Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym
Tragiczny wypadek na torach w Grajewie. Doszło do niego na niestrzeżonym przejeździe przy ulicy Topolowej. Z pociągiem relacji Gdynia - Białystok zderzył się osobowy opel vectra. Na miejscu zginął jadący samochodem młody mężczyzna. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy 22-latek spieszył się do pracy, którą miał rozpocząć o 14:00.
Usłyszał wyrok - musi złożyć mandat
Radny powiatu kolneńskiego Zdzisław Połoński pożegnał się z funkcją. Taką decyzję podjął Komisarz Wyborczy z Łomży Jan Leszczewski. Była konieczna, bo radny został skazany prawomocnym wyrokiem, a to oznacza utratę biernego prawa wyborczego.
Grajewo. Śmierć po zażyciu dopalaczy?
Dopalacze mogły być przyczyną śmierci dwojga mieszkańców Grajewa. Prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 36-letniej Elwiry D. i 43-letniego Dariusza F.
Nowe fakty o wypadku, w którym zginęło dwoje dzieci z Łomży
Prokuratura ustaliła, że dzieci zginęły najprawdopodobniej dlatego, że próbowały opuścić samochód. Dwa dni temu opel insignia, którym podróżowała 4-osobowa rodzina, wpadł na bariery dźwiękoszczelne i stanął w poprzek autostrady. W auto uderzyła następnie ciężarówka z lawetą. Jak mówi rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania dzieci zginęły najprawdopodobniej podczas próby opuszczenia auta lub tuż po wyjściu z niego potrącone przez lawetę.
Niszczycielskie nawałnice zrywały dachy, łamały drzewa - trwa bilans strat
Uszkodzone domy, budynki gospodarcze i pozrywane linie energetyczne – to skutki nocnych nawałnic, które przeszły nad regionem. Jak wynika z raportu Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego - najwięcej strat odnotowano w powiecie bielskim, siemiatyckim i wysokomazowieckim.
Pierwsze efekty wprowadzenia zaostrzonych przepisów ruchu drogowego
Od wejścia w życie zaostrzonych przepisów ruchu drogowego podlascy policjanci odebrali najmniej w kraju (tylko 70) praw jazdy za przekroczenie prędkości. Tak wynika z danych policji za ostatnie półtora miesiąca. W całej Polsce dokument straciło blisko 5 tysięcy osób. Jak mówi rzecznik podlaskiej policji podinspektor Andrzej Baranowski - tak mała liczba odebranych praw jazdy w naszym regionie świadczy o rosnącej świadomości kierowców. Ponadto podlascy policjanci, jako jedni z pierwszych w Polsce, rozpoczęli kampanię informacyjną wśród kierowców.
Opady deszczu nie pomogły - susza w lasach
Deszcz musi padać co najmniej przez tydzień, żeby poprawiła się sytuacja w lasach. Teraz jest tak sucho, że w każdej chwili może być ogłoszony zakaz wstępu do lasów. Jak mówi nadleśniczy z Nadleśnictwa Łomża Dariusz Godlewski bez kilkudniowych opadów nic się nie zmieni. Potrzebne są jednostajne i długo padające deszcze. Nie muszą być intensywne, ale powinny trwać przez wiele dni. Dopiero to mogłoby wyrównać niedobory wody w lasach.
Na pół miliona złotych oszacowano straty po burzach
Zerwane dachy i połamane drzewa - to efekt gwałtownych burz, które w poniedziałek (6.07) wieczorem przeszły nad województwem podlaskim. Najwięcej takich zdarzeń było w powiatach zambrowskim i wysokomazowieckim, gdzie silny wiatr zerwał kilkanaście dachów - głównie z domów i budynków gospodarczych.
Straż Miejska w Kolnie najprawdopodobniej będzie zlikwidowana
Jeżeli rząd wprowadzi zapowiadane przepisy, które zabronią samorządom zarabiania na fotoradarach, likwidacja Straży Miejskiej będzie konieczna - mówi burmistrz Kolna Andrzej Duda.
Śmiertelny wypadek na DK 8. Droga w okolicach Zambrowa zablokowana
W miejscowości Gosie Małe na trasie Zambrów - Jeżewo doszło do śmiertelnego wypadku. Kierowca skody prawdopodobnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z dostawczym mercedesem. Zginął kierowca samochodu osobowego.
Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 65
2 osoby zginęły, a 5 jest rannych po wypadku na drodze krajowej nr 65 Mońkami a Grajewem. W pobliżu miejscowości Osowiec-Twierdza zderzyły się dwa samochody osobowe.
Szepietowo Najpiękniejsze podlaskie krowy (d)ocenione
Sześć championatów i dwa superchampionaty zdobyły na 22. Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych krowy z gospodarstwa Stanisława Żochowskiego ze wsi Kamińskie Wiktory.
Szepietowo Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych
Kilkuset wystawców krajowych i zagranicznych prezentuje w sobotę i niedzielę (27. i 28.06.) ponad 1000 swoich zwierząt na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie. To już 22. edycja imprezy, która z czasem zyskała rangę jednej z największych tego typu w Polsce. Podczas wystawy króluje oczywiście bydło mleczne - ponad 200 krów i jałowic, ale swoje zwierzęta wystawiają i poddają ocenie także hodowcy bydła ras mięsnych, koni, owiec, drobiu i królików. Łącznie to ponad tysiąc zwierząt, najlepszych przedstawicieli swoich ras.
Rolnicy znów protestują. Tym razem przed urzędem marszałkowskim
Domagają się powołania niezależnych komisji do szacowania szkód wyrządzanych przez zwierzęta i odwołania ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Ponad 100 rolników z województwa podlaskiego protestuje przed urzędem marszałkowskim w Białymstoku. Mają ze sobą m.in. armatkę hukową do odstraszania dzików i transparenty z hasłami, np. "Tępić dzika, nie rolnika".
Uczniowie i ich rodzice zakończyli okupację Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego
Po prawie dwóch tygodniach zakończył się protest połączony z okupacją budynku, w którym mieści się m.in. Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Łomży. Od 10 czerwca przebywała tam czwórka uczniów drugiej klasy gimnazjum i ich rodzice.
Seksafera w Zambrowie zakończyła się - sąd uniewinnił oskarżonych
Trzy różne składy sędziowskie Sądu Okręgowego w Łomży utrzymały w mocy uniewinniające wyroki sądów rejonowych w tzw. zambrowskiej seksaferze. Sześciu mężczyzn z Zambrowa i okolic oskarżonych było w niej o doprowadzenie do obcowania płciowego dwóch nieletnich wychowanek domu dziecka.
Już ponad 100 Ukraińców z Donbasu i Krymu jest w ośrodku w Czerwonym Borze
Konflikt zbrojny na Ukrainie zwiększa liczbę obywateli tego kraju szukających spokoju w Polsce. Od kwietnia ubiegłego roku do Ośrodka dla Cudzoziemców w Czerwonym Borze w powiecie zambrowskim trafiają najczęściej rodziny z dziećmi z Donbasu i Krymu. W ośrodku przebywa teraz 134 osób, z czego 115 to obywatele Ukrainy. W naszym kraju starają się uzyskać status uchodźców - mówi kierownik placówki w Czerwonym Borze Ewa Kowalczuk.
Białystok Ekshumacje przy tutejszym Areszcie Śledczym
Podczas prac ekshumacyjnych na terenie dawnego ogrodu więziennego przy Areszcie Śledczym w Białymstoku kontynuowanych we wtorek (16.06) zakończono eksplorację najniższego poziomu jamy grobowej, na którą natrafiono w ostatnich dniach poprzedniego etapu prac, we wrześniu 2014 r.
Białystok. IPN wznowił prace ekshumacyjne przy Areszcie Śledczym
To kolejny etap badań prowadzonych od dwóch lat. W poniedziałek (15.06) rozpoczął się kolejny etap prac ekshumacyjnych na terenie dawnych ogrodów więziennych Aresztu Śledczego w Białymstoku. Są podejrzenia, że mogą tam jeszcze znajdować się ludzkie szczątki.
Nabożeństwo w intencji ofiar Holokaustu w Lesie Jeziorkowskim
Mszą polową - w Miejscu Pamięci w Lesie Jeziorkowskim uczczono pamięć o ofiarach masowych zbrodni hitlerowskich w tym miejscu.