poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Podlaska Izba Rolnicza jest przeciw wejściu Polski do UE !!!

Jezeli faktycznie chcecie sie dowiedziec co na to prezes to musicie wejsc na www.lomza.info a dokladnie:

http://www.lomza.info/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1227

i cos wiecej bedzie wiadomo

Olo

Bratniak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaska Izba Rolnicza jest przeciw wejściu Polski do UE !!!

http://sn.tradepress.com.pl/default.asp?thdid=634&bid=626

Przypadkiem tam trafiłem szukając informacji o skargach mieszkańców na HIT-a na Ursynowie. Wygląda to na ciekawą stronę dla osób zainteresowanych tematem.

Z artykułu do którego dałem linka warto wynotować:

1. "Hipermarkety pojawiły się w ogromnej większości z woli gminy. Leclerc nabył działkę w drodze przetargu. Podobnie HIT. "

*** Może Gmina Łomża też niech wyznaczy włąsną działkę pod hipermarket i dopiero wtedy ogłosi przetarg ?

2. o Geant: "Gdyby więc nie przychylność gminy, nie byłoby nie tylko obiektu, ale także kilkuset miejsc pracy. "

3. "Po kilku latach działania hipermarketów w gminie, nie trzeba prognozy, aby znać ich skutki na otoczenie. Mieszkańcy narzekają przede wszystkim na obciążenie dróg i hałas."

4. "HIT niestety nie wywiązał się do końca z pozwolenia na użytkowanie obiektu. Zaopatruje się z innej strony niż mówi uzgodnienie z gminą. Dlatego powstał konflikt pomiędzy HITem a mieszkańcami, którzy skarżą się na hałas w nocy. Staramy się, aby hipermarket przesunął godziny zaopatrzenia, ale niestety, nie mamy instrumentów prawnych, zmuszających zarząd obiektu do podporządkowania się naszym prośbom."

5. "Powstał u nas tzw. pasaż kupiecki, wcześniej jednak kupcy zorganizowali się w stowarzyszenie, które podpisało umowę na 10 lat z wyłonionym w przetargu zarządcą pasażu. Istotą tej umowy stał się zapis gwarantujący kupcom, iż wzrost kosztów najmu może nastąpić wyłącznie na podstawie publikowanych przez GUS wskaźników. "

michal

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Podlaska Izba Rolnicza jest przeciw wejściu Polski do UE !!!

Witam widze spor pokusze sie zatem o przedstawienie moje opinii na w/w tematy. Jestem bylym mieszkancem Lomzy , mimo tego sprawy mojego miasta w ktorym sie wychowalem , w mlodych latach uczylem i nadal po czesci pracuje ( Lomza- Bialystok ) nie sa mi obce i obojetne . moje przemyslenia sa takie:

Ciesze sie ze jest taki portal jak 4lomza ktory moim zdaniem jest najlepsza witryna regionalna jaka mogla by miec Lomza. Informacje ktore sa zamieszczane sa zawsze ciekawe i co jest najwazniejsze przedstawiaja aktualne problemy , i wydarzenia miasta i regionu. Nie jest istotne dla mnie z jakich serwisow administratorzy kozystaja najczesciej, bo tego dotyczy spor m.in . Ja bywajac codziennie w Lomzy czesto czytam kontakty bo jest to wesola gazeta , slucham Radia Bab bo lubie pana Waldemara , slucham Radia Lomza bo lubie lagodna muzyke , bedac w Bialymstoku slucham informacji Radia Nadzieja przez internet bo nadal chce wiedziec co dzieje sie w moich stronach , Czytam wspolczesna bo jest tam duzo wydarzen z lomzy i okolic , podobnie inne gazety ktore pisza o naszym miescie . Weekendy spedzajac w lomzy ogladam TV Lomza by zobaczyc to o czym czytalem lub slyszalem czyli o Lomzy. Dlatego nie rozumiem waszych komentarzy . Ja sie ciesze ze ktos napisze, powie i pokaze nasze miasto i wy powinniscie , a nie tylko nazekac

Pozdrawiam

Krzysztof Serbowski

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org