Kierowcy zdali egzamin
Nadzwyczaj spokojnie było na podlaskich drogach w dzień Wszystkich Świętych - oceniają policjanci. Mimo dużego ruchu szczególnie w okolicach cmentarzy, nie było wypadków, doszło jedynie do kilkunastu stłuczek. Jak na tak duży ruch podlascy kierowcy jeździli ostrożnie - ocenia rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji nadkomisarz Jacek Dobrzyński. Byli w stosunku do siebie życzliwi, pomagali włączyć się do ruchu ... co nie zdarza się na co dzień - podkreśla.
Spokojnie na drogach w regionie upływa dzień poprzedzający Wszystkich Świętych - oceniają policjanci
Mimo dużego ruchu i nienajlepszych warunków jazdy kierowcy byli ostrożni. Doszło do jednego wypadku - w Łomży w okolicy cmentarza przy ul. Przykoszarowej kierowca BMW potrącił 46 letnią kobietę. Piesza z niegroźnymi obrażeniami jest w szpitalu.
Głupi żart telefoniczny gimnazjalistów zasiał panikę wśród mieszkańcow gminy Nowe Piekuty.
ąd do spraw nieletnich w Wysokiem Mazowieckiem zajmie się sprawą trzech 15-latków, którzy niemądrym dowcipem telefonicznym wywołali spory niepokój w gminie Nowe Piekuty. Chłopcy - uczniowie gimnazjum w Nowych Piekutach skopiowali z Internetu dźwiękowa informację o podłożeniu bomby pod domem, a następnie odtworzyli ją telefonicznie pod przypadkowo wybranym numerem telefonu.
Szpital kliniczny w Białymstoku w połowie tygodnia przestanie przyjmować pacjentów na planowe zabieg
Od środy Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny w Białymstoku przestanie przyjmować pacjentów na planowe zabiegi i terapie. Będą przyjmowane tylko nagłe przypadki. Szpital przekroczył już tegoroczną umowę z NFZ-tem o 6 milionów złotych - informuje dyrektor szpitala Bogusław Poniatowski. Dotyczy to między innymi kardiologii, gastroenterologii, neurologii, alergologii i reaumatologii.
W Augustowie zlikwidowano fabrykę amfetaminy.
W Augustowie zlikwidowano fabrykę amfetaminy. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Lublina, którzy przeprowadzili akcję, znaleźli w niej półfabrykaty umożliwiające wyprodukowanie 16 kilogramów narkotyków. Można byłoby z nich sporządzić od 160 do 480 tys. tzw. działek o czarnorynkowej wartości nawet 5 milionów złotych. Zatrzymano też siedem osób, w tym dwóch szefów zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkowaniem i rozprowadzaniem amfetaminy oraz ekstazy. Niedługo nastąpią aresztowania kolejnych osób związanych z tą sprawą.
Będzie odwołanie od wyroku uniewinniającego lekarzy, którzy pozostawili chustę w brzuchu pacjenta
Prokuratura okręgowa w Łomży jednak złoży zażalenie na werdykt sądu w Ostrołęce, uniewinniający zambrowskich lekarzy. Odpowiadali oni przed sądem za pozostawienie chusty chirurgicznej w brzuchu pacjenta. Zdaniem oskarżenia – sąd nie wziął pod uwagę wszystkich okoliczności sprawy. W minioną środę ostrołęcki sąd, zaledwie po kilku godzinach rozprawy, podczas której przesłuchał jedynie trzech biegłych z Akademii Medycznej w Poznaniu, uznał, że nie można jednoznacznie stwierdzić, czy do zaniedbania dopuścili się zambrowcy lekarze czy z innego ośrodka.
Przekroczony limit - koniec leczenia dzieci w Łomży - mówią stomatolodzy
Zamieszanie z interpretacją przepisów spowodowało, że w Łomży dentyści przestają leczyć ubezpieczone dzieci. Wszystko przez limity punktów przyznane na leczenie dzieci i młodzieży w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Limity zostały przekroczone, a lekarze nie mogą skorzystać z punktów na leczenie dorosłych, których mają znacznie więcej. Do tej pory lekarze, którym brakowało punktów na leczenie dzieci przepisywali je do puli dla dorosłych. Teraz, żeby to zrobić muszą mieć zgodę Funduszu. A tą dostanę kiedy uporządkują swoje raporty.
Pijany kierowca autobusu szkolnego
Trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał alkomat u kierowcy autobusu szkolnego, zatrzymanego w Jaświłach. Policje powiadomiła kierowniczka tamtejszego Gminnego Zespołu Oświaty. Z jej relacji wynikało, że najprawdopodobniej kierowca gimbusa dowożącego dzieci do miejscowego gimnazjum jest pijany. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna w wydychanym powietrzu ma prawie 3 promile alkoholu. W trakcie rozmowy z policjantami 51-latek przyznał się, że poprzedniego dnia wypił sporą ilość alkoholu i dzisiaj rano przyszedł do pracy na dużym kacu.
45-latek zginął w pożarze własnego mieszkania w Wysokiem Mazowieckiem
Zaprószenie ognia przez właściciela mieszkania było prawdopodobnie przyczyną pożaru w Wysokiem Mazowieckiem. Nad ranem w pożarze własnego mieszkania na parterze bloku przy ulicy Białostockiej zginął 45-letni mężczyzna. Straty oszacowano na 15 tysięcy złotych.
Arcybiskup Edward Ozorowski nowym metropolitą białostockim
Papież Benedykt XVI mianował biskupa Edwarda Ozorowskiego arcybiskupem metropolitą białostockim - podało radio watykańskie. Nowy ordynariusz ma 65 lat, od 27 lat był biskupem pomocniczym. Po objęciu przez arcybiskupa Wojciech Ziembę metropolii warmińskiej pełnił również funkcję administratora diecezji. Arcykiskup Ozorowski doktoryzował się w 1970 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wykładał teologię dogmatyczną na ATK w Warszawie, gdzie uzyskał habilitację z historii teologii. Wykładał również w seminariach warszawskim i białostockim oraz w Sankt Petersburgu.
Mostem w Morgownikach zamkniętym z powodu złego stanu wciąż przejeżdzają samochody.
Zamknięty na początku lipca most w Morgownikach nadal służy okolicznym mieszkańcom i turystom. Nieznani sprawcy zerwali zapory i znaki zakazujące wjazdu na most, a pryzmy piachu zostały rozjeżdżone kołami samochodów. Codziennie przez most przejeżdża nawet ponad sto samochodów. Wielu to rolnicy, którzy w ten sposób skracają sobie drogę do łąk i pół po drugiej stronie Pisy. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich pospieszył się z zamknięciem przeprawy, bo jej stan nie jest tak krytyczny, jak to wcześniej oceniano – twierdzą mieszkańcy Morgownik. Tym bardziej, że nadal nie wiadomo kiedy rozpocznie się jego remont.
Uwaga na internetowych naciągaczy.
Podlascy przedsiębiorcy dostają rachunki, które swoim wyglądem przypominają faktury za telefon stacjonarny. Okazuje się jednak, że firma, która je przysyła nie ma nic wspólnego z operatorami telefonicznymi, a za kilkaset złotych oferuje reklamę na swojej stronie internetowej. Podobieństwo do rachunków telefonicznych powoduje jednak, że wiele osób odruchowo je płaci.
10 lat Biura Porad Obywatelskich w Łomży
Biuro Porad Obywatelskich w Łomży obchodzi swój jubileusz. Powstało dziesięć lat temu i była to wówczas siódma tego typu placówka w kraju. Do dziś jest jedyną w woj. podlaskim, ale należy do ogólnopolskiej sieci poradnictwa obywatelskiego skupiającej ponad 30 placówek w całym kraju. Pomoc prawna mieszkańcom regionu opiera się na wolontariacie. Wspierający pracę łomżyńskiego biura specjaliści udzielili dotychczas ponad 10-ciu tysięcy bezpłatnych porad osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
Szkoła Podstawowa w podłomżyńskich Kupiskach otrzymała sztandar i imię Papieża Jana Pawła II.
Szkoła Podstawowa w podłomżyńskich Kupiskach otrzymała dzisiaj sztandar i imię Papieża Jana Pawła II. Placówka ma ponad stuletnie tradycje. W 1905 roku w jednej sali lekcyjnej zlokalizowanej w drewnianym budynku uczyło się około 70 dzieci. Dziesięć lat temu oddano do użytku nowy budynek z nowoczesnymi, przestronnymi klasami oraz dobrze wyposażonymi pracowniami: komputerową i językową, z salą gimnastyczną i siłownią oraz pracowniami do nauczania integracyjnego. Obecnie korzysta z nich prawie 200 uczniów.
Łomżyńscy motocykliści kończą sezon na wspólnym zlocie.
Motocykliści to nie tylko piraci drogowi - mówią miłośnicy 2 kółek. Dzisiaj w Łomży spotkali się na imprezie kończącej sezon. Ponad 100 fanów dwóch kółek przyjechało do Łomży z całego regionu. Jednym z punktów programu zlotu była parada motocykli ulicami Łomży. Po niej uczestnicy imprezy przejechali pod katedrę na na specjalną mszę. Finałem imprezy jest koncert zespołu Polityka i zabawa do białego rana w stanicy w Krzewie. Jak twierdzi Krzysztof Supron, jeden z organizatorów spotkania, takie imprezy są także po to, żeby inni kierowcy zmienili zdanie o motocyklistach. "Nie każdy motocyklista to dawca nerek czy pirat drogowy - jesteśmy normalnymi ludźmi" zapewnia.
Łomża: CBŚ łapie dilerów
Dwie duże akcje przeciw dilerom narkotyków przeprowadzili w Łomży i okolicach funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego. W sumie uniemożliwili sprzedaż prawie półtora kilograma narkotyków. Podczas jednej z tych akcji funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Łomży i Piątnicy, w wieku od 22-ch do 43 lat, przy których znaleziono 40 gramów amfetaminy i marihuany. W drugiej - w pobliżu Grajewa zatrzymano dwóch mężczyzn 30-to i 54-letniego - mieszkańców tego powiatu, którzy mieli przy sobie prawie kilogram amfetaminy.
Skazany za handel starą prasą.
Za nielegalny handel gazetami z drugiego obiegu sąd skazał dziś właściciela kiosku z tanią prasą przy ul. Bema w Białymstoku. Wymierzył mu karę pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Jak mówiła sędzia Beata Brysiewicz kara jest dość surowa, gdyż oskarżony już wcześniej był karany za takie samo przestępstwo. Chodzi o łamanie praw autorskich.
Sprawa pocisku, który w czerwcu tego roku zniczył samochód w Łomży - umorzona.
Prokuratura umorzyła sprawę odpalonego ze złomowiska pocisku, który w czerwcu zniszczył samochód w Łomży. Śledztwo wykazało, że w tym niecodziennym zdarzeniu nie było znamion przestępstwa. Pocisk spadł na zaparkowany przy ulicy Kazańskiej samochód osobowy. Przebił część dachu, stopił przednią szybę auta i wbił się w deskę rozdzielczą. Policja ustaliła, że odpalono go z jednego z łomżyńskich składów złomu.
Statek pasażerski zacumował przy plaży miejskiej w Łomży
Wodolotem mogą popływać po Narwi wszyscy chętni. Przy plaży miejskiej w Łomży zacumowała jednostka, która na co dzień pływa po jeziorach mazurskich. Niestety podczas pływania po rzekach wodolot nie może rozwinąć pełnej prędkości. Dlatego, chociaż napędza go potężny silnik strugo-wodny, rejsy po Narwi będą miały charakter spacerowy.
Groby z III wieku naszej ery badają archeolodzy w Drozdowie
Wzgórza w Drozdowie koło Łomży kryją wiele niespodzianek -mówią archeolodzy. Prace badawcze trwają teraz w okolicy cmentarza parafialnego. Ale jak twierdzi prowadzący wykopaliska archeolog Mieczysław Bienia, w Drozdowie jest jeszcze wiele do odkrycia. Jest wiele cmentarzy, wiele szczątków, wiele z początków słowiaństwa na tych terenach.