Radni z burmistrzem
Radni Jedwabnego nie chcą odwołać swego burmistrza. Michał Chajewski został prawomocnym wyrokiem sądu skazany za jadę po pijanemu i zgodnie z prawem powinien stracić funkcję. Zgodnie z wymogami proceduralnymi powinni orzec to radni Jedwabnego. Niemniej zebrani wczoraj na sesji przez aklamację przyjęli stanowisko, że nie chcą aby burmistrz tracił stanowisko.
Legionów nie przejedziesz...
Szosa Zambrowska, Poznańska, Wąska, Zdrojowa, Chopina... przez Łomżę coraz trudniej przejechać. Ulice remontowane są niemal w każdej części miasta. Teraz do tej listy dołączyła także Aleja Legionów.
Łomża szykuje się do Sprzątania Świata
Od kilku lat odzyskuje się co dziesiątą szklaną butelkę wyprodukowaną w Polsce. Aż trzy czwarte Polaków nie segreguje śmieci! To wyniki badań przeprowadzonych w 2003 roku. Do selekcjonowania odpadów przyznaje się tylko 28% z nas. Co ciekawe tylko 3% ankietowanych stwierdziło, że nie widzi potrzeby segregowania odpadów. W przyszły weekend (17-19 września) już po raz 11 zostanie zorganizowana ogólnoświatowa akcja "Sprzątanie Świata". Tradycyjnie sprzątana będzie też Łomża i okolice miasta.
Zginęli w studni na własnym podwórzu
Ojciec i syn w wieku 53 i 36 lat zginęli w środę wieczorem w studni na własnym podwórzu we wsi Radziszewo Sobiechowo (powiat wysokomazowiecki) - poinformowały policja i straż pożarna. Według pierwszych ustaleń policji wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Świadków zdarzenia nie ma. Tragedię odkryła żona i matka ofiar, gdy wróciła z pola do domu. Jak twierdzi, gdy wychodziła, mężczyźni wybierali wodę ze studni.
Podlaskie - kraina konopiami i makiem porośnięta
W ciągu ostatnich trzech miesięcy podlascy policjanci wykryli 23 nielegalne uprawy konopi indyjskich. Plantacje te zajmowały powierzchnię prawie 1200 m2. Na zniszczonych plantacjach rosło blisko 3 220 roślin narkotycznych. W tym samym czasie podlascy policjanci zlikwidowali 50 nielegalnych poletek makowych zajmujących areał prawie 2400 m2. Zabezpieczono tam ponad 1,5 tony słomy makowej.
Legionów nie przejedziesz
W środę zostanie zamknięta Aleja Legionów na odcinku od Placu Kościuszki (ronda) do ulicy Polowej. Ten odcinek Alei będzie wyłączony z ruchu na co najmniej miesiąc. Zamkniecie drogi związane jest z jej planowaną modernizacją. Odcinek od Pl Kościuszki do ulicy Polowej jest pierwszym zamykanym. Po nim przyjdzie czas na następy - od ulicy Polowej do ulicy Dmowskiego. Ta część Alei Legionów zostanie wyłączona dla ruchu za dwa tygodnie (od 20 września). Zdaniem ratusza prace modernizacyjne w tym przypadku będą realizowane nie krócej niż 5 tygodni.
Kolejny spadek bezrobocia w Powiecie Łomżyńskim
Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu sierpnia 2004 roku wyniosła 7.998 osób, w tym w mieście Łomża 4.923 osoby i w Powiecie Łomżyńskim 3.075 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 69 osób. W sierpniu br. do PUP w Łomży zgłosiło się 540 bezrobotnych, w tym 438 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęły 203 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 23,2%.
Lato pożegnane
Setki, jeśli nie tysiące, mieszkańców Łomży pożegnało w niedzielę lato. Festyn „Pożegnanie lata” na dawnej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja zorganizowały: Rada Osiedla nr 12 i Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Impreza rozpoczęła się jeszcze przed południem i trwała do ciemnej nocy. Z godziny na godzinę bawiło się tu więcej łomżan.
Spłonęła stodoła sióstr benedyktynek
Kilka godzin trwało gaszenia pożaru, a następnie dogaszania ognia jaki strawił stodołę Panien benedyktynek przy ul Dwornej w Łomży. Wydobywający się ogień z oddalonej o kilkadziesiąt metrów od zabudowań klasztornych stodoły zauważono przed godziną 17-nastą w sobotę. Nim przyjechali strażacy płomienie ognia objęły cały dach budynku. Poza trzema drużynami Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej z Łomży w gaszeniu stodoły uczestniczyli także strażacy ochotnicy m.in.: z Konarzyc, Kupisk i Kalinowa.
Moto i paralotnie nad Łomżą
Już po raz szósty na błoniach nad Narwią pomiędzy łomżyńskimi mostami zmagają się najlepsi piloci motolotni, paralotni i samolotów ultralekkich w Polsce. W sobotę po południu rozpoczęły się tu VI Mikrolotowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego "KONTAKTY 2004". Dwudniową imprezę połączono z festynem zorganizowanym z okazji Roku Żubra przez białostocki browar produkujący piwo o tej właśnie nazwie.
Wiosną powstanie “stadion” lekkoatletyczny przy “dziewiątce”
Tak twierdzi Sławomir Zgrzywa. Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego powiedział w Rozmowie Dnia Radia Nadzieja, że SM “Perspektywa” wystąpiła do władz województwa o dofinansowanie budowy przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży prawdziwego dużego boiska lekkoatletycznego. Zdaniem Zgrzywy “Perspektywa” pieniądze na budowę dostanie i co ciekawe będzie to precedens w skali kraju.
Będzie obwodnica Łomży?
Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na opracowanie “Studium techniczno-ekonomicznego układu dróg w węźle drogowym Łomża”. W dokumencie ma być opracowane m.in.: studium techniczno-ekonomicznego docelowo układu dróg krajowych w węźle drogowym Łomża wraz z STE drogi krajowej Nr 63 Kisielnica - Łomża – Zambrów. To nic innego jak obwodnica miasta.
uczniowskie piwko
“Wszyscy począwszy od rodziców dzieci, a na Prezydencie Łomży kończąc wiedzą, że w mieście nieletni mogą kupić alkohol” – stwierdził Zenon Malinowski szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. I choć proceder ten jest nielegalny to jego zdaniem “w kraju jest powszechne przyzwolenie na popijanie alkoholu przez młodzież i nikt tak naprawdę tego nie ściga.”
Prezydent Łomży bez rzecznika
Marcin Skawski dotychczasowy rzecznik prasowy Prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego wczoraj złożył wypowiedzenie z pracy.
2004 Rok Żubra
W tym roku mija 75 lat od podjęcia pierwszych starań o restytucję żubra na ziemiach polskich. Z tej okazji Białowieski Park Narodowy ustanowił rok 2004 „Rokiem Żubra”. Jego sponsorem jest przyjazna naturze marka Żubr.
Nowy naczelnik oświaty na nowy rok szkolny
Małgorzata Sawicka-Kujawa – logopeda, były pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży została nowym naczelnikiem Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Dziś nowy naczelnik ma zostać wprowadzona do ratusza.
65 lat temu wybuchła II Wojna Światowa
Był to najtragiczniejszy okres Polski jak i Ziemi Łomżyńskiej w XX wieku. Straty wśród ludności szacuje się na około 55%, a materialne poniesione w wyniku działań wojennych nawet na 70%. Łomża po wojnie liczyła niespełna 12500 mieszkańców, przy czym przed wojną mieszkało tu blisko 30 tysięcy ludzi.
Nowy rok szkolny w Łomży
15 476 przedszkolaków i uczniów, 1057 nauczycieli i 370 pracowników administracji 1 września rozpoczyna nowy rok szkolny. Wszystko – jak zapewniają władze – jest zapięte na ostatni guzik. W wakacje w szkołach przeprowadzono niezbędne modernizacje i remonty w sumie za ponad milion złotych.
Współczesna i Kurier Poranny coraz bliżej
Od poniedziałku dwa białostockie dzienniki regionalne "Kurier Poranny" i "Gazeta Współczesna" mają swoje redakcje w jednym biurowcu w centrum miasta. Oba należą do norweskiego koncernu medialnego Orkla - od pół roku monopolisty na podlaskim rynku prasy. Redakcja "Gazety Współczesnej" przeprowadziła się bowiem do budynku, w którym od kilku lat ma swoją siedzibę "Kurier Poranny" i zajęła sąsiednie piętro. Formalnie obie gazety są wydawane przez dwa oddzielne wydawnictwa ("Edytor" i "Kresy"), ale kierowane już przez jedną osobę.
Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości na swoim
Radni Sejmiku Województwa Podlaskiego zdecydowali się przekazać w postaci darowizny działkę wraz z budynkiem przy ul. Poznańskiej w Łomży Państwowej Wyższej Szkołe Informatyki i Przedsiębiorczości. Zgodnie z uchwałą działka może być wykorzystana wyłącznie w celach statutowych szkoły.