Mikrolotowe mistrzostwa Kontaktów 2016
To jedyna taka impreza w województwie podlaskim. Na łąkach nad Narwią w Piątnicy w sobotę i niedzielę odbywają się Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2016. W tym roku impreza jest już po raz 17. Do Łomży przejechało i przyleciało na nią kilkudziesięciu pilotów i nawigatorów ultralekkich samolotów, motolotni, wiatrakowców i paralotni z całej Polski. Są wśród nich piloci kadry narodowej z tytułami mistrzów Polski, Europy i świata. Dotąd partnerem i współorganizatorem imprezy była Łomża, ale w tym roku władzom miasta zabrakło... pieniędzy(?) - Miasto pogratulowało takiej imprezy, wyraziło wdzięczność, że taka impreza jest, że ona jest prestiżowa, że promuje miasto, ale - jak mi napisano - ze względu na brak środków finansowych – ja rozumiem pieniędzy – w tym roku miasto nie może wspomóc – mówił red. Władysław Tocki, organizator Mistrzostw dodając, że w tym roku do współorganizatorów imprezy - Tygodnika Kontakty, Województwa Podlaskiego i Gminy Piątnica dołączył Aeroklub Polski.
Falstart AZS-u
W pierwszym meczu w nowym sezonie grupy północnej I ligi tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża uległy przy własnych stołach rezerwom GLKS-u Nadarzyn 4:6.
Turniej piłkarski „Polskie Termopile”
Przed 77 laty wojska polskie dzielnie stawiały opór nacierającym na nich silniejszym i lepiej uzbrojonym siłom niemieckim. Zacięte walki trwały pod Nowogrodem, Łomża, Zambrowem i Wizną. Ta ostatnia bitwa, stoczona w okolicach Strękowej Góry przeszła do historii jako polskie Termopile, a dowodzący obroną kapitan Władysław Raginis, dotrzymując złożonej przysięgę, że żywy nie odda bronionego odcinka, zmuszony do kapitulacji rozerwał się granatem. W sobotę w Wiźnie hołd bohaterom września oddano organizując po raz trzeci turniej piłki nożnej „Polskie Termopile”. - To rozgrywki piłkarskie dla dzieci i młodzieży z gminy Wizna, w których główną nagrodą jest wyjazd na mecz ekstraklasy piłkarskiej – mówi Mariusz Soliwoda, jeden z organizatorów turnieju.
Z Widzewem na remis
W meczu zapowiadanym jako starcie rundy w Łomży miejscowy ŁKS 1926 bezbramkowo zremisował z Widzewem Łódź. Dla podopiecznych trenera Mateusza Miłoszewskiego było to piąte spotkanie z rzędu w III lidze bez porażki.
„To już przestało być śmieszne, a stało się żenujące”
Piłka nożna to niemalże sport narodowy Polaków. Także w Łomży to najpopularniejsza z dyscyplin sportowych wśród chłopców. Dzieci w piłkę grają wszędzie gdzie się da. Czasami, aby móc pograć muszą pokonać wysokie przeszkody... W czwartek wieczorem kilkudziesięciu chłopców trenujących w jednym z klubów musiało przeskakiwać przez płot, aby zejść z boisk, bo w trakcie ich treningu zamknięto furtkę. - To było już trzeci raz z rzędu. To już przestało być śmieszne, a stało się żenujące – mówi mama jednego z chłopców, która chcąc odebrać go z treningu obserwowała jego skok przez płot.
Medale tuż przed ligą
W ostatnim sprawdzianie przed startem pierwszoligowych rozgrywek tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża wystąpiły na Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Częstochowie. Podopieczne trenera Wacława Tarnackiego wywalczyły tam pięć medali, w tym dwa złote, która zdobyła Joanna Sokołowska.
Łobodziński na szczycie
Piotr Łobodziński, światowy mistrz biegów po schodach z klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, udanie zainaugurował jesienny sezon startów. W stolicy Chin wygrał bieg na 82 pięto - lądowisko helikopterów - na dachu pekińskiego drapacza chmur. Bieg zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Świata, w której Łobodziński lideruje już od prawie 4 lat.
Trener Strejlau: „Mieliśmy wyniki bez infrastruktury i sprzętu”
- Nie chcę stresować dzieci i trenerów, nie zejdę podczas treningu na murawę stadionu – tłumaczył Andrzej Strejlau (lat 76), były trener Legii Warszawa i reprezentacji Polski za czasów Kazimierza Górskiego i Jacka Gmocha, który zjawił się w Łomży na zjeździe absolwentów AWF z roku 1963 i na zaproszenie Młodzieżowego ŁKS. - Bez szkolenia młodzieży nie da się zbudować jakiejkolwiek dobrej reprezentacji, zwłaszcza jeśli klub nie ma pieniędzy na kupowanie zawodników. W ŁKS-ie pracował w 2008 i 2009 roku mój wychowanek z Legii Rysiek Milewski. Przepiękny macie obiekt, piękne miejsce, widać zapał i zdolności organizatorskie działaczy, skoro trenuje aż 450 chłopców...
Tylko punkt z outsiderem
Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 nie będą mogli zaliczyć do udanych meczu 6. kolejki III ligi. W Lubawie, mimo ogromnej przewagi tylko zremisowali z najsłabszą ekipą w tym sezonie, miejscowym Motorem 1:1.
ŁKS z kolejnym punktem
Do trzech przedłużyli serię ligowych meczów bez porażki piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W 5. kolejce ełkaesiacy bezbramkowo zremisowali na własnym stadionie z silną ekipą Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.
ŁKS ponownie wygrał
Drugą wygraną z rzędu w rozgrywkach I grupy III ligi zanotowała drużyna Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W środę, w 4. kolejce nowego sezonu, podopieczni trenera Mateusza Miłoszewskiego 2:0 pokonali na wyjeździe ekipę Sokoła Aleksandrów Łódzki.
Pływalnia przy ul. Niemcewicza będzie otwarta krócej
Po niedzieli wznawia działalność basen przy ul. Niemcewicza. Przez cztery dni będzie działał normalnie od 6:00-22:00, ale później już krócej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży poinformował, że od 1 września zmienia godziny otwarcia obiektu. Na możliwość skorzystania z pływania w tym basenie mieszkańcy Łomży będą mieli o cztery godziny mniej na dobę.
MŁKS zaprasza na Dzień Otwarty
W najbliższą niedzielę - ostatnią niedzielę wakacji - na Stadionie MOSiR w Łomży odbędzie się Dzień Otwarty z Młodzieżowym Łomżyńskim Klubem Sportowym. Głównym punktem spotkania będzie pierwszy mecz ligowy najstarszej grupy Juniorów Starszych MŁKS/ŁKS 1926 vs. Wigry Suwałki w walce o Centralną Ligę Juniorów. Przed meczem działacze Młodzieżowego ŁKS przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych. Wstęp na imprezę oraz mecz bezpłatny
ŁKS w końcu zwycięski
W trzecim swoim meczu w nowym sezonie I grupy III ligi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 po raz pierwszy zainkasowali komplet punktów. Na własnym stadionie ełkaesiacy pokonali Sokoła Ostróda 2:0.
Druga porażka ŁKS-u
W dalszym ciągu bez punktu w rozgrywkach grupy I nowej III ligi pozostają piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W 2. kolejce zmagań podopieczni trenera Mateusza Miłoszewskiego ulegli na wyjeździe silnej ekipie Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:2.
Szczypiornistki Dwójki nie zagrają w I lidze!
Niestety sprawdził się najczarniejszy scenariusz, którego chyba nikt w Łomży nie brał pod uwagę. Zespół seniorek Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwójka zrezygnował z występów na zapleczu Ekstraklasy i obecnie nawet nie jest pewne czy w przyszłym sezonie wystąpi w II lidze. - Bardzo trudno było mi podjąć tą decyzję, ale w sytuacji, w jakiej się znajdujemy, to był najbardziej racjonalny krok - powiedział trener „Dwójki”, Stanisław Niedbała - Po długich przemyśleniach doszedłem do wniosku, że pod każdym względem nie jesteśmy gotowi na występy w I lidze.
Mistrzowskie przeszkody Pogorzelskiego
Rafał Pogorzelski zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i uczeń Liceum Sportowego w Łomży (APLO) zdobył złoty medal w biegu na 2000 metrów z przeszkodami podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Podopieczny trenera Andrzeja Korytkowskiego był faworytem biegu i nie zawiódł.
Daniel Pupek pływa, jeździ rowerem i biega najszybciej
- Od dziecka byłem aktywny: grałem w piłkę nożną w Orle Kolno, ćwiczyłem sztuki walki capoeira w Łomży, biegałem długie dystanse, 10 km w 35 minut 30 sek, a 100 km w 13 godzin... – opowiada zdyszany 30-latek Daniel Pupek, zwycięzca III Triathlonu MOSiR Łomża, jaki przez dwie godziny odbywał się nad Narwią w słoneczne i wietrzne niedzielne popołudnie. Zwycięzca przepłynął 1000 m z nurtem rzeki, przebiegł 3 km ul. Rybaki i wzdłuż bulwaru oraz przejechał rowerem trzy pętle od zakrętu Narwi przy Zjeździe przez Rybaki i mostem „Hubala” do Włościańskiej w Piątnicy i z powrotem, łącznie 15 km. Wszystko do zwycięstwa zajęło mu 51 minut 48 sekund. Drugi na mecie triathlonu był 34-latek z Łap Aleksander Kaczyński – 52 minuty, zaś trzeci – 30-latek z Ełku Michał Utykański, który pokonał trasę w 52 minuty 29 sekund. Publiczności niewiele, lecz emocje wielkie.
Joanna Fiodorow: „Będę walczyć w światowej czołówce w Rio”
Jedyna dziewczyna z Łomży, poniekąd, gdzie rozwinęła się jej profesjonalna kariera zawodnicza, trenuje teraz ciężko w Spale. Z polskimi lekkoatletami, kulomiotami i dyskobolami przygotowuje się intensywnie do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Do Brazylii poleci 5. sierpnia, jednak nie skorzysta z zaproszenia do udziału w ceremonii otwarcia, jej zdaniem, zbyt uciążliwej dla psychiki. - To nie jest czas na siedzenie przez kilka godzin na trybunie, trzeba odpoczywać i regenerować siły na eliminacje 12. sierpnia i na finał trzy dni później – mówi reprezentantka Polski w rzucie młotem Joanna Fiodorow (lat 27), z którą o życiu przed olimpiadą Rio rozmawia Mirosław R. Derewońko.
Wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą
Beata Trzonkowska zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, podczas sobotniego konkursu pchnięcia kulą wywalczyła tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które rozegrano w Jeleniej Górze Trzonkowska pchnęła kulę o wadze 4 kg na odległość 13 metrów i 91 centymetrów. Zawodniczka na drugim miejscu była od początku rozgrywek, a swoje najlepsze pchnięcie wykonała w drugiej kolejce.