Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 19 grudnia 2024 napisz DONOS@

poniedziałek 6.06.2005

Gazeta Wyborcza - Referendum w łomżyńskim PKS Gazeta Współczesna - Wilno najlepsze! Gazeta Współczesna - Wiano dla artystów Gazeta Współczesna - Coraz tłumniej, coraz lepiej

Gazeta Wyborcza - Referendum w łomżyńskim PKS
Załoga łomżyńskiego PKS nie chce prywatyzowania swojej firmy przez warszawską spółkę Connex. Domaga się natomiast odwołania dotychczasowego zarządcy
Takie są wyniki referendum przeprowadzonego w przedsiębiorstwie. Wzięło w nim udział prawie 90 procent uprawnionych do głosowania. Przeciwko Conneksowi opowiedziało się 95 procent, natomiast zmiany zarządcy domaga się 87 procent głosujących. Najbardziej nieoczekiwane wyniki dała odpowiedź na pytanie ogólne o prywatyzację - tylko osiem osób opowiedziało się za nią, 177 oddało głosy nieważne.
- To pytanie narzuciły nam władze województwa - powiedział "Gazecie" Henryk Jurkowski, przewodniczący zakładowej "S". - Zapowiedzieli, że bez tego pytania referendum będzie nieważne. To łamanie demokracji, stąd takie odpowiedzi.
Właścicielem PKS-u w Łomży jest wojewoda podlaski, który chce sprywatyzować przedsiębiorstwo w drodze bezpośredniej (skarb państwa wnosi majątek przedsiębiorstwa do tworzonej spółki aportem, a inwestor wykłada kapitał).
więcej: Gazeta Wyborcza - Referendum w łomżyńskim PKS

Gazeta Współczesna - Wilno najlepsze!
Zakończył się trwający cztery dni XVIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”. Podczas piątkowej gali w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży artyści i widzowie poznali werdykt jury. Jak przewidywaliśmy, członkowie komisji zostali postawieni przez dwie grupy przed „nieuniknionym” wyborem.
Nagrodę prezydenta Łomży otrzymał Wileński Teatr LELE za „Pozytywkę” w reżyserii Juliji Skuratovej, a nagrodę marszałka województwa Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie za „Dzieła wszystkie Szekspira” w reżyserii i wykonaniu Arkadiusza Buszko, Pawła Niczewskiego i Konrada Pawickiego. LELE zwyciężyło, bo „trafnie zrealizowało ideę teatru w walizce”, a Piwnica przy Krypcie została nagrodzona „za aktorską ekspresję i ludyczność przedstawienia”, jak uzasadniła prze-wodnicząca jury Hanna Baltyn.
więcej: Gazeta Współczesna - Wilno najlepsze!

Gazeta Współczesna - Wiano dla artystów
„Przychodzę do przekonania, że jak dla mnie – najpiękniejsze części Polski są Łomżyńskie i Zakopane, a ja się na tym powinienem znać” – cytat z listu Wojciecha Kossaka umieszczony został na tabliczce w holu Liceum Plastycznego w Łomży, które od piątku nosi imię malarza.
Żyjący na przełomie XIX i XX wieku Wojciech Kossak, syn malarza Juliusza Kossaka, współautor Panoramy Racławickiej, słynący z płócien batalistycznych i portretów, został patronem łomżyńskiej szkoły z powodu... miłości. W 1883 roku poznał w Zakopanem Marię Kisielnicką, ziemiankę ze Stawisk. Zauroczenie było tak mocne, że mieszkający w Krakowie artysta prawie rok spędził na podróżach koleją do Czyżewa, a potem bryczką do majątku rodziców ukochanej. Wtedy miał okazję poznać uroki ziemi łomżyńskiej. Uczucie zwieńczył ślub w lipcu 1864 roku w kościele w Porytem koło Stawisk.
Procedura wyboru patrona liceum trwała od jesieni 2003 roku. Młodzież, nauczyciele i rodzice wybrali Wojciecha Kossaka. Ostateczną decyzję podpisał minister kultury Waldemar Dąbrowski.
więcej: Gazeta Współczesna - Wiano dla artystów

Gazeta Współczesna - Coraz tłumniej, coraz lepiej
– Z roku na rok Dni Zambrowa cieszą się coraz większą popularnością – mówi Kazimierz Dąbrowski, burmistrz miasta. – Bywa, że na festynie bawi się prawie 4 tys. osób. Na kolejnych imprezach będzie nas jeszcze więcej.
Przez ostatni tydzień Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie, a także szkoły, instytucje i stowarzyszenia, jak również lokalni artyści zafundowali mieszkańcom mnóstwo różnorodnych atrakcji. Nie zabrakło zaciętych zmagań sportowych dzieci i dorosłych, a hitem jak zwykle okazał się mecz policjantów z reprezentacją księży.
Różnorodność programu i ogromna ilość imprez sprawiają, że praktycznie każdy z mieszkańców miasta uczestniczy w święcie Zambrowa. Jak nie na koncercie, to na meczu, festynie lub w wesołym miasteczku, które przyciągało setki maluchów.
– Przyszedłem na festyn z synem, który będzie brał udział w II Zambrowskiej Olimpiadzie Przedszkolaków – mówi jeden z mieszkańców Zambrowa. – Na dniach miasta jesteśmy co roku całą rodziną i naprawdę bardzo dobrze się bawimy, bo na brak atrakcji nie można narzekać. Każdy może znaleźć tu sobie coś interesującego.
więcej: Gazeta Współczesna - Coraz tłumniej, coraz lepiej

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę