niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Zastanawiam się po co niektóre osoby zamieszczają fałszywe ogłoszenia o pracę-może kolekcjonują cv ze zdjęciami? I podają tylko adres email bez telefonu ani nazwy sklepu czy solarium-bo ostatnio na takowe się natknęłam. Mam nadzieję że to czytacie-jesteście żałosne... (po adresach email śmiem twierdzić, że to dziewczyny).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Możliwe. Ja też się natknęłam na takie ogłoszenia i niewiem czy to prawdziwe i czy wysyłac cv, ale wysyłam i na żadne nie ma odpowiedzi, to trochę dziwne, bo mogliby chociaż odmownego meila odesłac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

może to nie dziewczyny ale jakiś koleś chce kontaktów nałapać, albo jakiś nieuk wzory cv chce wyłudzić

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Też tak właśnie pomyślałam że jakiś szuka panny, bo wiadomo że do sklepu odzieżowego i do solarium dziewczyna musi jakoś wyglądac

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Możliwe że są to osoby zbierające dane osobowe dla różnych firm. Podobno można na tym zarobić i to całkiem nieźle. A że ludzka pomysłowość nie zna granic więc ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

a najpewniej jest tak, że osoba pracująca w solarium, sklepie, itp. nie wie, że ją wyrzucą. Dlatego nie podają prawdziwego kontaktu, żeby nie wiedziała, że szukają kogoś na jej miejsce :o)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

chętnie podam fałszywe adresy email :
blondyna191@wp.pl
syl141@wp.pl
i wzór ogloszenia:
Przyjmę do pracy w sklepie odzieżowym młodą dziewczynę. CV ze zdjęciem proszę wysłać na e-maila: syl141@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

emilka nie oszukujmy się-takie osoby robią komuś głupią nadzieję, bo wiadomo ze teraz dużo dziewczyn szuka pracy, także twoja teoria odpada

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Myślę że właściciel sklepu czy solarium na pewno w adresie email umieszcza swoje nazwisko czy chociaż nazwę firmy a nie jakby nick z jakiegoś czatu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Na obydwa meile wysłałam swoje CV i oczywiście nie dostałam odpowiedzi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

a to dziwne, bo ja rok temu wysylalam cv pod podobne maile z ogłoszeń i otrzymywalam odpowiedzi.. ale hmm wyłacznie niemoralne, wiec sadze ze to jacys niewyzyci napaleńcy zbieraja cv z zdeciami...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

może najlepiej odpowiadać na te gdzie pracodawca każe składać cv w siedzibie firmy, chociaz też słyszałam że w takim wiomarze chłopacy urządzili sobie casting, ale tam panuje ogolny bałagan

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Ale wy wszyscy jestescie naiwni... Przeciez wiadomo, ze jak ktos ma adres kontaktowy np. blondynka@buziaczek.pl, to nie moze byc powazne ogloszenie, a Ty Sylwio jeszcze im CV wyslalas... Szukajcie normalnych ogloszen na normalnych stronach, nie na 4...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

dokładnie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

jest cos w tym, ja mialam taki czas ze szukalam pracy, i juz nie pamietam gdzie wysylalam cv, ale po jakims czasie spotkalam chlopaka( kolegę mojej kolezanki) ktory do mnie mowi ze mnie zna, ze moze mi powiedziec o mnie wszystko, gdzie sie uczylam , pracowalam, nr domu, nr tel... sie zdziwilam bardzo... mysle ze wtedy wyslamam cv na jakies falszywe ogloszenie...
uwazajcie!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Śmiecha na sali:)
Trzeba troche pomyśleć przed wyslaniem takiego CV.
Praca w Solarium szczyt marzeń az CV trzeba wysylac odrazu wiadomo ze to sciema, a ze jeszcze numeru telefonu brak przy takim ogloszeniu :). Nic dziwnego ze polowa Polek wyjezdzając za granice kończy w burdelach, skoro wiekszość jest naiwna.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

teraz nawet do kopania rowów chcą CV chyba taka moda wśród pracodawców



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

nie kazdy oszust da sie zdradzic głupią nazwą e-maila, poza tym to nie jest tak ze tylko dziewczyny sie nabieraja tylko ze dziewczyny takich głupt nie wymyślają. Gdyby było takie ogłoszenie fałszywe skierowane na typowo męską pracę to jak myślicie żaden by się nie zgłosił?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

no własnie, ja wysylalam CV pod w miare normalne aderesy a i tak sie odzywali z dziwnymi ofertami.
a chyba kazdy wie jak ciezko znalezc cos konktetnego, np tylko na wakacje, wiec kazdy wysyla te cv z nadzieja ze moze wreszcie cos sie znajdzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

nie ma sensu samemu cokolwiek wysyłać. Ja wysylałem cv do co najmiej kilkunastu "firm" i nic. Teraz już nie wysyłam, to paranoja jakaś jest.
Najgorsze jest to, że jak ktoś już zaproponuje ci robote to za take pieniądze, że nie opłaca się z domu wychodzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

w tym wszystkim coś jest. Też wysłałam kilkanaście CV i nic. Żadnego nawet "pocałuj mnie w ...". Co do castingów. Wszyscy którzy chcą kogoś zatrudnić to robią. Jakaś moda na to nastała. Rozumiem że chcą zatrudnić najlepiej się nadającego. Ale czy jedna rozmowa, te kilka, kilkanaście minut powie wszystko? To jest mała miejscowość. wszyscy, wszystkich znają. W tym miasteczku liczą się przede wszystkim znajomości. Kto ich nie ma egzystuje za najniższą średnia albo co kilka miesięcy szuka pracy. Nie oszukujmy się. I przede wszystkim brak zakładów dużych, brak przemysłu. Kilka sklepów, urzędów..... To cały rynek lokalny pracy..I jeszcze ktoś żeruje na tym,ktoś maw tym dobrą zabawę.... Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Nie ma co narzekać, najlepiej się spakować i opuścić to miejsce. Rozum do głowy pracodawcom i miejscowym władzom przyjdzie w końcu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Raz przeglądając ogłoszenia też zwróciłem uwagę na mało wiarygodne treści niektórych ogłoszeń, dziwne maile, brak numeru telefonu, nazwy firmy itd. Z reguły większość sklepów czy zakładów usługowych podaje swoje dane kontaktowe do rożnego rodzaju internetowych katalogów firm, więc teoretycznie za pomocą wyszukiwarki internetowej można sprawdzić czy adresu e-mail jest dopasowany do jakiejś firmy. Dziwie się, że nie ma jakiejś metody sprawdzania wiarygodności ogłoszeń przez właścicieli tej witryny.
I jeszcze jedno często spotykam ogłoszenia tych samych osób lub firm co świadczy o dużej rotacji zatrudnienia w tych firmach lub pechu do pracowników. Czy Waszym zdaniem Inspekcja Pracy nie powinna zainteresować się tymi ogłoszeniami. Przecież to jest najprostszy sposób wyeliminować z rynku nieuczciwych pracodawców.

_73_

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

A czy mozecie napisac jakies namiary na ogloszenia z pewnych zrodel? Oczywiscie oprocz PUP;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Możesz sie zalogować na stronie http://www.jobrapido.pl/ - znajdziesz tam funkcje powiadamiania mailem o nowych ofertach pracy (również z naszego miasta)

_73_

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Szukamy modelek (18-25) do reklamy, foto w legginsach + twarzy + kontakt wyślij na adres mail.

e-mail: modelingleggins@o2.pl



TO MUSI BYĆ PRAWDA HAHAHA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

wystarczy wpisać meila w google i będzie wszystko jasne

dystroier http://www.youtube.com/watch?v=qrmrLCX_zJ0&feature=related/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

kiedys z cosmeo bylo ogloszenie, nie wiem czy ktos sie podszyl czy ktos se jaja robil ale na wyslane CV dostala odpowiedz, ze jestem piekna i zaplaca mi 3000zl za nagie zdjecia, na postraszenie policja dostalam przeprosiny od W. Bronakowski ale o co chodzilo to nie wiem,

jakis czas temu falszywe bylo ogloszenie do sklepe gucci&fitch, telefonu oczywiscie nie bylo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

też wysyłałam maila do ogłoszenia o sklepie gucci&fitch i też nie dostałam odp więc to była jakaś bujda bo chyba takiego sklepu nawet nie ma

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

"Zatrudnię osobę na stanowisko sekretarki w gabinecie masażu, osoba samotna. e-mail: maly2905p@wp.pl"
Mam nadzieje ze nikt nie nabierze sie na to ta osoba umieszcza czesto ogloszenia i az zal to czytac skad sie biora tacy ludzie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

osoba samotna, a po kiego im to? Ja sie juz nauczylam ze bna ogloszenie bez telefonu i durna nazwe e-mail cv nie wysylam, bo szanujaca sie firma nie zaklada maiala blondi, ruda itd.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

No i tu znowu kompromituje się administrator który pod przykrywką weryfikacji ogłoszeń moim zdaniem wyżera najlepsze kąski dla znajomych a ochłapy rzuca ludziom. Czyli adminie po h.u.j ta twoja żałosna weryfikacja jak ktoś będzie chciał to i tak napisze co chce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

a to tylko maile? Wystarczy, ze jakas kobieta da ogloszenie, ze poszukuje pracy i dostaje smsa z niemoralnymi propozycjami. Na lomzynskiej stronie sami masturbanci czatuja na szukajacych pracy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Moim zdaniem, skoro admin robi akceptowanie ogłoszeń, nie powinien akceptowac ogłoszeń bez konkretów. Zwłaszcza od firm. Jeżeli akceptuje takie jak tu przytaczacie, to nie powinno być weryfikacji w ogóle, a dodane ogłoszenia powinny się pokazywac od razu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Myśląc nawet logicznie to po co sekretarka w gabinecie masażu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca




Hello Dear,

Compliments of the week,i am interested to know you and be friendly with you,got your contact today through (
4lomza.pl)
i am a good looking young girl,I would appreciate if we can get to know one another better, kindly reply me and I will send you my picture.
I will tell you more about me,i am looking forward to hearing from you soon.

Yours sincerely,
Miss lizzy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Admin robi co mu się żywnie podoba jeśli potrafi pojedyncze posty kasować na politycznym to czemu nie robi na ogólnym?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Pod takimi ogłoszeniami ukrywają się zboczeńcy, którzy w normalnej rzeczywistości nie potrafią nawiązać kontaktów z dziewczynami i liczą, że uda im się kogoś zapoznać w ten właśnie niekonwencjonalny sposób.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Dziewczyny macie racje tylko zapomnieliście że Ci masturbanci zboczeńcy mogą być żonaci:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Andy C masz rację tak też może być różnie to bywa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Czarnulka2134 są ludzie co sami się pilnują, innych trzeba pilnować a tych trzecich nie da się upilnować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Następny jakiś kolekcjoner CV się ogłasza:

Zatrudnię pracownika biurowego, wymagane doświadczenie. CV i list motywacyjny wysyłać na maila.
e-mail: kadry_marketing@wp.pl
ogłoszenie dodane 2011-11-16

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

albo ogloszenie, że szukają dziewczyny do sklejania kalendarzy, ale wymagane: CV ZE ZDJĘCIEM :) po co? żeby kalendarze się nie wystraszyły osoby sklejającej? hehh

Ele

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

Wyludzaja dane osobowe, nie zawracaj sobie glowy takimi ogloszeniami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Fałszywe ogłoszenia w dziale praca

A nie wpadliście na pomysł,że po prostu ludzie robią głupie żarty swoim znajomym?



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org