piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Nie polecam - serwis komp

Witam,

Jakiś czas temu posłuszeństwa odmówiła mi płyta główna w komputerze, jest problem to wymieniamy/naprawiamy, jako że nie posiadałem wystarczającej wiedzy na ten temat to udałem się do serwisu komputerowego przy blaszaku - expert. Wszystko pięknie, nowa płyta wszystko działa. Do tej pory moja wiedza o elektronice i komputerach powiększyła się. Jako ze szukałem elementów do projektów elektronicznych to odkopałem płytę główną tę "uszkodzoną". Zawitało u mnie zdziwienie, ponieważ bo obejrzeniu płyty dojrzałem się 'wystrzelony 'kondensator (możliwe, że wymiana całej płyty głównej nie musiała być konieczna). Pomyślałem że naprawię tą płytę, jednak przyglądam się bliżej.. Widzę brak układu scalonego, następnie kilku kondensatorów i dalej mniejszych elementów. Brak około 200 elementów wylutowanych z uszkodzonej płyty. Nie padło pytanie czy można cokolwiek lutować. Spryt tego serwisu polegał na wylutowaniu (co drugi element, tu trochę skubnąć, tam trochę, żeby na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało ok) i zwykły zjadacz chleba się nie skapnął co miało miejsce.
Niby taka błahostka, ale to mnie odpycha od tego serwisu i nie mam zamiaru tam zajrzeć. Mimo częstych wizyt i zakupów w owym miejscu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

no prosze to jednak nie ciebie jednego wtcieli w bambuko. bo kiedy ja zanioslem kompa zeby wymienili mi ekran bo poszedl. to owszem zrobili to ale takze powsadzali mi stare czesci a nowe z mojego powyjmowali. ale nie udowodnie im tego bo nie dostalem paragonu. wiec rowniez nie polecam tego serwisu. jedynie co moge powiedziec to omijac wielkim łukiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Kolejne dowody, płyta główna która siedziała w jednostce i została wymieniona w serwisie expert na płytę nową, opisaną powyżej. Płyta ta ma także wylutowane 200-300 elemntów.Norma scalaki, kilka kondensatorów, i najmniejsze elementy, jak się domyślam rezystorki. Razem z ta płytą z 2000roku siedziała dokupiona karta sieciowa, w niej została przywłaszczona przykrywka od układu scalonego, diody prostownicze i rezystorki :) Karta sieciowa była sprawna a nie ma połowy elementów.
Strach zostawiać jakikolwiek sprzęt w tym serwisie bo wróci bez połowy elementów elektronicznych.

Polska rzeczywistość. Trzeba na każdego patrzeć jak na potencjalnego złodzieja? Chyba nie o to chodzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

czuje ze mnie tez oskubali

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

tępić złodzieji

lomzyniak24

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

To jak ta płyta ci działa bez elementów elektronicznych ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

spalić i na widły nadziać oszustów !!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

To wina Tuska

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Maruda, postów niestety nie da się edytować, sprostowanie: Płyta opisana w moim drugim poście jest pierwszą w jednostce (zepsuta poprzez burze itp) okolo 2005roku serwis wmontował płytę MSI opisaną w pierwszym poście, która po 2-3 latach padła, znów serwis i wymiana na płytę główną która jest sprawna i zamontowana jest w jednostce.
Czyli:
Pierwsze dwie płyty główne były tykane przez wspaniałych serwisantów i oskubane z elementów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

To uje... Oddalem laptopa na zmiane oprogramowania.Gral pieknie-Toshiba z glosnikami harman/kardon.Po powrocie,do dzisiaj zaczal pierdziec lewy glosnik.Teraz układa mi sie wszystko w całość...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Ruth noobie radził bym się najpierw tobie dowiedzieć jak budowane są płyty główne.Jak byś nie wiedział to większość płyt ma na laminacie narysowane gdzie mogą znajdować się poszczególne elementy, takie jak cewki, kondensatory, mosfety czy jakieś connectory, wszystko zależy od revizji modelu płyty głównej. Jeżeli mówisz że ktoś wy lutował tobie kondensator bo jest narysowany jego symbol na laminacie a elementu brakuje,to nie znaczy że on tam wcześniej się znajdował.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

serwis na broniewskiego expert to porarzka sam tam woziłem komputer do naprawy i wiecej tam nie wruce

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Pół roku miałem kompa w tym serwisie( na gwarancji), oczywiście dostałem zamienny.
Po odebraniu mojego właściwego kompa okazało się że ma inne całe parametry.
Zmieniona na słabszą karta, podróby kości pamięci, inna obudowa, itp( połowa wartości tego kompa).Po interwencji i zje..e wymieniono mi na nowe,

Nigdy nic tam nie kupię i nie oddam do naprawy, PRZESTRZEGAM.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Zwykli oszuści,a szczególnie ten młody. W razie kichy chyba bierze na siebie winę, bo zawsze ucieka na zaplecze.
Przestrzegam przed tymi cwaniakami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

cholera ja zważyłam swojego laptopa i okazało się że waży o połowę mniej niż podaje specyfikacja pewnie też części brakuje.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

fanka bez jaj, jak widzisz wiele jest oszukanych osób, ich szczęście że nikt nie podał łobuzów do sądu, ale jak się ty zbierzemy to pozew może być na dobrą sumkę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

pABLO21
Do połowy zalepione pola lutownicze lub cyna w otworze to pewnie tez tyle jakieś nie potrzebne pola lutownicze ? :) Może być i tak jak mówisz, ale widać bardzo dobrze że ktoś przy tym grzebał, szczególnie na odlutowanych układach scalonych. Jakoś na obecnej płycie głównej w moim komputerze który działa nie ma jakiś dziwnych wybrakowań w postaci 200 elementów(nie mówimy o jednym kondensatorze)
Z całym szacunkiem ale bez tylu elementów to komputer się nie włączy.

Nie obrażam Ciebie więc i Ty nie masz do tego jakikolwiek powodów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

ja za to ostatnio robiłem zasilacz w radiolandzie na spokojnej wszystko ok polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

fanka bocianka a może ci dysk sformatowali w lapku dlatego mniej waży

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Autor: dwudziestoparolatka1 (---.elomza.pl)
Data: 18-11-11 21:18

fanka bocianka a może ci dysk sformatowali w lapku dlatego mniej waży






Po prostu wyrzuciła swoje zdjęcia sprzed diety.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

I wszystko wiadomo, musi zrobić nowe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Ależ my mamy tutaj expertów;-D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Ależ eksperci...

@Ruth
W każdym serwisie sprzedawca powinien wydać bez żadania paragonlub fakturę za wykonaną usługę. Mamy wtedy dowód w ręku, że coś było tam robione. A ile razy zanosiliście komputer do "polecanego fachowca złotej rączki" czy "pseudoserwisu_który_nie wydaje_paragonów" . Założe się, że założyciel wątku pewnie takowego dowodu wykonania usługi nie posiada.
Gdyby posiadał to należy iść z tym dowodem zakupu do wykonującego usługę, przedstawić swoje argumenty i spróbować załatwić sprawę polubownie. Jeżeli nie to jest chociażby:

Federacja Konsumentów http://www.federacja-konsumentow.org.pl/
Na stronie jest infolinia

Łomżyński oddział INspekcji Handlowej
http://4all.nazwa.pl/konsument/pih.htm
18-400 Łomża, Księcia Janusza I/1
tel. (86) 216-51-54 fax. 216-72-55
lomza@bialystok.wiih.gov.pl


@belfer
Napisałeś : "Zwykli oszuści,a szczególnie ten młody. W razie kichy chyba bierze na siebie winę, bo zawsze ucieka na zaplecze.
Przestrzegam przed tymi cwaniakami."

Mam nadzieję, że masz twarde dowody na swoje słowa, bo jak nie masz to, jak określiłeś "te cwaniaki" mogą założyć Ci sprawę o zniesławienie na forum publicznym. Internet nie jest anonimowy, jak sie niektórym wydaje

--------

O Expercie słyszałem już wiele i też nie noszę tam sprzętu do naprawy. Laptopa serwisował mi Pan Zbyszek w Unitechniku na Starym Rynku i zrobił to profesjonalnie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

japoniec2010

Mimo częstych zakupów w tym sklepie nie otrzymywałem paragonu. Nie dopatrzyłem się natychmiast zaistniałych sytuacji i teraz nie ma żadnego sensu cokolwiek reklamować. Jedyny sens to można zawiadomić inspekcje handlową (jak sugerujesz powyżej)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Coś musi być na rzeczy , skoro tak dużo ludzi jedzie w tak dobrych fachowców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

@Ruth
Nie wydanie paragonu to przestępstwo podatkowe. Można zgłosić i nie przejmować się że nazwą Cię "nowym Pawką Morozowew".

Na przykład usługa kosztuje 100 zł. Jeżeli nie wydadzą Ci paragonu to cała stówa leci do kieszeni a Ty nie masz żadnego dowodu. Uczciwy, wydający paragon ze stówy ma 23% mniej (podatek VAT) i minus 18% podatku dochodowego czyli zostaje mu 63,- złote.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Juz bez przesady zeby odrazu isc i podpier.....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

japoniec2010

Wiem mniej więcej jak to wszystko wygląda. Trochę się tym interesowałem. Chociażby taki przykład allegro, pewna osoba ma zarejestrowaną firmę i odprowadza od cholery podatku, a drugi allegrowicz sprzedaje dużą sumę towaru i ma dwa razy taki zysk jak uczciwy sprzedawca. W tym momencie powinien ukłonić się urząd skarbowy.

Odprowadzać 23% podatku - 18% / i uzyskać z tego dobry zysk to mi się wydaje, że nie jest to takie proste.

Rolnik69
Tak trzeba uczciwości (wszystkie ich produkty bez paragonu i vat'u), bo jeden przedsiębiorca zarabia np. 20tyś rok, zaś drugi w rok ma 40tys.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

HAHAHA !!!. FIDZE ze CHOPAKI z EXPERTA niezle daja do dópie KONKURENCJI. CAŁY TEN TEMAD TO ZAŁOSNA PRUBA ODCIAGNIECIA KLIJENTA ! Rutch czy mysliż rze im sie chce pierdolic z lutownica i wylutofywac jakies mikroskopijne rezystorki czy inne uje móje ? Jak siem zjepie jakis podzespół to sie poprostu najprosciej go wymienia kórfa. Po hója paragon ? Jestem na 100% pefny , ze jesli cos kupiles w expercie i Ci poszło z dymem w "okresie objetym gwaracnji" , ktory to okres mozna sprawdzic na oficjalnej stronie prodócenta produkta to chopaki bez zadnego ale wymienia.

ExSpert rzondzi w Łomszy i ój !!!. TEMAD RZENADA DLA GÓPICH DZIECI

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Ruth
Tak trzeba uczciwości (wszystkie ich produkty bez paragonu i vat'u), bo jeden przedsiębiorca zarabia np. 20tyś rok, zaś drugi w rok ma 40tys.

Moze to co powiem,bedzie "niepoprawne",ale w tym kraju poprostu trzeba kombinowac.Jezeli ktos tego nie umie to nie znaczy ze musi odrazu zglaszac itp ze komus sie lepiej wiedzie.Przestancie z ta zawiscia,niech kazdy patrzy na siebie i niech to JEMU bedzie dobrze!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Tylko potem rolnik69 nie narzekaj, że:
- jeździsz po dziurawych drogach
- małą masz emeryturę
- ...
Przecież każdy ma sobie radzić i każdemu niech będzie dobrze. Prawda?


Na normalnym forum wypociny jasiu‗śmietana byłyby po prostu wykasowane.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Dzapaniec !! Kup se wkoncu jakies porzadne ałto a nie zapierdzielasz 25 letnim audi łosiemdziesiat z sfalonymi resorami , albo przeprofadz sie wkoncu z tej wsi do miasta , dzienki temó unikniesz dziór or przestana one byc tak odczówalne.

Chcesz miec wysokom emeryture ? To zapracój najpierf na niom , chopaki z experta nie bedom na Ciepie robic czofiekó , nie ?

To te foróm jest jakies nienormalne ? Nie fiedzialełem łotsonie

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

PROSIMY ałtora wontkó O FOTKI W HD óf płyty / sieciófki w celó potwierdzenia tego haniebnego czynó wylótowania 200-300 elenentóf ...

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

rolnik69

Ok, że zgłasza to nie znaczy że nie umie kombinować. Trzeba kombinować, ale najlepiej w pozytywnym znaczeniu. Chciałbyś żeby ktoś Ci kradł z dochodu stówkę na tydzień?

Polacy kombinują (złe znaczenie) bo muszą, a czemu muszą? Bo się okradają nawzajem.

PS. to nie jest nienawiść, tylko szukania równości między przedsiębiorcami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

"PS. to nie jest nienawiść, tylko szukania równości między przedsiębiorcami."

Czyli jednak jestes "konkurencjom" ?

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Rutk już niedługo rolnikowi min. stówkę ukradnie DONEK i jego mglista ekipa

VERGISS MICH

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Hehe to ze mam taki nick nie znaczy ze jestem rolnikiem :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

vorarbeiter , szybko po leki na główkę , to temat o serwisie komputerów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

rolnik ogólnie piszę ;) autochton, takie jak tobie lekarz przepisał? NIE dziękuję.

VERGISS MICH

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

a ja kupiłem tam kartę grafiki za 1200 i padła zaraz po skończeniu gwarancji. Oczywiście wszystko gra, bo według nich użytkowanie tej karty wyszło mi tylko 1 złoty dziennie

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

dvw

Tak to bywa, może czysty przypadek, ale wywalić na grafikę 1tyś zł + a w serwisie Ci powiedzą, że to tylko kosztowało 1zł na miesiąc to krew zalewa.

PS. nick masz znajomy, browar? ; >

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

To tam i grafikę produkują?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

Ja powiem tak mało jest uczciwych serwisów komputerowych bo jak to rolnik napisał każdy kombinuje jak tylko zarobić i nachapać się jak najwięcej dla tego mamy taki do dupy kraj z politykami na czele ale wracając do tematu to znam przypadki nie tylko w "ex pekcie" że komputer był zanoszony do naprawy np kobieta zanosiła mówiąc że nie ma pojęcia o komputerach więc żeby jej naprawili a w kompie miała sprawny i markowy zasilacz np HIPRO 430Wat a po otrzymaniu już był 350Watowy FELL na zdechnięciu lub ram był kingstona to zamieniony na chińskie tandety albo też takie przypadki że starszej osobie za wgranie antywirusa inkasowali 200 zł 120 zł antywirus + 80 zł robocizna ?! a w wymienionym sklepie kupiłem kabel zasilający to przy podłączeniu zajarał się dobrze że reszty kompa nie spaliło a kiedyś kartę graficzno która dała ducha zaraz po okresie gwarancji dany przez sklep .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

i jak zwykle wszyscy najmądrzejsi na forum znawcy komputerowi, rzadko się udzielam na forum, gdyż całe te forum zeszło na psy... zapewne 3/4 osób z tego tematu będzie za dwa dni opisywało jakie to w Łomży w barach jest jedzenie i, że oni zrobili y to lepiej.

Sprawmy, ażeby forum (i cała strona) znów zaczęła przyciągać ludzi, a nie tylko na każdym poście wyśmiewanie się...

Ratujmy 4lomza, gdyż co raz więcej jest konkurencyjnych stron o naszym pięknym mieście...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

ruth

hehe znajomy browar xD. A skąd taki nick wymyśliłeś :):). Fanka bocianka mają tam w piwnicy fabrykę, podejrzewam, że moja grafika została tam wyprodukowana. Najlepsze, jak ten sklep podczas dużych opadów woda zalewa i w progu stoi właściciel i wodę wylewa.

---------------------------------------------




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Nie polecam - serwis komp

coś nie tak z tym expertem trzeba cos zrobic

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org