poniedziałek, 24 lipca 2017 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Za komuny jednak nie było tak źle, są tu na forum typy, którym tamte czasy się podobały.

Najciekawsze jest to, że ci najbardziej ujadający na komunę, to ludzie, którzy dzięki temu że ich rodzice, lub dziadkowie, otrzymali ziemię, niekiedy całe gospodarstwa, lub pracę, i dużo lepszą opiekę medyczną, aniżeli obecnie, mogli skończyć szkoły i do czegość dojść w życiu.

Ktoś wspomniał o kartkach, przypomnę że owe kartki wprowadził Jaruzelski, który później został, demokratycznym prezydentem. Zresztą, myśmy nigdy z nazwy, nie byli państwem komunistycznym. A do prawdziwej komuny, to nam było daleko. Naprawdę nierozumiem skąd się wzięła ta nazwa.

Piszesz że, po wojnie na siłę wprowadzono \"komunę\", wbrew woli większości. Oj, chyba mniejszości i to znacznej. Wiem jedno, że po wojnie, naród ostro wziął się do roboty i dość szybko kraj odbudowano, przecież nieźle zniszczony. Czy wiesz ile zbudowano szkół, przedszkoli, szpitali i ośrodków zdrowia? Przecież to szło w tysiące. W miejscowościach, do których wiodły polne drogi, zaczął pokazywać się asfalt. Ile wsi zelektryfikowano?

..........

JAK MYŚLICIE, CZYJE TO SĄ SŁOWA ? KTO TAK TU KIEDYŚ KOMUNĘ WYCHWALAŁ ?

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Za komuny jednak nie było tak źle, są tu na forum typy, którym tamte czasy się podobały.

O Spiczuś w Azora się zabawił, na forum powęszył...

Re: Za komuny jednak nie było tak źle, są tu na forum typy, którym tamte czasy się podobały.

Picza, ty sam powinieneś wraz z kolesiami \"kochanymi\" wiedzieć najlepiej. Mieliście przecież osobne sklepy, znacznie lepiej zaopatrzone i tylko dla was ubeków.
Sam wiesz najlepiej że, gdyby nie komuna, dzisiaj chadzałbyś gęsi pasać. A tak, to mogłeś się wykazać w zwalczaniu wrogów \"władzy ludowej\".
A że powstały wówczas tysiące szkół, szpitali, tysiące przedsiębiorstw i punktów drobnego handlu, to fakt niezaprzeczalny.
Już kiedyś napisałem tutaj, ilu tzw. prywaciarzy było w Łomży za komuny zrzeszonych w cechu, a ilu jest dzisiaj. Niepamiętam teraz dokładnej liczby, ale różnica ogromna, na niekorzyść obecnie.
I bardzo ciekawym jest to że, wówczas wyjeżdżano za granicę na czas określony, aby po powrocie tutaj zainwestować, albo się pobudować. A obecnie aby wypieprzać i nigdy nie wracać. Z wyjątkami oczywiście.
Ja przytaczam realne fakty, a nie sram demagogią. Jeśli się nie zgadzasz, to twoja sprawa. Ja znam plusy i minusy.
Nigdy bufetowa nie odstawiłaby takiego złodziejstwa wówczas. Z eksmitowaniem tysięcy ludzi i kamienic handlowaniem. A każdy prezesina-kvtasina, zanim doprowadziłby do upadku firmy, wcześniej trzykrotnie wyleciałby na zbity ryj.

< wieczne im odpoczywanie >

no ale te słowa są prawdziwe .

Niech moc będzie z Wami

kał am, a ty i twoja TW rodzinka też mieliście oddzielne sklepy?

I nie wyciągaj zdań z kontekstu, jak to macie w zwyczaju. Ja pisałem o plusach i minusach, zarówno wówczas jak i obecnie.
Nie wszystko było złe i dobre wtedy, nie wszystko jest dobre dzisiaj. To że złodziejom dzisiaj jest znacznie lepiej, to nie znaczy że wszystkim.
Nie narzekałem zbytnio wówczas. Nie narzekam i dzisiaj. Szkoda może jedynie tego że, nie mamy obecnie prawdziwych elit. Tylko same kundle ze słomą w gumowcach i których właśnie komuna wylansowała z byłych sekretarzy, esbeków i innej podobnej hołoty. Obecnie to buraczano-nowoczesana peło. Czyli menda-zdrajca-i sprzedawczyk. Antypolak i antypatriota.
Pouwłaszczali się na majątku narodowym Polaków i chcieliby elitę naśladować. Dopiero ich samych postępowanie pokazuje dobitnie, z jakim g*wnem mamy styczność.

Re: pytanie
Autor: kalam (---.lomza.mm.pl)
Data: 20-08-10 05:50

http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=1&i=112316&t=112315

KAŁ,
sam chwalił się, że był sekretarzem w szkolnej TPPR, a póżniej członkiem PZPR, teraz jest UPOŚLEDZONY UMYSŁOWO i jako ŚLEPY został beneficjentem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który to mu zafundował komputer ect. obecnie na skromnej rencinie, częsty klient MOPSu , objęty też programem darmowego dostępu do internetu dla plebsu - \"Stop wykluczeniu cyfrowemu w Łomży\"

... i czego się czerwony kutasie chwalisz, TPPRem ?
w latach mojej ( a wiem , że i twojej ) młodości WSTYDEM było mieć coś wspólnego z tą organizacją, a i za FRAJERA oraz KUTASA na osiedlu uchodził nawet ten co należał nawet do ZHP , nie mówiąc już o ZMS czy też ZSMP , widać już od dziecka mendą byłeś , by dalej karierę kontynuować w PZPR :)))

Więc nie wmawiaj komuś, żeś teraz na stare lata przejrzał na ślepia, upośledzony kałem .
Pewnie lawirancie jakbyś dobrze poszukał w szufladzie, to i znalazłbyś swoje świadectwo z obrzezania dnia ósmego :)))
Zaprzańcu , ja od najmłodszych lat brzydziłem się wszystkim co ruskie, czy też partyjne - i nigdy do jakiejkolwiek partii nie należałem, nie mówiąc już o SB, Milicji, ORMO itp... więc to \\\" czerwona świnio \\\" to raczej ciebie dotyczy :)))

Zadziwiające jak takie czerwone pająki, koniunkturaliści potrafią łatwo się przechrzcić i przystosować do sytuacji , a żeby wtopić się w tłum i innych zdyskredytować, wszędzie widzą czerwone świnie i sami złodzieje najgłośniej krzyczą : łapać złodzieja.

Ślepa mendo, sam pisałeś żeś niewidomy i dlatego korzystasz z dotacji PFRONu , a tu okazuje się, że ty jak zawsze kłamałeś i teraz kłamiesz.
Całymi dniami i nocami siedzisz tu na forum , głupoty wypisując i wklejając jakieś inki do filmików na YouTube !
Czyli jednak coś widzisz a kasę wyłudziłeś dziadu !

< niech ci ziemia ciężką będzie >

Tak ziomex, miałem osobne sklepy. Bo ojciec miał zakład fotograficzny, a przy okazji był organistą. Wyuczonym w średniej szkole muzycznej u Ojców Salezjanów.
Więc korzenie czysto stalinowskie. A Lenin to stryjeczny wuj, szwagra męża jego czwartej żony.

De.Putinanka rowa liżesz teraz kałowi ? w myśl zasady ;kvwa kvwie łba nie urwie :)))
komuchy i ruskie trolle z piątej kolumny agentów wpływu Rosji , łączcie się :)

Już ci pisałam żeś biedny na umyśle, przyjaciół tu szukasz? Pies ci zdechł czy uciekł?

Piczę z bacutilu wywalili za próbę uwiedzenia zdechłej krowy. Został przyłapany \"na *****\".
I powtarzasz się niedojdo. To już było w innym temacie, coś ponownie wrzucił.

Gomułka zbudował 1000 szkół na tysiąclecie państwa Polskiego, które dziś się zamyka wbrew protestom rodziców...

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty

Nie tylko 1000 szkół. Sam kupowałem jakieś tam cegiełki za złotówkę, czy inne podobne duperelki, na Centrum Zdrowia Matki w Łodzi, czy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Na co teraz nie ma kasy oczywiście aby w pełni utrzymać. Ale skąd ma być, skoro skurvysyny przez 8 lat i za ponad 200 milionów, tak intensywnie budowali elektrownię atomową, że nawet lokalizacji nie ustalili.
Gdzie ciężkie miliony idą na jakieś idiotyczne sondaże, audyty, rankingi i inne podobne g*wno. Na firmy powinowatych, nic nie robiące i nikomu niepotrzebne. Ale biorące grube pieniądze i udające że coś tam jednak robią.

speech mendo społeczna wonnn

to straszne czasy, chroń nas Boże.
Analfabetyzm zlikwidowali, dentysta w każdej szkole.
Gruźlica opanowana.
Chłopskie i robotnicze dzieci na studiach.

okresu PRL nie da się określić jednoznacznym, krótkim określeniem, albowiem w zależności od okresu państwo to miało różne oblicza, najgorszy był okres stalinowski kiedy władza była zbrodnicza, natomiast gospodarka scentralizowana najlepiej się przysłużyła w odbudowie kraju po wojennej pożodze, póżniej władza była mniej despotyczna, wprowadzono wiele potrzebnych świadczeń socjalnych (np. ubezpieczenie społeczne rolników indywidualnych) ale socjalizm sprawił olbrzymie zacofanie gospodarcze

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty

Były i plusy-paplik był ministrantem.

Choc bylem mlodym chlopcem pamietam te wolne soboty studio 2 nie bylo tyle zawisci. Sasiad dla sasiada byl przyjacielem. Dzis gdzie sa wasze wolne soboty pozostaly tylko w urzednach i spolkach miejskich. W firmie prywatnej musisz pracowac za zwykla stawke bo na twoje miejsce czekaj inni. Choc byly gole polki w sklepach nikt glodny nie chodzil. W tej wielkiej biedzie w latach 80 rodzilo sie wiecej dzieci - wyz demograficzny niz prze waszym dobrobycie DEMOKRACJI pelnych polkach w sklepach. Dlaczego nikt nie mowi o tym ze na Polske bylo nalozone embargo przez kraje zachodu. Bylo bezpiecznie wieczorami chodzic po ulicach. Mieszkanie mogles otrzymac po paru latach ze spoldzielni. Dzis kupujac mieszkanie stajesz sie niewolnikiem bankow na trzydzisci lat. Powstalo wiele fabryk hut przemysl samochodowy odziezowy wlokenniczy stoczniowy. Ksiadz zyl z tego co dostal na tace i od wiernych. Durna poityka od lat 90 rzadow w Polsce tj. parcie za wszelka cene na zachod do UE co wiazala sie z ograniczniem produkcji w Polsce zarzniecie polskiego przemyslu. Idiotyczna polityka panstw zachodu i USA tj. przenoszenie produkcji do Azji przyczynila sie ze przemysl w tych panstwach w niektorych branzach zaczal zanikac. Dzis jak Chinczyk przyjezdza do niektorych krajow malo go w zadek nie pocaluja bo ma pieniadze. Odwiedzajac kilkakrotnie USA w sklepach co nie wzielem do reki bylo z napisem made in china. Panstwa te same sobie wykreowali nowego silnego wroga. Donald Trump w swojej polityce bardzo slusznie zapowiadal ze te firmy ktore beda przenosic firmy poza granice stanow beda opodatkowani wysokim podatkiem. Wracajac do kraju Balcerowicz ze swoim popiwkiem zazynal firmy w Polsce. Dajcie spokoj z ocena bo widzicie tylko to co slyszycie w mediach .

Nie czytam wysylam

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0