Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 18 grudnia 2024 napisz DONOS@

Dwa malarskie światy

Olga-i-Romek-_zaproszenie-na-www-440.gif Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza w środę, 11 kwietnia 2018 roku, o godz. 18.00, na otwarcie wystawy malarstwa "Résumé" Romana Borawskiego i "Bardziej w, czy poza" Olgi Borawskiej, jego córki.

Roman Borawski urodził się w 1960 roku w Stawiskach. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w 1986 roku obronił dyplom w pracowni malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego. Od ukończenia studiów mieszka i pracuje w Łomży. Wielokrotnie wystawiał swoje obrazy indywidualnie i na pokazach zbiorowych. Jest sześciokrotnym laureatem konkursu środowiskowego “Dzieło plastyczne roku”, organizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych (Galerię Sztuki Współczesnej) w Łomży) w latach 1983-1997. Jego sztuka przez lata ewoluowała ku abstrakcji. Zrywając z oczywistymi skojarzeniami nabrała indywidualnego stylu i charakteru. Znakiem malarskim artysty stał się niewielki kwadrat, który poprzez multiplikacje tworzy konfiguracje geometrycznych form o wieloznacznym charakterze. Ich uporządkowanie i powtarzalność kojarzy się z uniwersalnym językiem komunikacji wizualnej i współczesnymi technologiami cyfrowymi, a przemyślana i efektowna warstwa malarska świadczy o dojrzałości formalnej.

Olga Borawska jest na początku drogi twórczej. W 2016 roku zrealizowała dyplom na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Przestrzeni Malarskiej pod kierunkiem profesora Leona Tarasewicza. Aneks „Superantyautorytar” obroniła w Pracowni Koncepcji Artystycznych pod kierunkiem profesora Sławomira Ratajskiego. O swojej twórczości mówi: „Traktuje daną płaszczyznę jako szybki zapis myśli, coś co czasem opiera się na liniach a czasem od nich odbiega. Coś co odchodząc od schematu tworzy następny i następny. Podkreślając tym powszechną zmienność i przeciwieństwo wobec jednoznaczności, konserwatywności, stereotypów, schematów itp.” W swoich pracach odnosi się do sytuacji społeczno-kulturowych. Jej realizacje nacechowane są swobodą i świeżością. Zajmuje się malarstwem, fotografią, filmem. Uczestniczy w wystawch zbiorowych i realizacjach w przestrzeni publicznej. Wystawa obojga artystów czynna do 9 maja 2018 roku.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
śr, 04 kwietnia 2018 09:13
Data ostatniej edycji: cz, 12 kwietnia 2018 22:50:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę