sobota, 01 czerwca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Lepper chce być dyktatorem

Gdy jest już ciemno , jadąc od strony Piątnicy na nowy most , widać pięknie oświetloną Łomżę i drugą równie jasną w lustrze wody wylewów Narwi . Wszystko to na tle ciemnej nocy. Zaznaczam , że na wodzie nie może być kry. Polecam!
____________
autochton
____________

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Polecam też stary cmentaż żydowski na skarpie Narwi [ul. Górna czy Wąska] nie pamiętam , bo znam dojazd na pamięć.pamięć.
___________
autochton
___________

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

jeleń trzymający w zębach śledzia

Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

SIMMTECH ... jakis czas temu kupywalem u nich zestaw...zamowilem...przychodze po odbior (na umowiony dzien i godzine) ...a tam co?!?! no wlasnie nic...kazali mi poczekac i wrocic za godzine...przychodze...a tu co ?? okazuje sie ze nie maja takich czesci jakie u nich zamowilem...wymieklem...wkurzony konfigurowalem nowy zestaw(oczywiscie nie taki jak chcialem i drozszy)..a ze wplacilem zaliczke nie moglem sie wycofac...jesli chodzi o sprawy serwisowe...hm....lepiej nie mowic.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

...idąc tym tropem można by postawić pomnik pierwszym słowianom którzy się na tym terenie osiedlili i w okolicach IX-Xw. (a może nawet wcześniej) założyli na tych terenach pierwszą osadę.....

...ale to byłby pomnik zbiorowy.... to koszta są to może raczej nie.....

hmmm..... to jaćwingom, w obronie przed którymi gród powstał też nie postawimy.....

...ale może za to Brunon z Kwerfurtu..... kościół nam zbudował i dzięki niemu pojawiliśmy się w kronikach pisanych....? ....tyle że to obcokrajowiec z UniiEuropejskiej.... LPR go zbojkotuje i będzie kiła z pomnika..... (a MW jeszcze go jajkami obrzuca)

...tja......

....wracając do Pułaskiego... nie wiedziałem że był marszałkiem łomżyńskim..... no proszę.....!

...a w internecie:

http://www.lomza.friko.pl/ciekawostki/strzepy.htm
"1990
.......
◊ Prof. Bohdan Suchodolski, podczas prywatnej audiencji u Papieża Jana Pawła II, przekazał Mu książkę "Kazimierz Pułaski - Marszałek Łomżyński"[\b].
..."

http://www.lomza.friko.pl/historia_2/zjazdy.htm
"[...]Konfederacja barska zawiązana w 1768 r. po wkroczeniu wojsk rosyjskich do Polski miała na celu obronę kraju i wiary katolickiej. Kazimierz i Antoni Pułascy po prowadzeniu ze zmiennym szczęściem walki z wojskami rosyj skimi i po zatargu przywódców konfederacj i, w wyniku których Józef Pułaski dostaje się do niewoli tureckiej, wszczynają samodzielne działania. W zwycięskim pochodzie przez Sokal na Litwę, spotkali się Pułascy z Józefem Bierzyńskim w Grodnie, dowodzącym własnym oddziałem. Oddziały Pułaskich i Bierzyńskiego przechodząc przez Szczuczyn, Stawiski i Łomżę dotarły 2 sierpnia 1769 r. do Ostrołęki.
Kazimierz Pułaski 3 sierpnia 1769 r. został obrany marszałkiem ziemi łomżyńskiej przez zebraną szlachtę i urzędników ziemskich łomżyńskich w kościele parafialnym w Ostrołęce i tutaj złożył przysięgę walki o "wiarę świętą katolicką, wolność i równość stanu szlacheckiego". Główną siłą wojsk Kazimierza Pułaskiego była "dywizja łomżyńska". Po upadku konfederacji największa grupa 234 żołnierzy zesłańców wywodziła się z dywizji łomżyńskiej.[...]"

http://www.google.pl/search?hl=pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=%C5%81om%
C5%BCy%C5%84ski+%22Kazimierz+Pu%C5%82aski%22&btnG=Szukaj+z+
Google&lr=lang_pl

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Czy ktoś z was słyszał może o sterydach w Łomży, czy można to gdzieś u nas dostać. Jak cos to proszę o kontakt na e-mail Ciapek20@poczta.fm

nazis

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

W tajemnicy ci powiem że na ul. Wojska Polskiego obok kina w dużym budynku jest Komenda Policji i tam w okienku wszystko sie dowiesz, tylko mów szeptem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Ciapek to ty musisz byc zadki jak gowno zebraka jak chcesz sie pakowac sterydami. Chlopie wiecej Bialaka, mleko pij banany jedz albo kop sobie jakies odrzywki najlepiej czyste bialko lub kreatyne.A sterydy dostaniesz w aptece:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Napompuj sie chlopczyq. Smacznego jedzonka sterydow :]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Ja nie słucham żadnego. Nie odpowiada mi jakość.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

A gdzie się podział moderator? Chyba śpi... Za coś takiego na normalnym forum te QQcośtam odrazu mialoby bana

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Radio PLANETA.FM z Katowic
www.planetafm.pl

Digitally Imported
www.di.fm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Żegnamy, żegnamy z bólem, ze smutkiem ...Życie jest kruche i krótkie. A ileż przysparza cierpień. Ewa wiedziała o tym najlepiej. Spoczywaj w spokoju.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Lepiej...lepiej nic nie mowic.Od tygodni kilka przerw dziennie,szybkosc raz super,raz do kitu.Daje im jeszcze kilka tygodni i bede mial w du... ich kity o modernizacjach. Ale i tak najlepsza jest Pani z ich biura... Zastanawiam sie nad zmiana na Vectre-warto?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

warto na pewno. a nazwe powinni zmienić z 4lan na 4chłam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Witam wszystkich !!!

Co do umowy to możecie ją w każdej chwili zerwać, bez rzadnych konsekwencji.
W końcu jest napisane " i internet mieć będziesz 24 godziny zarówno za dnia jak i w nocy".
Czy jest kto nie mial codziennie od jednej do kilku przerw na dzień. Ja takiego nie znam.

Pozdrawiam wszystkich i muszę kończyć bo się boję, że mi zaraz znów neta odetną.

KOCHAJMY INET KOCHAJMY INET KOCHAJMY INET KOCHAJMY INET
24 h na dobe
Predkosc gwarantowana.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem



























nie chcę mi się z wami gadać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Cień nie jest zbyt długi i pada nieco z prawej. Jeśli by to było w okolicach południa (a myślę,że tak było bo poświata jest dość wysoko a nie jest to ani lato ani zima) to to zdjęcie robione jest od strony Jednaczewa (Nadnarwiańskiej) w kierunku na centrum.

To to co wydaje mi się, że widzę na zdjęciu:
W oddali na górce to może być wieża ciśnień, pod wieżą ciśnień jakiś duży budynek widziany od szczytu, po lewej mocno zniszczony inny duży budynek, jeszcze w lewo jakaś brama pozbawiona muru, pomiędzy dwoma centralnymi pozostałościamikominów na górce widać dwa ocalałe (lub prawie) dwa duże budynki. Drzewa (czubki) po lewej i w centrum sugerują istnienie jakichśparków lub ogrodów... czyli - chyba się zgadza.... Czekam na uzupełnienie lub skorygowanie moich moich spostrzeżeń...
Jeśli mylę się co do pory dnia/roku to może być inny, ale ciągle północny kierunek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

TEŚCIK OK.WYNIKI:1. 58KB/SEK
2. 62KB/SEK
3. 54KB/SEK
JEDNYM SŁOWEM LIPA



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

A TERAZ NAJCIEKAWSZE ? PO 22 PODOBNO W MOIM ABONAMECIE MIAŁO BYC X 2 I CO JEST 31 KB/SEK TO ZA CO JA PŁACE? LUDZIE CO TO MA BYĆ?????



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Kenosha museum, tuż za Chicago. Spotykają tu się miłośnicy militariów z okolic, dyskutują, jeźdzą swoimi pojazdami i nawet (dzięki ci Panie), latają śmigłowcami. Lot apaczem lub kobrą jest to coś co pozostaje pod powiekami na długo, a głuchy śpiew silnika jest najpiękniejszą melodią. Szczęśliwszy jestem coraz bardziej, bo jest coraz cieplej. Mariusz mój kolega ma sprzęt do Pinbala, twardo ćwiczymy, bo czy mogą meksykanie wygrać z nami, Polakami, w których płynie wojskowa, partyzancko-rycerska krew. Joyce twierdzi, a jako kobieta ma do tego prawo, że wygramy na pewno, bo przeciwnicy mają ostre meksykańskie rysy, typowo germańskie podbródki, są ogromnymi zwalistymi chłopami budzącymi strach - ale my mamy coś co ich pokona - jak nas zobaczą umrą ze śmiechu. Zresztą ona jest naszą tajną bronią, bo gdy zapadnie lekki zmrok, ona wynurzy się za wzgórza, a z figury przypomina czołg, więc... kto nie ulęknie się żywego czołgu z donośnym głosem - hej gays, wpierod...
Ostanio zaś spotkaliśmy tam grupę historyczną - wikingów. Rozbili obóz i bardzo potrzebowali więżniów do męczenia. Zgłosiliśmy się na ochotnika i w ramach wymyślnych tortur psychologicznych spędziliśmy z nimi czas do póżnej nocy jedząc okropne amerykańskie kiełbaski, których bez dressingu nie przełkniesz i gawędząc o rodzącym się coraz bardziej ruchu powrotu do korzeni. Opowiadałem im o grupach rycerskich z Polski, wojach z Poznania, rycerzach ze Szczytna i rycerzach z Piątnicy.
I do rycerzy z Piątnicy mam ogromną Prośbę. Chcę o nich napisać w mojej macierzystej amerykańskiej gazecie "Polonia". Poszukuję kontaktu z nimi, co robią, potrzebuję kilku zdjęć. Chcę napisać o ludziach, którzy coś robią w nawet maleńkich miejscowościach, ludziach którzy krzewią kulturę w najpiękniejszy na świecie sposób - czynem. Pokazać, że my polacy kochamy tradycję, jesteśmy patriotami. Dlatego bardzo proszę o szybki kontakt - dasto@hi.pl lub darek@gazetapolonia.com. Mamy też program historyczny na kanale 34 - nagraliśmy już kilka grup historycznych z Polski-teraz czas na nich.
Z rycerskim pozdrowieniem moi przyjaciele. Proszę o kontakt.
DaSto - rycerz o mazurskiej duszy, podlaskiej miłości a przedewszystkim Polak.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Śniadeckiego 17 - ciąg pawilonów obok nowego cmentarza na Przykoszarowej

Tiger

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Do 20 z górki - nie przejmuj się chłopie - najtrudniejsze jest pierwsze 60 lat.

Do pozostałych: okolice Łomży są wyjątkowo bogate w zabytki fortyfikacji militarnej, Mamy tu umocnienia rosyjskie, polskie, niemieckie ale mało kto wie że i... sowieckie - po 1939r armia sowietow wybudowała pas bunkrów na ówczesnej granicy z Niemcami... Możne je oglądać w okolicach Miastkowa - jeden widać z drogi "na Ostrołękę", inny jest obok miejskiego wysypiska śmieci... jest ich więcej.

O forcie na Łomżycy nic nie słyszałem...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Rzeczywiście kumaty to Ty nie jestes:)) Żartuje!!! Chodzi mi o to, że oni oferują 64kb a w rzeczywistości tyle nie ma. Jak ściągam plik to i owszem 64kb, ale jak chcem wejść na jakąś stronkę to jest po hu**, a o graniu chociażby w counter-strike oraz q3 to mogę sobie zapomnieć.


Słyszałem o tym, że mają zrobić lan na całą Łomżę. Jak dożyje to może wtedy sobie wreszcie pogram.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

NO NO GRATULACJE DLA EKIPY 4LAN !!!!! NECIK CHODZI JAK NALEŻY .
SPRAWDZIŁEM JEST OK 118 KB/SEK.ZAINTERSOWANYCH ODSYŁAM NA STRONE WWW.4LAN.PL/NEWS/ 15.03.04 NOWY WPIS


GRATULUJE ZOBACZYMY TYLKO JAK DŁUGO BEDZIE TAK OK.

józek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

No wlasnie co sie stalo ze sklepem komputerowym konrad.net, przy TP?? Kupilme tam dysk i chcialem go zaraeklamowac....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

tez nie miales gdzie tego dysku kupic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

A mi brakuje nazywania mnie po polsku - NIE JESTEM ŻADNYM ŁOMŻANINEM TYLKO ŁOMŻYNIAKIEM!!!!!!!! I NIC WIĘCEJ NIE CHCĘ:)))

______________

Chwała Wielkiej Rzeczypospolitej
(Nie mylić z Wielką Polską :-)
WWW.WIELKA.NET
______________

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Pytanie , skąd zczytujesz ten transfer ....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

MrS - dlaczego? Raz mi naprawiali tv i uważam , że fachowcami nie są złymi , a co do cen jak wszędzie dość drogo. Co mógłbyś mi polecić?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Ja nie będę wogóle komentował tego co wyrabia " INET " internet chodzi fatalnie. Na pomiarach osiągam 18-25 KB/s a mam łacze " do 64 KB/s " :P. Pomijając to że net to zupełne dno to jeszcze obsługa nie najlepsz.... ile razy dzwonione było zgłaszanie brak neta to zawsze pani odbierająca mówi.. " ale u nas widać że pan ma internet więc to u pana pewnie są jakieś błędy " i tak zawsze.... szkoda słów ... jestem ciekaw czy ktoś z INET-u wypowie się na tym forum i w jasny sposób przedstawi powód a raczej powody tak kiepskiej jakości usług. Podejrzewam że już to czytali tylko nie mają odwagi wypowiedzieć się .....


Pozdro dla wszytskich INETOWCÓW.... :P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Lepper chce być dyktatorem

Hej. Pytam Was, krążownikowie szos, jak nalepiej i najsprawniej dojechać do Poznania? Przez Wawę, czy przez Toruń. Ile czasu Wam to zabiera? Temat aktualny do piątku jest, kto się w temacie orientuje, to proszę o wypowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

aha, no i jak ktoś ma chęć się w P. w piątek znaleźć, to zapraszam...



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org