajomości" to ogromne koszty. Jednak nie przez przypadek Łomża słynie z korupcji w tym zakresie. Nie liczy się człowiek, ale tylko interes własny tych z klucza. Zobaczcie, co np. wyrabia wasz radny Głaz ze swoim szefem z miejsca pracy - tam dopiero burdel! A i pieniążki na wycieczki na antypody też znajdują... Wiadomo - klucz psl. To samo chba i w tym starostwie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

@lola123:

Napisz jakie Ty studia skończyłaś? Sądząc po wypowiedzi, zapewne był to licencjat w "Jańskim" lub "Agrobiznesie". Jeżeli nie potrafisz poprawnie napisać głupiego posta na równie idiotycznym forum, to nie dziw się, że "po studiach" nie możesz znaleźć pracy. Staraj się dalej. Może w Dantexie się uda?

Leszek Tarnowski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

A jak Ci tam Leszku płacą?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

ciekawość to 1 stopień do piekła i w portfel się nie zagląda. p.s. trzymajmy się tematu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Właśnie trzymam się tematu i pytam Leszka jak tam w Dantexie im płacą ,że tak koleżankę namawia do pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

dzis ten POkemon jantarek ma racje (wyjątek potwierdza regułę) ja bym dodał jeszcze pewna agencje rolniczą do kompletu,

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Leszek Tarnowski

Widzę Panie Leszku, że pała Pan miłością do bliźnich. To, że pojawiły sie literówki w moim poście nie znaczy, że jestem idiotką. Pisałam w nerwach i tyle, że chciałam się podzielić informacją. Liczy sie to co w poście a nie jak to jest napisane. A to w jakim tonie napisał Pan odpowiedź na moją wypowiedź świadczy o Pana kulturze, a właściwie jej braku. Człowiek może być nawet po zawodówce, a może być inteligentniejszy niż niejeden magister. A i jeszcze jak Pan sądzi, że to jest idiotyczne forum to po co Pan tu zagląda i do tego komentuje. Nie chcę się z Panem wdawać w bezsensowne konwersacje na temat wykształcenia czy pisowni bo nie o tym jest wątek.
Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Dantex to teraz jest ,,firma''.Mają wymagania co do pracowników wezmą cię albo na staż albo z grupą inwalidzką nie tak łatwo tam się zatrudnić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Powołasz się na Leszka to Cię przyjmą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Panie L. niech pan nie będzie taki mądry, jeśli w ogóle można nazwać panem i to z małej litery. Znałam takiego gościa co wyżej s... niż d..ę miał. Tak jak wysoko siedział, tak nisko spadł. Tak to się spada z wysokiego konia. Gościu młody a siedzi już 2 latka bezrobotny. Poza tym to co prawda w oczy kłuje ?Uderz w stół....... Czyżbyś miał coś na sumieniu?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

jeśli mogę coś wtrącić w ramach tematu z postu. W pełni popieram zdanie pani zakładającej post i mogę się założyć że konkurs w tej instytucji pewno wygra pewna Pani o imieniu Ewa z zasługa swego taty który uważa się za wielkiego działacza w Powiecie a także jest dyrektorem pewnej miejskiej instytucji można by rzec państwowej - tak ten konkurs jest sprecyzowany... a nawet gdyby ktoś inny spełniał te wymogi na to stanowisko to i tak mi za jakiś czas przyznacie rację... to tak jak do tej pory dla kogo w urzędzie pracy nie było kasy to nie było a dla tej Pani Pan Starosta znalazł na to stanowisko (zbiegiem okoliczności dla tej właśnie Pani) - w pełni świadomie to piszę! Zastanawiam się tylko czemu nikt nie zainteresuje się tym procederem - zwierzchność Pana STAROSTY nad urzędem pracy jest taka że w jego słowach on nic nie może ale JEST PRZECIEŻ pan RADNY POWIATOWY "S" i.... przyszła synowa radnego Kasia automatycznie dostaje pracę w Starostwie w ramach jakichś tam robót z urzędu pracy (A DLA INNYCH OSÓB NIE MA KASY W TYM MOMENCIE!).... Media miejscowe widzą tylko Urząd Miasta gdzie oni nawet nie starają się ostatnio o nabór z urzędu pracy w ramach robót czy staży a jak już to w ramach naprawdę potrzeb bo boją się o zatrudnianie bo zaraz społeczność krzyczy, ale za to Pan wójt i Starosta w pełni poszerzają działalność za pomocą dyrektora UP.

......................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Nie ważne jaką szkołę się kończy ale jakie umiejętności posiadasz. W tych renomowanych uczelniach magisterskich jest jedna wielka chała. Wykładowcy to z tzw najwyższej półki ale na zajęcia nie przychodzą więc po co ich zatrudniać? Często się tak przecież zdarza na PWSiP w Łomży. Pewnie mają swoje powody. No cóż. Agrobiznes czy jański to bardzo dobre szkoły tylko PR może mają słabszy. Nie mam nic przeciwko temu żeby zatrudniać rodzinę niż kogoś z ulicy pod warunkiem że ten ktoś z rodziny posiada wiedzę. Ta osoba z rodziny także chce pracować. W większych aglomeracjach sposób rekrutacji przez polecenie jest powszechnie znany i nawet oficjalnie stosowany. Nic jeszcze nie wiemy o umiejętnościach osoby która założyła tą dyskusję. Zawsze może odwołać się do sądu. Posiada taką możliwość jeśli stwierdzi że konkurs został przeprowadzony źle z naruszeniem prawa.
Nie oceniajcie za wcześnie!

kuła

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Ale nikt tu nie mówi o umiejętnościach tylko o załatwianiu pracy znajomym. Zwykły "szarak", który nie ma "pleców" nie ma co liczyć na pracę w Łomży w pacówce publicznej. Tu chodzi o zwykłą sprawiedliwość i równe traktowanie ludzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Punt o wymaganych dokumentach w informacji o naborze:
5) oświadczenie o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie ścigane z oskarżenia publicznego (wystawione nie wcześniej niż jeden miesiąc przez datą ogłoszenia naboru na wolne stanowisko urzędnicze),

Trzeba by być jasnowidzem aby pisać oświadczenie przed 4 sierpnia 2012 albo zmuszać ludzi do przestępstwa przy pisaniu daty na oświadczeniu - brawo urząd punkt jest organów ścigania chyba?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Zeniu, ale w każdej instytucji tak jest... Tatuś na wysokim stanowisku najpierw musi "obsadzić" swoją rodzinę (dzieci ich mężów/żony), a Ty cóż. Dla Ciebie może nawet nie być pieniędzy na rozmaite aktywizacje zawodowe, a dla nich zawsze się znajdą, mimo, że oni nie narzekają na brak pieniędzy, ale takim to zawsze mało i oni nigdy nie mają "znajomości" i Ci pomóc niestety nie mogą :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

byłoby miło, gdyby dziennikarze z 4lomza zajęli się tematem. Ładnie wychodzi im patrzenie na ręce prezydentowi miasta, może i Staroście mogliby popatrzeć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

No właśnie, jest w tym mieście wielu młodych, zdolnych i wykształconych ludzi, którzy marnują tu swój potencjał tylko dlatego, że nie mają odpowiednich znajomości. Z funkcjonującego na naszym rynku pracy "systemu" zatrudniania pracowników (urzędników) wynika niestety dość powszechny brak kompetencji, zauważalny wtedy kiedy przychodzimy do urzędu, banku, czy choćby zwykłego sklepu zadając kłopotliwe pytania, na które nikt nie zna odpowiedzi. A już szczytem bezczelności jest obciążanie klienta konsekwencjami za własne błędy, brak wiedzy i wymaganych kwalifikacji. Pusty śmiech mnie ogarnia kiedy słyszę reklamy, np. o "wyższej kulturze bankowości"!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

odnośnie tematu.......... w Starostwie Powiatowym nie ma naboru ;)

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

odnośnie tematu.......... w Starostwie Powiatowym nie ma naboru ;)

:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

http://powiatlomzynski.pl/bip/index.php?k=403

no chyba raczej jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

VII. Informacje dodatkowe:
Aplikacje, które wpłyną do Starostwa po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Otwarcie ofert nastąpi w Starostwie Powiatowym w Łomży w dniu 14 września 2012 roku
o godz. 10.00.





Więc poczekamy na otwarcie ofert;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

zgadzam się z autorką postu, tez jakiś czas temu składałam tam dokumenty, ale też... dowiedziałam się od pracujących tam koleżanek jak to wszystko wygląda... także jak nie ma się dobrych ba!!! nawet zajebistych dojść to nie ma szans.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Rzeczywiście paskudna sprawa, każdy wie jak jest, ale nic zrobić nie da, dowodów nie ma, a oszczerstw rzucać nie można. Nawet gdyby 4lomza się tym zajęło, nic by to nie dało - walka z wiatrakami, tak jest w całym kraju, ale w mniejszych miastach bardziej to widać, bo ten zna tego, powie co i jak i się wieść niesie. Właściwie to my jako mieszkańcy jesteśmy bezradni. Smutne, ale prawdziwe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Autor: kobiecyinstynkt (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07-09-12 10:51

Panie L. niech pan nie będzie taki mądry, jeśli w ogóle można nazwać panem i to z małej litery. Znałam takiego gościa co wyżej s... niż d..ę miał. Tak jak wysoko siedział, tak nisko spadł. Tak to się spada z wysokiego konia. Gościu młody a siedzi już 2 latka bezrobotny. Poza tym to co prawda w oczy kłuje ?Uderz w stół....... Czyżbyś miał coś na sumieniu?

Życie to nie bajka.

Może chodzi o pana Zbyszka N. należy mu się ten urlop!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Ludzie wyluzujcie trochę! Od takich tematów jest prokuratura!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

O słodka naiwności:) Zapewne naprawicie sytuację gromkimi okrzykami o nepotyzmie panującym w instytucjach publicznych w Łomży. Zwłaszcza, kiedy owe okrzyki wpisywane są na tym "szlachetnym" forum. Zaglądam tu i czasem piszę, bo fascynuje mnie momentami naiwność i bezmyślność niektórych autorów:) Taki tam... lokalny folklor. Popieram opcję z prokuraturą! Z pewnością zajmie się sprawą aktualnej rekrutacji w łomżyńskim starostwie :)))))) Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru:)

Leszek Tarnowski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

lola123 a ja mam do Ciebie pytanko?
a jakbyś to Ty miała znajomości w jakimś urzędzie i ktoś by Ci zaproponował pracę po znajomości to byś odmówiła?
stawiam tysiaka że nie!!!!



a jak w życiu trafi się Tobie taka okazja i z niej skorzystasz,to jak myślisz kim wtedy będziesz......?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

od amber gold tez byla prokuratura

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Panie Leszek piszesz Pan ze tu lokalny folklor... Nawet Pan nie wiesz kto tu pisze i kto zagląda tak naprawdę...:) Warto jest jednak tu i ówdzie coś zasłychnąć i podzielić się na lokalnym forum - nie jednemu przydały się cenne info zaczerpnięte z 4lomza. Prokutatura...? a może idąc pańskimi śladami wystarczą apele tak jak panskie tu na forum o poszukiwaniu szczątków Raginisa na Strękowej Górze, apele do Pana Prezydenta jak również do Policji :) Podpisuje Pan się Leszkem Tarnowskim tak jakby nim był..:D śmieszne

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Leszek pókni od czasu do czasu w %%%%% :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Autor: zeniu
...
To, co piszesz, w pełni potwierdza stan faktyczny wrednych układów w Łomży. Oczywiście, że w tym zakresie dyrekcja pup dopuszcza się jawnych przekrętów. Nagina przepisy pod potrzeby partykularne. Jest jednak nadzieja, że po trzęsieniu ziemi, spowodowanym dymisją Sawickiego w końcu przyjdzie czas na rozliczenia starostwa i9 tego tzw. pup.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

hmmm a wiecie gdzie przypadkiem dostał się do pracy niedoszły - przyszły zięć miejscowego wójta ??? Zgadnijcie??? Odpowiadam : do placówki podległej jego Urzędowi Gminy tj. do jednej ze szkół podstawowych w okolicznej miejscowości - pewnie przypadkiem ;)

......................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

aj ale tak bylo zawsze, to nie historie terażniejsze, zawsze bylo kumoterstwo, a to czy masz coś skonczone i co to im to wisi. Znajomosci, znajomosci, znajomosci, nie masz nie masz dobrej pracy, nie zalatwisz szybko nic w zadnym urzedzie, zero. Pamietam jak jeszcze mieszkalam w łomży, 6 krotnie skladalam papiery do Agenci Restrukturyzacji, ahhh coz z tego zem mgr inz, ze mam wiedze, ze wladam 2 jezykami, zabraklo mi tylko wsparcia, kto je mial to sie dostal. I tak bedzie, jesli nie zmieni sie prawo, ze rodzina dalsza i blizsza ma zakaz zatrudnienia w danej instytucji, ale to tez nic nie zmieni Polaczki cwaniaczki szybko cos wymysla. A potem sa efekty pracy takich madrych, nie przyznane środki, zle projekty, i inne. A dalo cos wprowadzenie odpowiedzialnosci urzednika za szkody przez niego sopwodowane??? uchwalili juz to????/ bo ja nie w temacie za bardzo....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

a swoją drogą przypomnijcie sobie wybory na włodarza powiatu i brakujące głosy żeby nim został ;) - długo trwały negocjacje- a w tym kraju jest coś za coś. A jak konkurs zostanie ogłoszony to zobaczcie na BIP-ie kim jest ojciec zwyciężczyni:). Choć nazwiska nie będą zbieżne bo zmienił się może jej stan cywilny. I dopowiedzcie sobie sami resztę:)

......................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Cała prawda o życiu...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Autor: zibo
...
Twój pesymizm jest uzasadniony. Mieszkańcy Łomży jakoś przymykają oczy na straszliwe przekręty. Przykład? Otóż dyrektorzy firmy, o której mówisz, urządzili jakiś przetarg. Sprawa głośna nawet u nas - a to zupełnie inne województwo. Śmiejemy się z tego z niedowierzaniem! Ktoś ten przetarg -m podobno na strasznie duże pieniądze - wygrał. Okazał rzekomo wdzięczność... Szefowie spędzili urlop na Galapagos! Takie są głosy u nas, i nie tylko. I jakoś podobno cisza, wszystko o.k. Czyli ... jak działają inne instytucje na waszym, t.j. Łomży terenie, łatwo sobie wyobrazić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

do jantar

pracownikom tez sie okroilo mieli wycieczke na wyspy Kanaryjskie, ( w sumie to i dobrze ze o pracownkach pomyslamo)

Mowa tez jest o innych instytucjach w miescie, przeciez UM tez obsadzony jest znajomkami, Urzad Gminy tez, na zasadzie odchodzi matka, wchodzi corka, UP to juz wogole rodzinna firma, Sąd, i wiele innych. Problem jest, bo zeby byl wybor pracy, przemysl, fabryki i dobre zarobki to ludzie nie pchli by sie do urzedow i nie bylo by kumoterstwa, a tak jest to co jest

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Autor: zibo
...
Nie wiem, jak to było z wycieczką dla pracowników. Najprawdopodobniej - zwykłe zamydlenie sprawy. Ja puisałem o ekonomicznych (dla własnych korzyści) przetargu na wykaszanie łąk nad Biebrzą. Głośno o tym i u nas, w naszym województwie. Ktoś, kto to wygrał, śmieje się innym w twarz. A co do kumoterstwa - cóż się dziwić. Jeden z dyrektorów tej sławetnej pslowskiej firmy jest i przy okazji radnym miejskim u nich; tzn. w Łomży. Już ten fakt wskazuje, że są jakieś niejasne powiązania; szwindlowate oczywiście. Myśli się tylko o własnej kasie (Kołakowski, Głaz), ma się gdzieś ludzi kompetentnych, wykształconych, uczciwych. Zatrudnia się przede wszystkim swoich - bez względu na to, czy się nadają, czy nie. A przecież to miasto miało przed sobą wielkie szanse. Obecnie stopa bezrobocia to 16,8%. Niemniej jednak dla krewniadczków np. szefa pup zawsze praca jest. Mimo alkoholizmu . Rokowania na przyszłość? Dalszy spadek zaufania ludzi do państwa, poczucie krzywdy, emigracja. No i w końcu to miasto do końca opanują ludzie o mentalności ciemnych, bogobojnych, zacofanych kmiotów (nie chodzi o miejsce zamieszkania, a o mentalność!).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

wiemy o tym, ilu juz z nas wyjechalo????? ilu wyjedzie???? wszedzie powiem wam lepiej niz w tym miescie. Siedziec i skomlec o pracę??? wydreptywac sciezki??? umawiac sie z panem dyr, poslem czy inna chplera i slyszec przykro mi???? nie, wole sprzatac czy opiekowac sie starsza osoba bo wiem ze mam szacunek, bo mam prace!!!! o czym zapomnieli wiielcy tego grodu czy panstwa. Ze inni ludzie tez chca zyc, jesc, maja tez oplaty, dzieci, I ze nie znajomosci swiadcza o tobie, ale to co potrafisz!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

@zibo
...
To, codzieje się w Łomży, zakrawa na aferę. I to poważną. Doszło do tego, że miastem rządzą kmioty, panuje korupcja i nepotyzm. Urzędasyrobią, co chcą. Starosta powiatowy, wójt gminy Łomża - udają, że o niczym nie wiedzą. Muszą udawać, bo sami to stwarzają. Mają przydupasów typu jakiś podobno Bieniek(?) w pup, poobsadzali gdzie się dało na dobrze płatnych stanowiskach swoich ludzi. Sobiepaństwo w państwie.Jednak nie popadaj w zbyt wielki pesymizm. Ja myślę, że tam, w Łomży, musi się coś zmienić. Musi dojść do zadośćuczynienia krzywdom - Twojej i wielu, wielu innych. Jest tam do cholery chyba jakieś ABW. Prokuratura też. Tu chodzi przecież o zaufanie do państwa. Ponadto, o ile znam łomżan, ci na stołkach sami się wyżrą nawzajem. Ktoś komuś podpadnie. Poseł nie załatwi czegoś tam. Protegowany, bliski krewniak szefa pup znowu coś nakradnie albo zrobi burdę po pijanemu, itp., itd. Wezmą się za łby, aż pióra polecą. To chyba będzie najskuteczniejszy sposób na oczyszczenie Srodowiska. Nie wierzę osobiście, aby organa ścigania nie wiedziały o przekrętach tych tam ze starostwa czy innych agend. Polepszy się w końcu Musi być lepiej. Nie powinno się jednak znienawidzieć zwykłych ludzi, mieszkańców Łomży. Ci w przeważającej większości są porządni, uczciwi, asertywni. I tylko w nich nadzieja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

raczej w to nie wierze, ta patowa sytuacja trwa od lat. Mowisz prokuratura??? tez siedza swojaki, mowisz policja???? tez swojaki, gdzie sie nie obejrzysz swojaki.......Poprzegladaj sobie nasza klasa i fb naszych rzadzacych, czesc juz poblokowala. Gdzie ida pieniadze wszystkich ludzi (podatki).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

a na budowe,do łopat!trzeba nasz Kraj z ruin odbudować.tylko by za biurkiem siedzieli,a robić nie ma komu!
Dostaniesz się tam i swoją rodzinke Będziesz pchać "po znajomości".W starostwie już sie nachapali,więc nadzieja w tym,że teraz potrzebują mniej,a więcej uważają co robią,żeby stanowisk nie stracić;-(



nie mogę powiedzieć,że nie wiem
ale wiem,że powiedzieć nie mogę

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

@wolny niewolnik, według mnie nachapanie jest pojęciem o charakterze niewyczerpalnym, zawsze chce się więcej. A prokuratura, no cóż, na takie sprawy potrzebne są dowody - niby każdy wie, a przynajmniej są, ludzie, którzy wiedzą, co jest grane - ale na papierze tego nie ma, na kamerze raczej też, więc trudno jest wykazać jakieś przekręty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

@ZIBO
...
Nie bardzo wiem, co to fb nk. Wiem natomiast, Ze rzAdzi klika. I co najgorsze - rządzi nie tak, jak trzeba. Kołakowski ani razu nie zabrał glosu w sejmie na temat sytuacji tego miasta. Rada miejska, złożona z nie wiadomo kogo, wszystko blokuje. Finał Ano taki Zambrów tworzy nowe miejsca pracy. Autentycznie! Dziury typi Stawiski, Szczuczyn- za chwilę będą miały obwodnice. A w ŁomżY? Rozsądni ludzie uciekają stąd. Rządzi cammora, która ma wszędzie swoje macki - wiadomo: kliki. Nie wiesz, z kim rozmawiasz i komu się narażasz przy okazji. Kultura apada na mordę. Gdyby nie zapał Borawskiego z miejscowego MDKiŚT, nie byloby nawet skromnego nagrania takiej Juli, która moim zdaniem lepiej promuje to miasto niż ta cała klika z tzw. posłem Kołakowskim na czele. Najgorsze jest to, że przez te k*****kie układy i układziki, łapownictw - czyli rozbój w biały dzień- cierpią ludzie. W tej rzeczywistości, nawet przy ogromnej determinacji obecnego prezydenta, to miasto nie ma żadnych szans rozwoju. Dopóki, oczywiście, nie skończy się w Łomży czas osłów, egoistów, złodziejów i dupków, jednym słowem. A starostwo i podległe mu instytucje?? Naprawdę szkoda mówić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Witam wszystkich serdecznie! Korzystając z okazji postanowiłam napisać tutaj swoje doświadczenia w związku z przedstawionym problemem. Akurat przebywam w okolicach Łomży i przypadkiem zajrzałam na ten portal. Kiedyś często tu zaglądałam  Widzę, że nadal nic się nie zmieniło. Nepotyzm w państwowych placówkach był, jest i będzie na każdych szczeblach. Niestety nic tego nie zmieni.
Niegdyś sama szukałam tutaj pracy. Skończyłam studia na renomowanej uczelni, władam biegle trzema językami, doświadczenie zawodowe w Ministerstwie Rolnictwa. Pochodzę z małej miejscowości, bez znajomości – co na starcie od razu mnie dyskwalifikowało do jakiegokolwiek zatrudnienia w państwowych placówkach. Postanowiłam po studiach wrócić i rozpocząć życie właśnie tutaj- u boku rodziny, narzeczonego. Łudziłam się, że może jednak znajdę jakąś pracę. Niestety bezowocnie próbowałam swoich sił. Zawsze na miejsce o które się starałam znajdywała się osoba z ”większymi” kwalifikacjami (czyt. mająca znajomości).
Na początku strasznie mnie to dołowało, miałam poczucie niesprawiedliwości, tkwiłam w bezczynności. Jednak z czasem wzięłam się w garść. Znalazłam pracę – oczywiście nie w Łomży tylko w większym mieście. Obecnie spełniam się, dużo podróżuje służbowo, mam wiele sukcesów zawodowych, czego życzę Wam również z całego serca!
Piszę to do Was droga Młodzieży i nie tylko, nie pozwólcie, aby Waszym życiem dyktował, ktoś, kto niekoniecznie zbudował swoją pozycję na własnej wiedzy. Do celu doszłam tylko i wyłącznie dzięki własnej pracy i ogromnej determinacji. Mówić możemy wiele, jednak nic to nie zmieni. Trzeba wziąć się w garść, docenić siebie i próbować.

Pozdrawiam!


Karolina B.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Karolinka ciesze sie niezmiernie i gratuluję!!!!! Rozumu, wytrwałości, determinacji i aprzede wszystkim szanowania wlasnej wartosci. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Nic nie zatrzyma procesu wyludniania tego miasta, ba nic ani nikt tego procesu nie spowolni. Dzięki istniejącej sieci układów i układzików, zmyka stąd kto tylko może. Zdolniejsi po studiach nie wracają, a jeśli wracają, to rozejrzą się i szukają roboty po Warszawach, bo Łomża nie ma im nic do zaoferowania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

lomza miala byc sypialnia warszawy, niestety stan drogi nie pozwala na to ( brak drog szybkiego ruchu, autostrady), brak kolei, brak infrastruktury. Powiem wam ja z Neapolu do Rzymu jade niecale 2 godzinki, a mam 320 km, ale to juz inna bajka (samochodem po autostradzie) a szybką koleja 45 min, zwykla 2 godzinki, bilet na zwykla kosztuje 11 eiro, na szybką 30, wiec o czym my mowimy???? I zamiast ściagac po urzedach roznej maści pseudo specjalistow wezcie sie panstwo za robotę!!! gdzie ta jedna nitka kolei w miescie, a przydala by sie, bo autobusem 2, 5 godziny jazdy do stolicy to wstyd!!!My nawet za murzynami nie jestesmy (nie obrazajac murzynow).Skansen ot co, z nadprodukcja urzedasow!!!! pseudourzedasow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Do CBA zgloscie


Przyjdzie czas ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Niech to...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Może i prezes ma rację, że należało by takie rzeczy zgłaszać, przykład z przed dwóch tygodni: nabór na stanowisko referenta ds. administracyjnych w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii i na to stanowisko zostaje zatrudniona pani Natalia Witkowska, a pan Jan Witkowski jest starszym inspektorem w zespole ds. finansów, księgowości, administracji, zaopatrzenia i obsługi, więc czyżby taka zbieżność nazwisk zaistniała i akurat ta pani była najbardziej odpowiednia na to stanowisko? Kumoterstwo i nepotyzm, chyba właściwy przykład.
http://piw.lomza.pl/flash/piw.swf
http://piw.lomza.pl/content/blogsection/1/38/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

O proszę bardzo......co za info ciekawe..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

ŻAL za d**** Was ściska!?!?!?Pomyślcie logicznie!!!Czy Wy będąc na ich stanowiskach nie robilibyście takich samych układów...znajomi,rodzina itd!?!?!?Zakład!?Przegrywacie wszystko i po co tu użalać się!?ŻAL...Ps.Nie jestem powiązana w żadne układy polityczne,żyję swoim życiem i mnie to wisi kto komu i gdzie!!!!

Wkurzasz mnie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Misia, tu nikomu nic nie ściska, ale chodzi o naświetlenie sytuacji jak najbardziej obrazowo, a kogo to boli to już inni ocenią, bo Ciebie chyba bardzo:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

misia, takim komentarzem popierasz patologię, jaka ogarnia nasz kraj. Jak ktoś ma prywatną firmę, niech se zatrudnia kogo tylko chce, ale w instytucjach finansowanych z naszych pieniędzy, takich rzeczy być nie może. Nie widzisz, że kumoterska bezczelność urosła do niewiarygodnych rozmiarów, że zwykłemu Kowalskiemu odbiera się szansę zatrudnienia, bez względu na kwalifikacje, na rzecz rodzinki, i uważasz, że to jest normalne. Żyj swoim życiem i niech Ci wszystko wisi, zobaczysz jak spróbujesz znaleźć normalną robotę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Wszyscy startujmy na wysokie stołki!:)Będzie lepiej nam się żyło:)Piszecie,to dlaczego nie zgłosicie do CBŚ,CBA Itd...!?!?W końcu coś by się działo w tej Łomży,więcej pracy by mieli w policji itd,a po wysokich stołkach przeszłaby czystka...:):)

Wkurzasz mnie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Myślisz, że CBŚ nie czyta forum.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Wiem,że czytają i nie tylko oni!!!Pamiętajcie,szybko można spaść z nieba na ziemię!!Ale im wtedy gorzej będzie się żyło jak nam!!!Kiedyś podobnie myślałam jak Wy, jak U.Pracy wysłał mnie na staż!!!Teraz mam to gdzieś i nie ma co się wkur****i tracić nerwów na takich ludzi jak oni,oni siedzą czytają i się śmieją z nas!!

Wkurzasz mnie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Jeśli chodzi o Powiatowy Inspektorat Weterynarii to Pani Witkowska jest synową Pana Witkowskiego. Też brałam udział w tym cyrku i zakwalifikowali mnie do 5 najlepszych po czy wybrali po rodzinie, a nie sądzę żeby niunia miała najlepsze kwalifikacje i umiejętności z całej piątki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Kto zakwalifikował się do II etapu rekrutacji?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

http://powiatlomzynski.pl/bip/index.php?wiad=3877

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

http://powiatlomzynski.pl/bip/index.php?wiad=3877

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

odnośnie rekrutacji w PIW: najśmieszniejszy jest fakt, iż osoby odpowiadające za rekrutację rozpowiadają na prawo i lewo, że nie miały tak naprawdę kogo wybrać bo kandydaci nie patrzyli im prosto w oczy i przychodzili ubrani w dresach i jeansach. Będąc na tej rozmowie osobiście nie widziałam tak źle ubranych ludzi no i raczej komisja nie utrzymywała kontaktu wzrokowego, ale to już inna bajka :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

takie "fajne" sytuacje można naglaśniać w mediach a nie tu na forum..:D wszystko odbywa się po cichutku, "zgodnie z prawem" i tyle waszego że sobie tu pogadacie - zanim temat nie zjedzie z pierwszej str forum do tzw.starszych wiadomości......

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

i kto wygrał? Napisano że 3 oferty były i jedną wybrano;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

czyżby p. Ewa :P
17 września pewnie ogłoszą wyniki :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Za oknami świta,
Widać, że rozkwita,
Rosną domy z prawej,
Z lewej będą też...

Przecie to jest nasza,
Duma pospolita,
A wy jacyś tacy...
Toż to przecie grzech.

2.
Przez chwilę myślałem: "Może coś się stało?",
Ale to by nasze polskie radio dawno już podało,

Pisałaby by prasa we wszystkich gazetach na pierwszych stronicach,
No bo jakaż z tego byłaby... tajemnica?

http://www.tekstowo.pl/piosenka,kabaret_tey,smutasy_i_mazgaje.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

To jest przykre naprawe, tyle, ze tak wszedzie sie dzieje czy to starostwo czy inna instytucja, i tak bylo zawsze, moze nawet kiedys jeszcze gorzej, tyle ze jest teraz straszny kryzys, ludzie maja dostep do neta i wszedzie gdzie chca to to naglasniaja, kiedys to bylo ukryte bardziej, tylko ze nie mozna jedną miara ludzi mierzyc.........., kazy szuka pomocy u znajomych bo jest straszna bieda, ale uwazam tez zale na forum nic nie dadza a czym gorsze obrazanie innych, chcesz powiedz w oczy............

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

to dziś chyba była rozmowa z osobą która się zakwalifikowała
http://powiatlomzynski.pl/bip/index.php?wiad=3877
Prawdę mówiąc wątpię w teorię spiskową niektórych, no ale;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

no ta niby rozmowa musiała być przecież....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

a gdzie znajdujecie ogłoszenia o naborze do starostwa czy do Urzędu Miejskiego? bo weszłam na podaną wyżej stonę, ale tam są tylko informacje o wynikach naboru.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

ostatnio było tak samo w inspektoracie weterynarii, pseudo Casting a potem wyniki publikują na stronie po godzinie 19 hehe jestem ciekaw gdzie była impreza:) bo nie wydaje mi się żeby któryś urząd zastał bym czynny po 16.30..
Bo ma się żyć lepiej WSZYSTKIM!!! Kolegom:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

http://powiatlomzynski.pl/bip/index.php?wiad=3887[url/]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

To rzeczywiście bardzo ciekawe, że już 7.09.2012 było wiadomo, że to stanowisko zajmie Pani Ewa, na tym forum przewidywalność pewnych zdarzeń bije Jackowskiego na głowę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Ha, tak myślałem, że to o tą Panią Ewę chodzi :) Teraz pewnie będzie nabór na jej poprzednie miejsce, i ciekawe kto wygra.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Zamiast marudzić http://www.poznajomosci.info/

nieistotna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

ale jaja:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

To już nie są jaja, tylko Prezydent Łomży mający nadzór nad tymi konkursami robi z ludzi przygłupków. Nepotyzm, kolesiostwo i kumoterstwo, to dzieje się pod nadzorem p. Czerniawskiego. Czyżby wyprze się teraz znajomości z p. Piechocińskim? Czyżby jest na tyle ograniczony, że nie potrafi obsługiwać komputera i nie wie o tym, że ludzie od 2 tygodni piszą, kto zasiądzie na tym stanowisku, a pomimo to daje przyzwolenie na obsadzenie danej osoby na tej posadzie i organizuje fikcyjny konkurs? Też teraz nie wie kim jest p. Ewa Piechocińska, tak jak nie wiedział o:
,,Mieczysław Czerniawski na pytanie, czy zamierza w jakiś sposób rozwiązać tę sprawę odpowiada, że nie wie, czy zięć będzie pracował długo. Na pewno jednak chce rozwiązać problem tak, by "zięcia nie skrzywdzić" .

Podczas realizacji materiału okazało się także, że na stanowisku przewodniczącego Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Łomży została zatrudniona córka sekretarki prezydenta Czerniawskiego. Prezydent twierdzi jednak, że nawet nie wiedział, że sekretarka ma córkę...

Nasuwa się jedno pytanie, czy my potrzebujemy takiego prezydenta Łomży, żeby śmiała się z nas cała Polska i czy jego kadencja ma polegać na uregulowaniu stosunku pracy swoim znajomym i ich rodzinom, bo zapytany na sesji o przebieg konkursu z MOSiR był bardzo zdenerwowany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

nooo żeby nie to forum to bym się nie dowiedziała takich rzeczy....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

O tego pana chodzi?

http://www.podlaska.ohp.pl/549-4610cbbdd5e62.htm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

ale macie fajnie, ahhh panie Piechocinski w koncu i pan ma swoje 5 min

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Coś w tym jest tylko to brzmi tak Henryk K= dyrektor OHP= radny powiatu PSL = córka EWa P.

......................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Rodzina na swoim :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Pytanie do wszystkich tu się wypowiadających:
Kto z was by odmówił przyjęcia stanowiska np:w UM załatwionego po znajomości?
Czekam na szczere odpowiedzi.





Aha pracuje jako "wyrobnik" w jednej z łomżyńskich firm ale jak by mi ktoś zaproponował stanowisko w UM albo w UG to chętnie bym skorzystał.
Praca w budżetówce to jednak stabilizacja.

Nie bądźcie hipokrytami krytykując innych,że mają pracę załatwioną po znajomości bo sami na pewno byście skorzystali z takiej intratnej propozycji przy minimalnych kwalifikacjach.

KRYTYKI PODLEGA CAŁY SYSTEM.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Ktoś wyżej napisał, że ta Pani ma już pracę w placówce publicznej więc czemu blokuje innym zdobycie pracy? w dodatku popieranie chorych i niesprawiedliwych czynów naszych samorządowców nie jest normalne. Nie można godzić się na takie poczynania bo nigdy ludzie mądrzy i z odpowiednimi kwalifikacjami nie będą rządzić naszym krajem. A nawet nie chodzi o rządzenie tylko o kompetencje naszych urzędników. Ktoś kto sam własnymi siłami zdobywa pracę bardziej sie do niej przykłada a osoba, która idzie na gotowe bardzo czesto nie docenia tego co ma. Jeśli chodzi o nabór do starostwa to jakie były tam wymagania??? to było grubo przesadzone i pisane pod konkretną osobę. Czy to nie zniechęca ludzi do urzędników, władzy itp.??? Z systemem sie nie wygra, ale też nie można pozostać obojętnym, nawet pisanie o tym na takim forum jak tu coś daje, że nie tylko jedna osoba tak myśli tylko jest ich więcej. Może to nic nie da, ale ludzie wiedzą i otwierają oczy innym.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Większość stanowisk w administracji publicznej jest z polecenia już tam pracujących, a najczęściej dochodzi do zatrudniania rodziny. Więc co się dziwić takiej postawie jak wyżej.

Chcesz poznać coś nowego, zobacz BPM

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: nabór do starostwa powiatowego

Ach, jak zyc? Co poczac?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org