piątek, 03 maja 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dysk twardy

Po blisko 14 latach udało mi się zajeździć dysk samsunga a z racji, że drugi dysk już mam zapchany, zmuszony jestem kupić nowy. Jakiej firmy dysk byście polecili, żeby wytrzymał co najmniej tyle samo co ten samsung i dużo nie kosztował :)
Może gdzieś są jakieś promocje?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Masakra ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Chodzi Ci o dysk przenośny? Jaka pojemność Cię interesuje?
Odezwij się na maila salamee@onet.pl
Mam do sprzedania nowy, nieotwierany dysk w oryginalnym opakowaniu, może się dogadamy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

http://allegro.pl/dysk-twardy-seagate-hitachi-500gb-16mb-sata-3-5-i4710445973.html

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Wszystko w zależności czego oczekujesz. Szybkość, pojemność, wewnętrzny czy zewnętrzny, cena.? Napisałeś że komputer ma 14 lat. Czy planujesx dysk wymienić czy podłączyć zewnetrzny. Starsze komputery miały interfejs IDE do twardych dyskow, nowy standard to SATA i nie są kompatybilne, a dysków IDE już nikt nie produkuje. Dyski zewnętrzne w starszej wersj używały połączenia USB, teraz USB 3.0. Jeżeli twoj komputer ma 14 lat to praktycznie nie ma sensu inwestować w niego pieniędzy, gdyż jest praktycznie niemożliwe znalezienie części, chyba że z innego starego komputera. Jeżeli zdecydujesz sie na dysk zewnętrzny a twój komputer ma tylko gniazdko USB to kopiowanie dużych plików (2-3 Gb) może zająć kilka godzin.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Komputer mam nowszy, tylko dysk był stary i służył wyłącznie do wymiany plików p2p. Chciałem zobaczyć ile wytrzyma :)
Potrzebuje dysku wewnętrznego 3.5 cala, sata, minimum 1TB

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

nie polecam WD seri blue te 1TB to padaki a 500 GB również problemy mają ...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

A co myślicie o dyskach seagate barracuda?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Seagate te z nowych serii są niby dobre i ludzie polecają ale teraz nie ma co liczyć że coś pochodzi kilka lat , bo teraz liczy się ilość a nie jakoś żeby tylko do gwarancji pochodziło a potem nowe kupić ^.^

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Jeśli zamierzasz kupić dysk twardy to radzę ci przeczytać ten artykuł http://www.alldatarecovery.pl/zadbaj-o-swoje-dane-dbaj-o-dysk-twardy-i-uniknij-utraty-danych/ Ja niedawni straciłam połowę danych z nowego dysku i teraz ściśle stosuję się do tych porad. Być może mój dysk był jakiś kiepski ale wolę przestrzec.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Najlepiej kup sobie Samsunga Albo seagate

ASUS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Nie asusa nie kupuj;/ ja mam jestem średnio zadowolona, a tak właściwie to najchętniej bym się go pozbyła gdybym mogła.
Możesz zapytać zawsze w firmach, które naprawiają komputery jakie do nich najczęściej trafiają: http://www.laptoprepaircenter.pl możesz spróbować tutaj. Albo jeżeli masz inny sprawdzony serwis to tam:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Dawno i nie prawda. Zamykam temat

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

A moim zdaniem warto korzystać z pomocy różnych serwisów, bo czasami sami nie jesteśmy sobie w stanie pomóc. Jesli chodzi o odzyskiwanie danych z dysków to ja słyszałam ze ta firma centrumodzyskiwaniadanych.pl jest w tym bardzo dobra. Może przyda Ci się ich pomoc.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Jeśli oczekujecie naprawdę profesjonalnych rozwiązań, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj http://www.alstor.pl/produkty/pamieci-masowe-archiwizacja/dyski-twarde/hgst-enterprise/ . Alstor ma naprawdę świetną ofertę w tym zakresie. Warto ich sprawdzić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Po roku wyciągnąć, by dać reklamę. Nieźle.

Jednak, osobiście też polecam dyski Hitachi i Toshiba.
Seagate czy jakiś WD to padaki :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Hehe.
Właścicielem Hitachi jest Wester Digital :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dysk twardy

Nic ma to do tego.
Właścicielem Scanii jest MAN... ^^
Audi i Skody ...
itp itd :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org