niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Dzień dobry wszystkim Państwu ze spółdzielni oraz czytelnikom.

Poniżej moje fakty...

Mam przed sobą 2 rachunki - z zeszłego roku i obecny. Ogólnie jest katastrofa. Wg wszelkich danych dostępnych ogólnie cena ciepła wzrosła jakiś czas temu łącznie o 60% w MPEC-u - jakby zrozumiałe. ŁSM zastosował mi w ciągu poprzedniego sezonu podwyżkę ponad ten procent!!!! Dzisiaj mam dużą dopłatę - prawie 800zł!!! I wracamy do rachunków... koszty stałe ŁSM wzrosły o 75%, a koszt ciepła wzrósł o 105%. TO WSZYSTKO CZYTAM Z ROZLICZENIA TECHEM.

Pytanie co to jest koszt stały? Utrzymanie grzejnika na części wspólnej czy utrzymanie człowieka z ŁSM???

Spółdzielnia się chwali że nie zapłacę więcej niż faktury MPEC-u?? To może poproszę o ujawnienie... blok Prusa 8 podobno kosztował Was niespełna 164 tys. brutto.


Podsumowanie SEZON 22/23 do 21/22

Przez wspomniane 2 sezony zużyłem identyczna wręcz ilość jednostek.

Koszt ogólny bloku wzrósł o 60%.

Koszt ogólny mojego mieszkania wzrósł o 100%.

Pytania?!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Pomyłka...

Koszt ogólny bloku wzrósł o …..... 69%........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Dlaczego koszty stałe są tak wysokie? Bo to są Wasze koszta!

Co konkretnie wchodzi w skład kosztów stałych?

Jaka jest cena za GJ dla bloku Prusa 8? (nie wyczarowana cena jednostki).

Czy faktury od MPEC wyniosły Was prawie 169 tys. brutto czy mniej?

Dlaczego koszt bloku ogólny jest wyższy o 10-15% niż podwyżka sprzedaży z MPEC.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

To proszę policzyć, jaka jest ilość pracowników w administracji spółdzielni, mimo komputeryzacji, proszę zobaczyć ile zarabia zarząd . To też są koszty stałe, a rosną wraz ze wzrostem najniższej, już nie wspomnę o premiach dla zarządu i pracowników. Proszę poprosić o koszty płacowe , to zobaczycie ile kosztuje administracja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Więc jak to rozumieć?

Koszty życia spółdzielni są uwzględniane w naszych rachunkach?

W kosztach stałych miałem nadzieje, że jest tylko opłata za utrzymanie sieci z MPEC-u...

Ale do rzeczy...

Jeżeli nawet spółdzielnia nie podwyższa ceny za GJ + utrzymanie (W CO NIE WIERZĘ) to i tak stosują narzut na cenie kosztów stałych - gdzie płacimy za ich pracę.

Standardowa podwyżka + 20% jak na chlebie w piekarni.

A tak ładnie się kłócicie w mediach, że nie zapłacimy więcej niż rachunek z MPEC-u...

POKAŻCIE RACHUNKI I SPRAWA JASNA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Mam zużycie identyczne jak rok wcześniej (różnica kilka %).

Współczynniki na kaloryferach - identyczne.

Rachunek ogółem + 100 %.

Także nie ważne w sumie są już tutaj stosowane w ciągu roku podwyżki [powiedzą, że za mało podnieśli] ;-)

Ważne jest rozliczenie ogólne, które zaprzecza słowom, ze zapłacimy nie więcej niż - ja zapłaciłem + 100%.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Jeżeli ŁSM nie podnosi kosztów otrzymanych przez MPEC to oficjalnie pokazuje, że stosuje NARZUT NA CHANDLU CIEPŁEM.

Przecież np. za wymianę grzejnika na klatce płacimy fundusz remontowy + podwyższaną opłatę za użytkowanie mieszkania.

Po co jest zysk na cieple, którego dostawa jest BEZOBSŁUGOWA ???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Mówią, że byle jaki handelek jest lepszy niż... Ale żeby zaraz CHANDEL CIEPŁEM?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Zarobki rosną to i ceny muszą nadrabiać, inaczej wszystko wykupicie tak jak paliwo na stacjach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

@Marec

Możesz płakać, kopać i się nie wiem jak rozbijać. Nic z tym nie zrobisz. Dlaczego? Dlatego, że większość ma to w *****. Nie przyznają się do tego, że muszą dopłacać. Twój bloczek nie jest jedyną anomalią... Póki nie ma w Nas prawdziwej solidarności...

Pozdrawiam. :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Nie mieszkam na terenie spółdzielni więc nie wiem - ale czy na pensje nie idą pieniądze z czynszu? Ciepło to ciepło, a czynsz idzie na co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Wygląda to na zmowę cenową spółdzielni i MPGKiM.
Sprawą powinna zainteresować się prokuratura. Nieuzasadnione podwyżki to celowe działanie na szkodę mieszkańców. Szczególnie w spółdzielniach mieszkaniowych gdzie właściciele mają odrębną własność.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Właśnie powinien to ktoś wyjaśnić, ponieważ manipulują, kręcą, i brak jakichkolwiek konkretów. Swoje działania spółdzielnie zwalają na MPEC, MPEC na spółdzielnie, mają wyskakiwać na jakieś solówki do których nie dochodzi, a za wszystko ostatecznie mają zapłacić mieszkańcy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Jak wiele osób nie płaci to koszty przerzucają często na inne osoby aby ktoś zapłacił za kogoś. Niestety takie niesprawiedliwe są SM i rozrachunki.

Kamila

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

U mnie Prusa wzrost o 62% .Ide do Spółdzielni niech pokażą zużycie ciepła w całym bloku przeciągu 5 lat ale nie w złotych tylko w jednostkach ( ile dany blok pobrał). Można wtedy porównać kto podwyższa, wiedząc ile pobiera zł MPEC za jednostkę. Tych danych nie publikują a trzeba się domagać żeby było na przesłanych nam rozliczeniach. Grzejnik na korytarzu jest bardzo potrzebny i niewiele pobiera ciepła w stosunku do ilości kaloryferów w mieszkaniach a reguluje ciepło w mieszkaniach.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Ja mam mieszkanie w PERSPEKTYWIE i rachunki tak samo w górę. Tydzien temu powiastka w skrzynce ze kolejna podwyżka , niby również ogrzewanie bo zly MPEC podniosl ceny + fundusz remontowy + oplaty za wymiane liczników. A ja sie pytam gdzie w rachunku jest wyszczególnione ile idzie na utrzymanie administracji (place pracownikow w spoldzielni). Nie robcie ludzi w ch... tylko piszcie faktycznie jaki jest udział % tych podwyzek w posczegolnych kosztak funkcjonowania spoldzielni. Najlatwiej napisac ze to ogrzewanie tak podrozalo i generuje najwyzszy wzrost kosztow.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Dopłata za ogrzewanie ŁSM - blok Prusa 8

Czy ktos już sprawdzał faktury za ogrzewanie na dany blok w spółdzielniach? Jeśli nie maja faktur na kwote podana w rozliczeniu to można domagać sie korekty.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org