sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Msza św. za Ojczyznę i ks. Popiełuszko oraz program poświęcony Janowi Pawłowi II

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Mszy św. w intencji Ojczyzny i Ks. Jerzego Popiełuszko, w rocznicę śmierci sługi Bożego oraz wspomnienie wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża,
która odbędzie się w dniu 19. października 2008 r. o godz. 16.00
w kościele parafialnym p.w. N.M.P. Częstochowskiej przy ul. Poznańskiej w Łomży.

Mszy św. przewodniczy i homilię wygłosi ks. prałat Paweł Bejger.

Program uroczystości:
15.50 – wprowadzenie pocztów sztandarowych;
15.55 – przywitanie pocztów sztandarowych i gości;
16.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny i ks. Popiełuszko;
17.00 – program poetycko-muzyczny „Słowiański Papież” w 30 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II w wykonaniu Teatrzyku Żywego Słowa „Logos”.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Msza św. za Ojczyznę i ks. Popiełuszko oraz program poświęcony Janowi Pawłowi II

reklama średniowiecznych tradycji

-----------------------------------
//////////////////////////////////
-----------------------------------

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Msza św. za Ojczyznę i ks. Popiełuszko oraz program poświęcony Janowi Pawłowi II

"Społeczeństwo, któremu trudno się wyzbyć wad narodowych, buduje kolejne kaplice". To stwierdzenie ks. Józefa Tischnera ma związek, wbrew pozorom, bliski z różnymi uroczystościami narodowo-katolickimi. Pompa, napuszenie, hurrapatriotyzm, sztandary, fanfary..., a gdzie tu miejsce dla Boga, gdzie miejsce dla Chrystusa, który upominał by modlić się w ciszy, spokoju, samotności, krótko:
"Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu[...].
A modląc się nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swojej wielomówności będą wysłuchani. Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie".

nowanna

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Msza św. za Ojczyznę i ks. Popiełuszko oraz program poświęcony Janowi Pawłowi II

Nowanna - Tak to bywa kiedy szewc uczy księdza jak ma się modlić.
A kto powiedział gdzie się was dwuch lub trzech zbierze w imię moję tam ja będę pośród was? O co prosić będziecie - spełnione będzie.
Czytaj : zbierzcie się w imię moje - nie ma podanej maksymalnej liczby.
Czy każdy taki pojedyńczy w komorze zamknięty osobnik może odprawić liturgię Mszy Św. ?
Gzie tu prymat Św. Piotra , gdzie ustanowienie Eucharystii - wielki czwartek i ostatnia wieczerza? Itd. itd.
Szerzysz tu gadkę świadków jechowych i masonerii, chociaż jak wiem i jedni i drudzy też mają swoje czasem bardzo liczne spotania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org