czwartek, 02 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Harcerska kasa

http://4lomza.pl/index.php?wiad=27032

I znowy tylko kasa się liczy .
Aż żal za serce ściska że tacy ludzie jak pani górska udają harcerzy:(



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Wielu Łomżyniakom harcerstwo w naszym mieście kojarzy się z działalnością drużyny,, Ptaki Ptakom,,.No ale co z tego,jesli w papierach porzadku brak.Papiery podstawą harcerskiej działalności!Może warto się zastanowić,zanim zostanie ,,wylane dziecko z kąpielą,, ,co tak naprawdę powinno się liczyć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

No właśnie i pomyśleć że harcerstwo też walczyło z komuną !!! i po co ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Sam zamieszczony artykuł na 4lomza nie odzwierciedla całej prawdy bo nie warto roztrącać tego publicznie tym bardziej na tym forum.

Mądre przysłowie dowódców mówi:
"Nie bójmy się odpowiedzialności. Podjęcie decyzji nieraz złej, ale działając w dobrej wierze jest lepsze niż nie podjęcie żadnej."

Tyle w temacie. Nie szukajmy sensacji :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Zresztą o ile mnie pamięć nie myli to w polsce są dwa harcerstwa, jeżeli tak jest to dobrze że jest jakiś wybór. Zresztą te Ptaki itp powinni się sprywatyzować i wypiąć D....y na tą całą biurokrację itp.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Najważniejsza składka zapłacona w terminie i ładnie napisany plan pracy.Jeśli dobrze rozumiem to tyle wystarczy,aby zasłużyc na miano super drużynowego.Harcerstwo łomzyńskie w,, oparach absurdu,,.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Autor: ~ (---.elomza.pl)
Data: 13-11-11 19:27

Sam zamieszczony artykuł na 4lomza nie odzwierciedla całej prawdy bo nie warto roztrącać tego publicznie tym bardziej na tym forum.

Mądre przysłowie dowódców mówi:
"Nie bójmy się odpowiedzialności. Podjęcie decyzji nieraz złej, ale działając w dobrej wierze jest lepsze niż nie podjęcie żadnej."

Tyle w temacie. Nie szukajmy sensacji :)

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Sam artykuł mówi wyraźnie że liczy się tylko kasa ,kasa, kasa.
Nie liczy się dobro dzieci ich zaangażowanie w pomaganie ludziom tylko KASAAAAAA !!!!!!!
a niby dlaczego nie można roztrząsać tego pubicznie?
Skoro taka informacja została podana publicznie to i warto ją roztrząsnąć :)

Bardzo nas interesuje komu bardziej na czym zależy :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Ta wypowiez jest tak głupia,jak przysłowie,którym sie podpiera.Przy okazji proszę autora tej wypowiedzi,żeby przypomniał,jak sie nazywa drużyna prowadzona przez panią Górską?No i oczywiście,co harcerze z tej druzyny zrobili dla miasta(oczywiście poza tym ,że na porę płacili skladki,a drużynowa pisała świetne plany działania)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Zresztą o ile mnie pamięć nie myli to w polsce są dwa harcerstwa, jeżeli tak jest to dobrze że jest jakiś wybór. Zresztą te Ptaki itp powinni się sprywatyzować i wypiąć D....y na tą całą biurokrację itp.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

To ta pani Górska ma drużynę ? O coś nowego, to w takim razie konkurencja?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Pani górska jest chora która próbuje doprowadzić do rozpadu wszystkie druzyny a powołać drużyne jej córki Katarzyny G.Została ponownie komendantką nadnarwiańskiego hufca, ale została po to by doprowadzić do upadku ZHP w łomży w Łomzy działaja tylko 3 drużuny w tym 59 Ptaki ptakom. Ptaki ptakom jest najdłurzszą druzyną w Łomzy która posiada zabytrkowy samochud harcerski

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

To w takim razie pewnie zbiera składki i odprowadza do tych co ją tu na szefową wybrali ? dobrze kumam?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Tak zgadza się
Według mnie to jest złodziej.Ale znam pana pyczota i tak łatwo sie nie da.
Pyczot to człowiek orkiestra można powiedzieć,prowadzi m.in. Wośp w Łomży

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

To kto ją wybierał na drugą kadencję?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

pyczot to gość waściwa osoba na właściwym stanowisku i łomżyniak a nie jakaś tam górska karierowiczka co chce zasiadac wszędzie dzięki układom precz z nią

lomzyniak24

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Jak dobrze prowadziła papierki to i została nagrodzona :))))
Pyczot zajął się tym , co każdy w Łomży wie . Wielki szacun dla tego HARCERZA !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Właśnie Pyczot to złodziej. Nigdy nie rozlicza się skrupulatnie ze zbiórek, nie ma dokumentów i zestawień. Dostaje pieniądze od sponsorów, których nie kwituje i bierze do kieszeni, a później szopki, jak np. rok temu na WOŚP, że na prąd nie miał.

Jestem zadowolony, że wreszcie ktoś się nim zajął. Niech zda dokumenty z akcji, które "organizował"! Wielokrotnie miałem okazję z nim współpracować. Zwróćcie uwagę, że starsi harcerze i młodzież od niego się odwraca. Dlaczego?

Powód jest banalny! Młodym oczy zamydli, młodzi nie dopytują, dla młodych jest jakimś tam idolem. Starsi oczy już mają otwarte, chcą wiedzieć i patrzą już bardziej krytycznie na jego poczynania.

Posłuchajcie w radiu Białystok, tam troszkę szerzej jest opisany problem.

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/region/id/70726



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Maniuszek
Widze ze kolega w temacie, tak to jest ponura prawda na temat tego pana.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

I kto tu nadąży ? Może to logo i te pochwały tak wkurzyły ową panią G ?
http://mylomza.pl/home/lomza/item/1490-ptakiptakom.html
Czuwaj !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Maniuszek nazywając z nazwiska kogoś złodziejem musisz mieć konkretne dowody na to i możesz to przedstawić w każdej chwili? Osobiście chętnie bym to obejrzał.
Parę akcji prowadziliśmy wspólnie z "ptaki ptakom" i jeżeli chodzi o pomoc i organizacje wszystkiego to nigdy nie było zastrzeżeń. Co do biurokracji u nas, może zostawmy to bez komentarza. Szkoda tylko, że przez głupią biurokrację chce się likwidować nieliczne miejsca, gdzie młodzi mogą zrobić coś pożytecznego, a nie spędzić cały dzień przed komputerem czy przed blokiem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Moze pani krytykująca powinna zająć się papierkami, a resztę zostawić Pyczotowi? Nie każdy nadaje się do tworzenia planów, jak też nie każdy nadaje się do działania. Czemu nie podejmie wspólnego działania?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

"bez względu na ustrój porządek w papierach musi być"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

ja znam pyczota od wielu lat.
nigdy nie wzial cudzych pieniedzy.
za wiekszosc rzeczy placi sam z wlasnych pieniedzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Nie oczerniajcie a nie bedziecie oczerniani.

Maniuszek, asterix85 - nie opowiadaj głupot. Macie jakies dowody, ze nie kwituje?

ja jestem w drużynie Ptaki Ptakom i mam 18 lat wiec to nie jest prawda co maniuszek opowiada, ze starsi harcerze sie od niego odwracają.

Paweł Dąbrowski
http://pdabrowski.art.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Maniuszek dezinformujesz.W swoim poście twierdzisz ,że więcej informacji na ten temat podaje radio Białystok.To nieprawda.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/region/id/70726



Końcówka nagrania:

"...a nie tylko i wyłącznie cel czyli pomoc innym..."




Jak nie tylko?
Poprzez pomoc innym wychowuje się młodzież!!!! Co w takim razie powinno być celem nadrzędnym, skoro nie pomoc innym????
A jak się wychowuje młodzież?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

A TY MASZ TAKI IDEALNY POZĄDEK NIE RÓB NIKOMU CO TOBIE NIE MIŁE

życie jest zbyt kródkie zeby je marnować

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

krytykować każdy potrafi ja mam 11lat i sama chciała by miec gdzie spędzac wolny czas nie wiem co jest ważne dla dorosłych ale moim skromnym zdaniem to dzieki komuś takiemu jak p.Pyczot ci młodzi ludzie tacy jak ja wyrosną na od ważnych uczciwych ludzi a gdzię maja sie tego nauczyć pod blokiem pod budką z piwem a może między jedną a drugą kradzieżą bo w Łomży nie ma gdzie iść nikt nic nie robi ale krytykować i oskarżać każdy potrafi najpierw popatrzmy na siebie jak potrafisz lepiej zorganizowac wolny czas tym młodym ludzią TO CZEMU TEGO NIE ZROBISZ ale nie krytykuj tylko zabiesz sie do roboty jeżeli kilka papierków ma zabrać tyle frajdy co sprawia bycie harcerzem moim rówieśnikom zastanówcie się czy warto burzyć to co dla nich jest ważne a może p.Pyczot po prostu komuś przeszkadza a papierki to tylko pretekst zeby sie go pozbyć .NIE JESTEM HARCERKĄ ALE NIE CHCIAŁA BYM ŻEBY KTOŚ ODEBRAŁ MI TO CO KOCHAM I W CO WIEŻE ZASTANÓW SIĘ CZY TY BYŚ CHCIAŁ!!!!!!!!!!!!!

życie jest zbyt kródkie zeby je marnować

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

krytykować każdy potrafi ja mam 11lat i sama chciała by miec gdzie spędzac wolny czas nie wiem co jest ważne dla dorosłych ale moim skromnym zdaniem to dzieki komuś takiemu jak p.Pyczot ci młodzi ludzie tacy jak ja wyrosną na od ważnych uczciwych ludzi a gdzię maja sie tego nauczyć pod blokiem pod budką z piwem a może między jedną a drugą kradzieżą bo w Łomży nie ma gdzie iść nikt nic nie robi ale krytykować i oskarżać każdy potrafi najpierw popatrzmy na siebie jak potrafisz lepiej zorganizowac wolny czas tym młodym ludzią TO CZEMU TEGO NIE ZROBISZ ale nie krytykuj tylko zabiesz sie do roboty jeżeli kilka papierków ma zabrać tyle frajdy co sprawia bycie harcerzem moim rówieśnikom zastanówcie się czy warto burzyć to co dla nich jest ważne a może p.Pyczot po prostu komuś przeszkadza a papierki to tylko pretekst zeby sie go pozbyć .NIE JESTEM HARCERKĄ ALE NIE CHCIAŁA BYM ŻEBY KTOŚ ODEBRAŁ MI TO CO KOCHAM I W CO WIEŻE ZASTANÓW SIĘ CZY TY BYŚ CHCIAŁ!!!!!!!!!!!!!

życie jest zbyt kródkie zeby je marnować

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Ty faktycznie jesteś mała błąd na błędzie zdanie zaczynamy z dużej litery i jak się nie znasz to nie zabieraj głosu gówniaro

i co z tego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

P.A.
tak, w harcerstwie rządzi biurokracja która jest narzucona z góry. I obowiazkiem komendanta hufca jest pilnowanie tego. Napisanie planu pracy druzyny to nie jest niewiadomo jaka praca. 3 godziny roboty. No i składki które są obowiazkowe. Każdy harcerz/harcerka muszą mieć je opłacone.

Pawel_Dabrowski
a ile jest osób w drużynie w przedziale wiekowym 18-20 lat? to mówi samo za siebie.

Brzeczyszczykiewicz
Tak, tylko żeby wychowywać młodzież trzeba spełnić pewne kryteria. Bez zwykłego, głupiego planu pracy drużyny komendantka nie ma nadzoru nad druzyną, który POWINNA mieć.

JJulia
Po pierwsze nie jesteś i nie bylaś harcerką, a po drugie jesteś za młoda żeby zrozumieć niektóre sprawy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Harcerstwo tak jak każda organizacja w naszym kraju posiada swój regulamin/statut który powinien być przestrzegany. Jeżeli drużyna p.Pyczota nie przestrzega statu to działa wbrew organizacji

Kurczak napisał:
w Łomzy działaja tylko 3 drużuny w tym 59 Ptaki ptakom.

Patrze że jesteś w temacie. Oj chyba nie, bo jak mi wiadomo w hufcu działa przynajmniej 10 drużyn, które jak widać nie mają problemu z napisaniem planu pracy czy tez opłaceniem składek, które nie wiem czy wiadomo użytkownikom wypowiadającym się wyżej wynoszą tylko 3zł miesięcznie od osoby. To chyba nie jest duży majątek.



Statut ZHP uchwalony 3 grudnia 2005 r. na XXXIII Zjeździe ZHP
rozdz. 4 § 20 pkt. 1

1. Członkowie ZHP mają obowiązek:
1) dbać o dobre imię i dobro Związku, kierować się zasadami określonymi w Prawie
i Obietnicy Zucha oraz Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim,
2) stosować się do postanowień Statutu ZHP oraz przestrzegać przepisów i regulaminów
ZHP,
3) brać czynny udział w życiu ZHP,
4) opłacać regularnie składki członkowskie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Górskiej to i miło poczytać -:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

niestety nie trafiłeś kolego ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

no to córka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Nie nikt z rodziny... Tylko oni mają coś do powiedzenia ? uwierz że jest trochę ludzi którzy w tym siedzą. ;)

pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Może i nie rozumie ale bez odpowiedniego wzorca rośnie w Polsce przestepczośc kiboli mamy jak zadko jaki kraj dzieci mordują dzieci i nie tylko poprawczaki są przepełnione bo nie mIeli odpowiedniego wzorca i do tego co napisałam nie potrzebna jest wiedza ani rozumowanie to sa suche fakty (może p.sprawdzić w necie )i jeszcze jedno prosze mi nie mówić co ja rozumie a czego nie bo ja wiem co rozumie ,co myśle i nie osądzam ludzi na podstawie plotek a niby to ja jestem taka mało rozumna człowiek jest nie winny do puki mu się winny nie udowodni (to też może p.sprawdzić tak jest napisane w polskim prawie )a pan stwierdził cytuje Maniuszek
Widze ze kolega w temacie, tak to jest ponura prawda na temat tego pana.
zna p.tego pana osobiście że może pan w ten sposób pisać ma pan jakies dowody jak ktoś madry kiedyś mi powiedział dajcie mi człowieka a my na niego znajdziemy paragraf tak właśnie dla mnie brzmi pana wypowiedz z całym szacunkiem pozdrawiam życze miłego dnia mało rozumna

życie jest zbyt kródkie zeby je marnować

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Komendantka ma wglad do elektronicznej ewidencji ktora narzucila glowna kwatera ZHP. A jezeli chodzi o wypowiedz JJulia to ona madrze pisze. Nie czepiajcie sie jej bo ona wie co mowi

Paweł Dąbrowski
http://pdabrowski.art.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

czuwaj!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Maniuszek to jest pionek Górskiej.Pyczot nie jest złodziejem
Możemy pogadać w realu ja jestem gotowy.Ty tą kasą się dzielisz z chorą na łeb i powaloną Górską.Mogę zagwarantować że oskarżając pana Pyczota możecie razem wylecieć z tego ZHP.Górska chce córkę obsadzić w ZHP a jej córeczka nawet się pacha do każdej organizacji społecznej m.in. Klub poetycki Carpe Diem który prowadzi pani Kuklińska

Kurczak1980

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Ty mała masz racje ile ty masz lat bez odpowiedniego wzorca młodziesz dziczeje kilka papierków nie moze byc az tak wazne żeby te dzieciaki wylecialy w polsce jest tyle biurokracji a temu asterx85 dokopałaś bo tekst był do niego

i co z tego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Kurczak ty jednak jestes kawal szui ! Pyczota nie musisz bronić , bo to co on zrobił do tej pory mówi samo za siebie ! On ma idee harcerskie we krwi .
Jednak za pewne twoje slowa powinieneś dostać w dziób !
Nie znam tej Gorskiej , zwisa mi co ona planuje , ale już po bandzie poleciałeś z jej córką ! Akurat pare razy slyszałem jak dziewczyna śpiewa i mój szacun . Ty nawet tak w 1 % nie zagdaczesz !
Nie znam jej osobiście ale jak dostała się do tego jakiegoś klubu Carpe Diem to tylko z zyskiem dla niego i ten klubik powinien być zadowolony , że chce tam śpiewać .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Kumpel mi właśnie podpowiedział , że ty kurczak już dawno powinieneś miec kilka spraw za zniesławienia , pomowienia a ci ktorych niby bronisz powinni skopać ci kuper za formę ich obrony.
Te twoje pogadanie w realu zaczyna być śmieszne . Chłopie ogarnij się !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Witam wszystkich!

Jestem osobą która współpracuje zarówno z dh Górską oraz dh Pyczotem oraz znam całą sprawę.

Z całą pewnością zgodzę się że Pyczot dużo robi w naszym mieście. Za co osobiście go podziwiam.

Od wielu osób które kiedyś były u niego w drużynie słyszałam opinie na temat biwaków organizowanych przez niego. Forma ta opierała się na wykonywaniu prac na jego korzyść. Byłam nie jednokrotnie na biwaku harcerskim i na takiej imprezie (organizowanej przez dh Komendant) są zabawy elementy techniki harcerskiej. MŁODZIEŻ SIĘ BAWI! Z relacji osób należących do jego drużyny wynika że czegoś takiego brakuje!

Co do druhny Komendant. Był ktoś z was na wyborach? Wie co tam się działo? Jak nie to zamknijcie buzie łaskawie a nie wypowiadacie się na temat w którym jak się domyślam mało wiecie...

Popieram dh Górską... W ZHP obwiązuje statut i Prowadząc drużynę jednocześnie zobowiązujemy się na prowadzenie jej ZGODNIE z statutem. Jest tam jasno zapisane, że składka członkowska wynosi 3 zł! To tak dużo?!

Poza tym zapisane są również prawa i obowiązki drużynowego, który zobowiązany jest do PROWADZENIA DOKUMENTACJI DRUŻYNY! Wytyczone jest również jak powinna ona wyglądać.

Skoro mu to nie odpowiada od początku to po co zakładał drużynę w tej organizacji pożytku publicznego?!

Dh Górska kierując do Pyczota pismo powiedziała jasno masz czas na uzupełnienie dokumentacji i zapłacenie składek. A on? ROBI AFERE! skoro 20 drużynowych potrafi podporządkować się w hufcu do tego a ON NIE to coś tu jest nie tak?

Składki harcerskie odprowadzane są dalej do Chorągwi białostockiej więc dh Górska nie może sobie ich od tak zatrzymać! Jest z tego rozliczana! W Hufcu zostaje o ile się nie mylę 20% (podobnie jak w drużynie!)

Dh Górska egzekwując to od Pyczota dba również o swój tyłek! Jak coś się stanie u niego na zbiórce jej również się dostanie za to że nie ma niezbędnej dokumentacji do prowadzenia drużyny!

Na zakończenie powiem jedno: GDYBY PYCZOT CZAS KTÓRY POŚWIĘCIŁ NA NAGŁOŚNIENIE TEJ SPRAWY POŚWIĘCIŁ NA UZUPEŁNIENIE DOKUMENTACJI DAWNO BYŁO BY PO SPRAWIE!


Pozdrawiam tych którzy uważnie przeczytali mój komentarz i zrozumieli o co chodzi tak na prawdę, a nie gadają nie mając pojęcia o co tak naprawdę chodzi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

ciekawe do której drużyny autor poniższego należy???Nie lubię a nie nienawidzę, to drugie dotyczy uczuć, a ja kieruję się przekonaniami. ZHP oraz ZHR nigdy mi nie odpowiadały i naprawdę nie chodzi o te śmieszne mundury. Zacznę od podziału. ZHR to taka Młodzież Wszechpolska tylko w wersji Easy. Dlaczego? Ano tego tłumaczyć mam nadzieję nie muszę. W młodym wieku nie powinno się dziecku kazać spowiadać… a ZHR to budowanie ruchu pro-katolickiego! Dzieciaki nie są w stanie popełnić ciężkich grzechów – ewenementy są – ale to tylko ewenementy. Dzieciństwo powinno być ideologicznie „bezideowe”. Niestety… zaraz jakiś dzieciak ideowych i chrześcijańskich rodziców opisze swoją fascynację ZHR – „nie byłeś, to się nie wypowiadaj” ;-) Oczywiście, sram na to… bo jak zwykle mam rację. Przypomnę jednak, że nikt nie rodzi się katolikiem – rodzimy się „tabula rasa” i można z nas chorobliwie zrobić wszystko… a później taki „x” pieprzy, że nikt go do kościoła nie zmuszał… sam chciał. To jest brutalne – on nawet nie wie lub nie chce wiedzieć jak łatwo i podświadomie uległ wpływom…

Teraz najważniejsze… moje „nielubienie” skierowane jest głównie w stosunku do ZHR”… bo to taki „Jezus Camp”. Pozostaję kwestia ZHP czyli Związek Harcerzy Polskich. Ponoć, taka lewicowa odmiana ;-) Mili moi… to nie jest lewicowa odmiana. Brak wątku kościoła, codziennych mszy i modlitw nie robi z tej organizacji w żadnym calu Związkiem Harcerzy Lewicowych. Nie! Ale powoli…

Abyście mnie ludziska nie zjechali „że czepiam się dzieciaków” o sprawy dorosłych” wyjaśniam… to ja się czepiam, że dzieciaki podświadomie wchodzą w ideologię patriotyzmu – więc? Nie czepiam się harcerzy tylko organizacji – która wymaga (według mnie) konkretnych zmian.

Dobre słowo… oczywiście, ZHP ma więcej zalet niż wad. Jestem przekonany, że są oni wychowywani na jak najlepszych obywateli. Ale… w tej całej zabawie, rozpalaniu ognisk, bieganiu po lesie z kompasem jest wątek patriotyzmu przekazywany w sposób „autorytarny”. Tu, autorytetem jest władza ZHP oraz instruktorzy… podmiotem jest dzieciak, zafascynowany Harcerstwem zafascynuje się też patriotyzmem – tą nieszanowaną przeze mnie odmianą, defilad, hymnów, wystąpień a nawet poświęceń i pamięcią, rozgrzebywaniem starych ran, uprzykrzanie się kto co zrobił i ile zniszczył.

Pytam się dlaczego Harcerstwo Polskie nie nazywa się po prostu Harcerstwem lub Skautingiem… ano, skauting jest bezideowy więc ZHP nie ma moralnego prawa posługiwać tą nazwą. Tak więc ZHP nie jest odmianą Skautingu lecz odrębną jego częścią.

Związek Harcerzy Polskich – Jest wychowawczym, patriotycznym, dobrowolnym i samorządnym stowarzyszeniem otwartym dla wszystkich bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie.Wychowanie w ZHP opiera się na normach moralnych, wywodzących się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijańskich, kształtuje postawy szacunku wobec każdego człowieka, uznając system wartości duchowych za sprawę osobistą każdego członka Związku.

Jeżeli „paradoks” to nieodpowiedni komentarz do powyższej definicji ZHP, proszę… ukrzyżujcie mnie. Mało… pierwsze prawo zucha „Zuch kocha Boga i Polskę”… dobra, dobra… nadal nie czujecie paradoksu?

Cel statutowy ZHP: upowszechnianie w społeczeństwie takich wartości jak: wolność, prawda, sprawiedliwość, demokracja, samorządność, równouprawnienie, tolerancja i przyjaźń.

Poniżej pogrubię wszystko z prawa ZHP co budzi moje wątpliwości…

Harcerz Służy Bogu i Polsce, i sumiennie spełnia swoje obowiązki.
Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy.
Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim.
Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa
każdego innego harcerza.
Harcerz postępuje po rycersku.
Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać.
Harcerz jest karny i posłuszny rodzicom i wszystkim
swoim przełożonym.
Harcerz jest zawsze pogodny.
Harcerz jest oszczędny i ofiarny.
Harcerz jest czysty w myśli, mowie i uczynkach i zwalcza szkodliwe nałogi.
Mam szczerą wole całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętne pomoc bliźnim, i być posłusznym prawu harcerskiemu.

Naprawdę, nie chciałbym poznać Harcerza który traktuje powyższe nadmiar poważnie… na szczęście Ci których do tej pory poznałem, sami uznali, że do Harcerstwa należy podchodzić z dystansem… i innym też tego życzę.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

do fanka bocianka:

skoro harcerstwo "nigdy ci nie odpowiadało" to po co zabierasz głos? i mówisz o jakich paradoksach?

W każdym dokumencie znajdziesz jakieś luki oraz zdania, które możesz zinterpretować po swojemu. Harcerstwo TO NIE JEST to samo co scouting... Mnie zawsze uczyli, że harcerstwo wywodzi się ze scoutingu. A różnica jest ogromna... to że mój pradziad miał na nazwisko X nie znaczy że ja też takie mam...

działam w harcerstwie od kilku lat i jakoś przez ten czas nie odczułam, że jesteśmy organizacją polityczną. Nikt mi nie wpaja że mam głosować na X! Takie są fakty... a większość osób opowiada się za stereotypami! Jeden powiedział, że Górska jest zła a Pyczot dobry i ludzie którzy w całej Łomży którzy nie mają zielonego pojęcia tak myślą!

Poza tym w tym temacie nie chodzi o cele czy ideały o których wspominasz czy też paradoksy, tylko o to że większość osób oczernia nie mając pojęcia na czym oparty jest cały spór! Podobnie było z resztą w temacie założonym po ukazaniu się artykułu o wyborze nowego komendanta. Czemu wypowiadają się osoby, które mają tak na prawdę mało do powiedzenia i oczerniają!?

Radze najpierw zorientować się o co chodzi i dojść do setna sprawy a dopiero się wypowiadać...

Ostatnich słów nie kieruje akurat do ciebie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

ktoś94
Zgadzam się. Tutaj powinny wypowiadać sie osoby które więdzą jak sprawa wygląda, czyli harcerze, którzy działają.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Witam.
Nie rozumiem dlaczego Państwo, nie znając dokładnie całej tej sytuacji osądzają różne osoby, ba! Nawet córka Pani Górskiej została w to wmieszana. Jakim prawem? To tak samo jakbym kogoś z Was o to oskarżyła co Wy Kasię. Co ma wspólnego z tą sprawą, że należy do Carpe Diem i innych organizacji? Ktoś chyba chciał podać niepotrzebny, nieuzasadniony argument. W ZHP są różne obowiązki, nie tylko organizowanie akcji, ale także trzymanie porządku i dokumentowanie wszystkiego. Nie dziwię się Pani Górskiej, bo kto by chciał mieć w swojej organizacji kogoś, kto nie reguluje składek, nie dokumentuje planów i zbiórek drużyny. Czy Państwo byście zatrudnili taką osobę? Wątpię. Ja podobnie zachowałabym się na jej miejscu.

Co do wypowiedzi fanka bocianka.
Byłam na wielu obozach, biwakach, zlotach, spotkaniach harcerskich i proszę mi uwierzyć, że to nie są tylko hymny, występowanie itp. Tutaj pan przedstawił bardzo ogólną postawę harcerską. Przede wszystkim w harcerstwie chodzi o ludzi- podobne zainteresowania, pasje, poglądy. Właśnie to tworzy harcerstwo. Nikt nikogo nie zmusza do należenia do ZHP i poddawania się jego ideom. Jeśli chodzi o dystans, to jaki byłby harcerz z człowieka, który pije pali, ćpa i jeszcze wszystko inne. Tak jak Państwo wychowują swoje dzieci na porządnych obywateli, to samo robi harcerstwo, po to są podane różne postawy, a co do autorytetu, to już od nas zależy kogo sobie wybierzemy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Nie mam zamiaru wypowiadać się więcej na ten temat ... Przedstawiłam swoje zdanie i nie staję tu po żadnej ze stron. Chciałam pokazać wam, że ta sprawa ma również "dwie strony medalu" a nie jedną którą wy dostrzegliście!

Cieszę się, że znaleźli się ludzie, którzy zrozumieli o co mi chodzi :)

a na pytanie:" ciekawe do której drużyny autor poniższego należy???" odpowiadam: HARCERSKIEJ ;p

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

Typowe polskie piekiełko (: Wszystko i wszystkich wdeptać w błoto .
Na miejscu córki pani G po wypowiedzi kurczaka od razu bym mu wytoczył sprawę !
Pomimo wszystko nadal twierdzę , że Pyczot potrafi działać , a jeżeli nie jest wybitnym księgowym to trzeba mu pomóc . Ja też nie lubię wypełniania papierków .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Harcerska kasa

,



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org