sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Na narty biegowe do lasu Jednaczewskiego.

Witam wszystkich biegaczy.W lesie Jednaczewskim mogłaby powstać wspaniała trasa do biegania.Mam na myśli odcinek od parkingu do pierwszych zabudowań w kierunku Jednaczewa tj.byłej leśniczówki.Byłaby gdyby nie osoby,które może nieświadomie ale niestety niszczą tor zrobiony przez biegaczy spacerując często ze swoimi pupilami i nie tylko.Podjąłem wątek aby sprawdzić ilu jest fanów \"białego szaleństwa\" i czy istnieje możliwość większego zaangażowania się np.w oznaczenia takiej trasy jako trasa biegowa dla narciarzy.Kto z państwa biega wie jaka to przyjemność biegać po profesjonalnie zrobionym torze.Kto nie wie bardzo serdecznie namawiam do uprawiania tej zimowej dyscypliny.Pewnie pojawią się też przeciwnicy ale mimo to zapraszam do dyskusji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Na narty biegowe do lasu Jednaczewskiego.

Niestety dla Ciebie, chodzenie śladem narciarza jest wygodniejsze od brnięcia przez śnieg. Wie o tym i pieszy, i jego pies ;-)
W Lesie Jednaczewskim są spore możliwości rekreacyjne - w tym dla biegaczy i biegaczy na nartach. Problem w tym, że to administracyjnie teren Gminy Łomża, która raczej nie jest zainteresowana urządzaniem rozrywek dla mieszkańców miasta.

Polecam też lasy za Podgórzem - piękny teren na biegówki. I mniej pieszych, zwłaszcza zimą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Na narty biegowe do lasu Jednaczewskiego.

To też miałem na myśli,że w lesie Jednaczewskim jest mega dużo miejsca do brodzenia po śniegu w taki sposób żeby nie niszczyć toru zrobionego przez narciarzy.Chodziło mi o ścieżkę prowadzącą wzdłuż jezdni.Powstała niedawno(tzn. została przetarta) i jest mało uczęszczana.Swoją droga zachęcam do pobiegania takim torem.Może nie od razu 30km,a na początek 1km :)A może Gmina nawet nie wie,że mogłaby być zainteresowana zrobieniem czegoś bardzo pożytecznego dla swoich mieszkańców ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Na narty biegowe do lasu Jednaczewskiego.

To to jest ścieżka dla narciarzy ? Gdzie jest tak napisane ? Spacerowicz albo człowiek z psem wydeptuje śnieg ? nie no to są jakieś żarty, serio :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Na narty biegowe do lasu Jednaczewskiego.

Wydaje mi się, że to jest ścieżka dla wszystkich a przywłaszczenie jej sobie przez narciarzy na biegówkach to chyba lekkie nadużycie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Na narty biegowe do lasu Jednaczewskiego.

Nikt tu niczego nie chce sobie g przywłaszczać.Przeczytaj ze zrozumieniem,bo źle wyczuwasz intencję.Wyszedłem tylko z taką propozycją .Skoro są ścieżki rowerowe i ścieżki dla pieszych.To dlaczego miałaby nie powstać blisko Łomży w okresie zimowym ścieżka dla narciarzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Na narty biegowe do lasu Jednaczewskiego.

Tym bardziej,że zimy są teraz bardzo krótkie i taka ścieżka nie wyrządziłaby pieszym wielkiej szkody ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Na narty biegowe do lasu Jednaczewskiego.

A bo to mało jest pól w okolicach łomży żeby na nartach biegać ? Musicie akurat tam gdzie piesi spacerują ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Na narty biegowe do lasu Jednaczewskiego.

Wał w Jednaczewie jest idealnym miejscem do biegania na nartach. Możecie biegać od parkingu prawie że do Szablaka i z powrotem, dystans marzenie dla wyczynowca a amator odpowiednio sobie skroci trasę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Na narty biegowe do lasu Jednaczewskiego.

Spokojnie misia nie gorączkuj się.Na pewno nie wybiegamy ci ścieżek spacerowych :)To tylko sprawdzian z empatii.Pozdrawiam ciebie serdecznie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org