Badania szybkościowo – wytrzymałościowe w MŁKS
Przed nowym sezonem najstarsi zawodnicy Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego zostali poddani specjalistycznym badaniom szybkościowo – wytrzymałościowym. Testy pozwoliły szczegółowo określić możliwości zawodników. W trakcie maksymalnego wysiłku diagnozowanego za pomocą sport-testerów każdy młody piłkarz został dodatkowo zbadany morfologicznie.
Międzynarodowe wyniki lekkoatletów
Beata Trzonkowska, zawodniczka LŁKS „Prefbetu Śniadowo” Łomża i studentka trzeciego roku fizjoterapii na łomżyńskiej PWSIiP zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą podczas rozgrywanego w słoweńskim Mariborze młodzieżowego meczu Polska - Czechy – Węgry – Słowenia. Wynik to 13.62 m i jak podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes klubu wynik być może byłby lepszy, ale część konkursu rozgrywana była w deszczu.
Waleczny ŁKS nie dał rady
Mimo ambitnej postawy i wbicia dwóch goli zespołowi I-ligowego GKS-u Tychy piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 nie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski. Po 120 minutach walki lepsi okazali się goście wygrywając 3:2 i to oni zagrają w I rundzie z Olimpią Zambrów.
Sędzia międzynarodowy z Łomży leci na olimpiadę do Rio
Mówi, że spotkała go w życiu wspaniała przygoda i przekonał się, że kariera sportowa to nie tylko bycie zawodnikiem. Później można być trenerem, sędzią i działaczem sportowym. Można w Łomży się urodzić, zostać nauczycielem i zwiedzić prawie całą Europę, podróżować od Las Vegas w USA po Tajlandię w Azji. Aby mieć takie szczęście w życiu, trzeba spełniać dwa warunki: własna pasja, zaangażowanie i praca oraz kochająca żona, która zajmie się dziećmi i domem. Dla szczęścia męża. Dzieci są duże, zatem ona jedzie na wycieczkę do Budapesztu, a on na olimpiadę do Rio de Janeiro.
Reprezentanci z Łomży
Beata Trzonkowska i Rafał Pogorzelski to zawodnicy LŁKS „Prefbetu Śniadowo” Łomża, którzy w piątek będą reprezentować Polskę na międzynarodowych imprezach sportowych. Trzonkowska wystąpi meczu reprezentacji młodzieżowych Polska – Czechy – Słowenia - Węgry, a Pogorzelski pobiegnie na Mistrzostwach Europy Kadetów.
Sukces małego Bartka
Świetnie zaprezentował się jeden z najmłodszych zawodników Klubu Szachowego Maraton Łomża, Bartosz Chełstowski podczas VII Międzynarodowego Kresowego Festiwalu Szachowego "Sokółka 2016". W grupie dzieci do 8 lat mały łomżanin zajął pierwsze miejsce wyprzedzając Jaromira Gałkę z Lwa Krynki i Szymona Ptaszyńskiego z MUKS-u Stoczek 45 Białystok.
Piłkarskie święto na Zjeździe
Blisko 1,5 tysiąca kibiców zgromadziło się w piątkowy wieczór na łomżyńskim stadionie miejskim by wspólnie świętować 90-lecie Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Głównym punktem tego dnia był mecz towarzyski z wzmocnionymi dwoma zawodnikami pierwszego zespołu rezerwami Górnikiem Zabrze, który zakończył się minimalnym zwycięstwem gości 1:0.
Docenienie przez marszałka
Nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów, stypendia dla najzdolniejszych sportowo za 2015 rok wręczył Marszałek Województwa Podlaskiego. – Chcemy aby mistrzowie sportu spotykali się właśnie tutaj z młodymi zawodnikami – mówił marszałek Jerzy Leszczyński – Młodzi ludzie, rozpoczynający swoją przygodę ze sportem, pełni zapału mogą być inspiracją dla doświadczonych kolegów. Z kolei starsi sportowcy, którzy maja na koncie znakomite wyniki są znakomitym przykładem pracowitości, wytrwałości i samodyscypliny dla młodzieży.
„Polska to dla nas drzwi do Europy i okno na świat”
Prawie 700 dziewcząt i chłopców stanęło w szranki sportowe przez cztery dni (spędzając w Łomży czasem sześć) podczas XVI Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, jakie zainicjował senator Jan Stypuła (1931 - 2001). Na uroczystości wręczania pucharów i statuetek w hali przy pl. Kościuszki w Łomży obecni byli trenerzy, którzy ze społecznikiem zaczynali wakacyjną przygodę sportową, w jakiej co roku biorą udział dzieci i młodzież, tym razem z Estonii, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Polski. Mirosław Skawski (lat 69) i Tadeusz Zdzienicki (lat 60) zapamiętali turnieje Polonii sprzed igrzysk.
Prezes Kulesza wrócił (na krótko?) do ŁKS 1926 Łomża
Jarosław Kulesza były prezes ŁKS 1926 Łomża i Jerzy Kierażyński, były wiceprezes klubu, którzy kilka tygodni temu złożyli rezygnację z zasiadania we władzach klubu, tymczasowo wycofali swoje rezygnacje. Taki posunięcie ma umożliwić klubowi podpisanie umów m.in. z władzami miasta Łomża, które zdecydowały się przekazać dodatkowe 150 tys. zł na udział drużyny klubu w trzecioligowych rozgrywkach piłkarskich.
W słońcu kończą się Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Dobiegają końca zawody sportowe, połączone z zabawą, wypoczynkiem, poznaniem rówieśników, języka polskiego i kultury dla ok. 500 dzieci i młodzieży z Estonii, Litwy, Białorusi i Ukrainy oraz Polski, skąd przybyło ok. 200 uczestników XVI Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły w Łomży. Biegi i skoki lekkoatletyczne na stadionie, szachy w Szkole Podstawowej nr 9, zapasy w PG nr 1, pływanie w basenie „Dziesiątki”, również rekreacyjnie, oto niektóre z wydarzeń, emocjonujących, zapadających w pamięć dzieci z polskich rodzin lub rodzin o polskich korzeniach.
Szybki Pogorzelski
Rafał Pogorzelski, zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i uczeń Liceum Sportowego w Łomży osiągnął świetny wynik biegu na 2000 metrów z przeszkodami - 5:53,77sek. To jego rekord życiowy, ale także – co podkreśl;a trener Andrzej Korytkowski - czas Rafała jest zaledwie o 0,77sek gorszy od minimum na Mistrzostwa Europy kadetów, ale ze względu na bardzo mocny wynik zawodnik będzie powołany na tę imprezę.
Korytkowska nie poleci do Rio de Janeiro
- Marzenia o występie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro legły w gruzach – mówi ze smutkiem Andrzej Korytkowski trener i prezes LŁKS „Prefbetu Śniadowo” Łomża oraz mąż biegaczki Justyny Korytkowskiej, która starała się wypełnić minima stanowiące przepustkę na światową imprezę. - Justyna podczas tegorocznych Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane w Bydgoszczy (24-26.06.2016) doznała poważnej kontuzji. Pierwsze diagnozy nie są optymistyczne, mówią o 2- 3 miesiącach przerwy od treningów – dodaje Korytkowski.
Mistrzyni Obu Ameryk z ŁKK
Klaudia Gawryś z Łomżyńskiego Klubu Karate wywalczyła złoty medal podczas Otwartych Mistrzostw Obu Ameryk w karate. Łomżyńska zawodniczka okazała się najlepsza w grupie wiekowej 16-17 lat.
Półmaraton w 35-stopniowym upale
- Bieg powinien nazywać się... byle dobiec – tak po wbiegnięciu na metę niedzielnego półmaratonu w Piątnicy mówił Krzysztof Drężek. W „I biegu z butelką mleka” zajął on 20. miejsce. W 35-stopniowym upale w biegach na dystansach 5, 10 i 21 km rywalizowało około 280 zawodników. Na zawody przyjechali z Augustowa, Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni i Gdańska, Warszawy oraz z Łomży. - Biegło się dobrze, do trzeciego kilometra, później zwolniliśmy i dlatego się uratowaliśmy – cieszy się biegacz, który bez koszulki wbiegł na metę biegu ustawiona przy OSM Piątnica – siedzibie głównego sponsora półmaratonu. - Naprawdę ciężko. Duża część szła. Całe szczęście, że często była woda, ludzie polewali, bo byłoby ciężko wytrzymać – podsumowuje.
Igrzyska Polonijne Młodzieży Szkolnej startują w upale
- Po przyjeździe do Łomży poczułem się jak w domu, wszyscy byli dla nas tak serdeczni i gościnni – dzieli się pierwszymi wrażeniami z Polski 23-letni trener piłki nożnej Grzegorz Vilkin, który z 10-oma chłopcami ze szkoły w Jaszunach na Litwie przyjechał na XVI Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Po mszy w Katedrze, gdzie powitał ich proboszcz Marian Mieczkowski, parada uczestników przeszła ul. Farną, Starym Rynkiem i Giełczyńską na plac Niepodległości, skąd autokarami pojechali na stadion miejski. Żar lał się z nieba, a pobiegły sztafety 4 x 100 m dziewcząt i chłopców. W igrzyskach bierze udział ok. 500 dzieci z: Estonii, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Polskę będzie reprezentowało ponad 200 młodych sportowców z Łomży i regionu północno-wschodniego.
Promocja Łomży przez piłkę nożną i ręczną
150 tysięcy złotych na ŁKS 1926 Łomża, aby jego zespół mógł uczestniczyć w rozgrywkach rundy jesiennej nowej trzeciej ligi piłki nożnej i 50 tysięcy złotych dla GUKS-u „Dwójka” Łomża na rozgrywki zawodniczek klubu w pierwszej lidze piłki ręcznej przekazali, na wniosek prezydenta, radni Łomży. Uchwała została podjęta jednomyślnie.
W Supraślu bez medalu
Szachistom Klubu Szachowego Maraton Łomża nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego. W odbywającej się w dniach 17-19 czerwca imprezie łomżyński klub drużynowo uplasował się dopiero na 6. miejscu, a indywidualnie najlepszy występ zanotowała Karolina Chojnowska, która w kategorii dziewcząt do 13 lat była czwarta.
Wędkarskie zmagania najmłodszych
Blisko 60 młodych wędkarzy rywalizowało na stawach w Jedwabnem. W niedzielę odbyły się tu już XXII Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 16 organizowane przez Koło Nr 80 PZW z Łomży. - Chociaż długo trzeba było czekać na brania i nie wszyscy zakończyli zawody kontaktem z rybą, to ewentualne rozgoryczenie z pewnością ukoiły otrzymane nagrody, które jak zawsze otrzymali wszyscy uczestnicy – mówi prof. Krzysztof Sychowicz, prezes Koła Nr 80 PZW w Łomży, podkreślając, że to największe zawody wędkarskie dla dzieci w regionie.
Radosny turniej piłkarski
Na boisku przy ul. Katyńskiej rozegrano 8. Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla nr 12 w piłce nożnej dziewcząt. Na starcie stanęły trzy sześcioosobowe drużyny UKS Łomżyczka, które stoczyły siostrobójcze pojedynki, grając ze sobą dwukrotnie.