niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Siedmiu wspaniałych

Za robote sie wescie a nie glupoty piszecie ta cała wasza młodzież silnie wszechpolska



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Do Admina : Czy dasz się zastraszyć?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Witold, wspólczuję. Niestety, PKS jest na naszym rynku monopolistą i nie mamy wyjścia - musimy jeździć tym co jest. Często bywam w Rawie Mazowieckiej. Ot tak sobie malutka mieścina, 18 tys. I co? Prywatni przewoźnicy na trasach Rawa - Warszawa, Rawa - Łódź, Rawa - Skierniewice; jedni dają ulgi, inni nie; jeszcze Ekspress Polski ............Chcesz jedziesz busem, chcesz autobusem..........Polska, To jest Polska. A Łomża?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Zbychu
Nie przesadzaj. To co innego podciąć konary i wycinać drzewa. Mało kto potrzebuje "odgórnej dekoracji". Może lepiej zabetonować mózg.
Kiedyś w Łomży nie było tyle wron i ludzie mogli bezpiecznie chodzić do parku czy na cmentarz. Teraz nie tylko wrony przeszkadzają, ale wymówki odpowiedzialnych za to zatrącają o impotencję.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Szanowni Forumowicze !
Piszę jeszcze jeden post, bo chcialem wyjaśnić parę rzeczy, które jasne nie są z mojej winy. Po prostu nie wyjaśniłem kilku kwestii do końca.
Po pierwsze: tym razem się nie kłóćmy, tu nie chodzi o politykę ani o hasła wyborcze, to jest ekonomia. Wyzwiska, szarpanie rodziny adwersarza - to nie ma sensu. Wystarczy: jestem za, lub: jestem przeciw.
Po drugie: proszę nie pisać: mogliby otworzyć fabrykę czy jakiś zakład pracy. Są to firmy, które budują sklepy i to o tym należy rozmawiać. Nikt nie zgłosił się z propozycją budowy fabryki, inaczej powiedziałbym o tym.
Po prostu piszmy na temat, zrozumcie, ja też chciałbym fabrykę, ale na razie musimy wspólnie zadecydować o sklepach.
Po trzecie: nie piszcie Szanowni Państwo: ja chcę supermarket ale poza granicami miasta. Tam nikt z obecnych inwestorów nie chce budować. Musimy odnieść się do konkretnej sytuacji, w której konkretny inwestor chce wybudować konkretny sklep w konkretnym miejscu - i do tego proszę się odnosić. Interesują nas tylko te dwa punkty, bo tylko nimi póki co ktoś się chce zainteresować - reszta jest po prostu nie na temat, ale oczywiście miło jest to wiedzieć na przyszłość.

andrzejek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Panie Tz

Pozwoli Pan , ze na podstawie doswiadczen innych panstw ,w praktyce wyglada to zupełnie inaczej niż Pan to przedstawia.Skazany na wyzsze ceny bedzie Pan ,wtedy kiedy hipermarket opanuje juz w duzym stopniu rynek spozywczy w danym miejscu , ma wolną rękę jesli chodzi o podnoszenie cen,wiedząc, że ludzie nie beda dojezdzac kilometrami do najblizszej konkurencji.tak mowia fakty.
Brytyjska organizacja Citizens Organising Foundation skrytykowala TEsco i Sainbury za narzucanie wyzszych marz w biednych rejonach,gdzie ludnosc ma mniejsze mozliwosci dotarcia do innych sklepow.
Jezeli chodzi o konkurencje cenową z lokalnymi sklepami lub poprzez oferowanie dobr o wiekszej ,,wartosci dodanej,,,np.posilkow gotowych do spozycia,ktore nijako,,nadrabiaja,,zyski za niskodochodowe produkty pierwszej potrzeby.Innymi slowy,zanizanie wartosci niektorych dobr stwarza wrazenie niskich cen,a w tym samym czasie trwaja zabiegi sztabu psychologow i specjalistow od marketingu (np.jak zapewnic zapach swiezego chleba w wewnetrznej piekarni),aby sklonic klientow do zakupu drogich dobr.To ,ze bedzie Pan kupowal taniej jest bledem Panie Tadziu.
Dodam jeszcze ,ze w ciagu ostatniej dekady super- i hipermarkety rozwijaja sie kwitnąco w krajach Europy Środkowej,co paradoksalnie- dzieje sie w momencie ich dotkliwych porazek na Zachodzie.........Polak zawsze madrzejszy...........
Wystepujace jedna za druga bomby biologiczne (,,choroba szalonych krow, salmonella,zywnosc genetycznie modyfikowana)podkopaly spoleczne zaufanie w UE do przemyslowo przetwarzanej zywnosci, supermarkety zaczely byc dodatkowo oskarzane o dzialanie na szkode centrow miast,o rosnace korki i zanieczyszczanie srodowiska. ............ale czy my bedziemy sie tym przejmowac?...........
W czasie kiedy hipermarkety w Polsce triumfuja ,kryzys przezywaja tradycyjne targowiska rolne.te same targowiska przezywaja jednak obecnie swoj renesans np.w Wielkiej Brytanii ,gdzie odzylo zainteresowanie zdrowymi zrodlami zywnosci
Ruch Slow Food Movement , organizacja swiatowego zasiegu majaca swe korzenie we Wloszech,promujaca zywnosc lokalnych producentow i naturalne gospodarstwa,notuje dynamiczny wzrost zyskow.
Wielu mieszkancow UE zaczelo rozwazac wszystkie za i przeciw dla przemyslowej produkcji zywnosci i dystrybucji poprzez siec hipermarketow.Wielu doszlo do wniosku , ze straty przewyzszaja korzysci.
ps.sikajac z wiatrem musimy uwazac ,aby kogos nie olac.
Pozdrawiam

Łosiedle Łosiedle

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

http://www.sugarqube.com/Ecards/CardView.cfm?CardID=1035

Milej zabawy ...w lapaniu robaka ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Kwiatami , chlebem i solą powita ich jednoosobowa grupa z ii.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Najnowsza wiadomosc przy watkach pojawila sie z godzina 6:02, a w watku 10:02

:))))))))))
pozdrawiam

andrzejek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Jak narazie mamy piękne gruzowisko (przy ul. Rybaki), zapuszczoną przystań (ul. Zjazd), śmietnisko (ul. Zdrojowa - St. Łomża). Na szczęście jest plaża miejska. Co do zagospodarowania brzegów..... te gruzowisko przy ul. Rybaki.... tam mają być podobno bulwary..... powstają bodajże od lat 70-tych:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Panie Pawle A.,
Jak już ci Pana koledzy zabudują jeden brzeg rzeki, to wpuszczą tam zwykłych szarych łomżan, czy po prostu będziemy sobie mogli popatrzeć z drugiej strony Narwi jak ładnie zagospodarowali się koledzy pana radnego?
To (mam nadzieję) żart, ale niech Pan uchyli choćby rąbka tajemnicy, bo stałą cechą Pana wypowiedzi staje się: coś robię, ale na razie nie powiem; coś wiem, ale to tajemnica, itp.
Podobnie postępuje obecny prezydent Łomży i wcale tym sobie nie pomaga... Niech Pan wyciągnie wnioski.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Przeczytajcie http://www.kontakty-tygodnik.com.pl/ w dziale reklama i na samym dole:)))) p. Tocki błysnął intelektem:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Przychodzi pacjent do uczciwego lekarza .!!!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

najbardziej to mi teraz szkoda tych biednych, zmarznietych bocianow, co to wiosny u nas szukac chcialy..;)...Przegladalam prognozy...jakie sa, takie sa, ale pokazuja ze w piatek bedzie juz powyzej zera - dobre i to;))



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Ja chcę, mimo wszystko, trochę wiosny! Zakochać się.... itp.:)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Do poczytania tak ogolnie w ramach tematu
http://www1.gazeta.pl/bialystok/0,37643,0.html

zrób coś dla siebie... żyj zdrowo:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Przez sentyment proszę nie nadużywać nazwy: Pociejewo w celu ośmieszania kogokolwiek. W tej dzielnicy wychowało się sporo łomżan w czasach, gdy na terenach dzisiejszego oś. Południe zające ganiały kuropatwy (bo psom było za daleko od domów i bały się że zabłądzą).

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Droga kolezanko. Zyjemy w czasach demokracji. Idzie niz demograficzny to jest pierwsza sprawa, a druga sprawa skoro sie jest na prywatnej uczelni totrzeba czegos wymagac, pryznajmniej goracych grzejnikow i darmowego ksera laczniez dostepem do ksiazek-bo to jest wg ciebie glownym atutem wnioksuje. Jesli chodzi okadre to tez pryzjezdzaja do agrobiznesu asystenci, a czasami wogole nikt niepryzjedzie jak sie niespozni godzine:) A Politechnika to zawsze Politechnika. Zreszta wszytsko to o czym napisalas to sa uroki polskiej panstwowej edukacji. Moze kiedys bedzie lepiej. Jesli chodzi o renome to niewatpliwie Politechnika ma lepsza od Agrobiznesu. Wybazc ale to jest smiech zeby studiujac typowe kierunki ekonomiczne uczyc sie o glebach i innych robactwach. Chyba ktos z wladz sam sie wacha czy to ma byc uczelnia rolnicza czy ekonomiczna:) Jesli chodzi o sesje to przeciez normalna jest sprawa ze wszyscy zdaja w koncu (jak wpsomnialem) jak sie placi taka kase to sie wymaga:) Zeszta pryzkladow mozna dawac naprade duzo.
Jesli juz mialbym isc do Agrobiznesu wolalbym zostac w domu i ukonczyc jakis korespondencyjny kurs ESKK. Bo pracy napewno po Agrobiznesie sobie nikt nieznajdzie...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Dzis wyjatkowo nic nie wymysle...POMOCY!

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Nie powiedzą. A słowo etyczny to już wyższa szkoła jazdy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Drogi Panie Pawle
Nie sądzę ażeby w Łomży należało zwiększać limit sklepów alkoholowych, skoro w tej chwili jest 21 a może być 25 . Po co zwiększać limit który nie jest wykorzystany.
Poza tym polecam rozmowę z kimś kompetentnym dla Pana z WOPITU,w temacie: ilość sklepów monopolowych a problem alkholowy
Wyniki badań są jednoznaczne
co do gniotów drogi Aleksie to dobrze,że nie zajrzałeś do pierwotnego
programu. Wnioskodawca pisało " punktach detalicznej sprzedaży narkotyków"
i odpowiedz kto powinien poprawiać program, Komisja Rodziny?, Rada Miasta? Jeżeli wnioskodawca nie poczuł sie do poprawy to i tak ten dokument w wersji RM jest dużo lepszy niż pierwowzór. A z tego co wiem w tworzenie tego programu zaangażowane było całe środowisko związane
z problematyką alkoholową. Jeżeli sie w nim nie znalazłeś to znaczy że niewiele Cię to interesuje
pozdrawiam BOSS

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Pewnie sie nie zgodzisz , ale zapytam.
Czy branża spożywcza Cię interesuje?(praca w hurtowni ,sklepie,może jesteś kierowcą?),mogę sprobowac Ci pomoc,chyba że ambicja Ci nie pozwala ...............w jakis sposob wspierałbys lokalnych kupcow.

°°°°°°°°°°
... evaa ...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Siedmiu wspaniałych

Widziałam ich ćwiczenia (szkolenie?) i podziwiam... Nieźle im to wychodzi. Może na Dni Łomży zrobią jakiś pokaz technik interwencyjnych?

Łosiedle Łosiedle

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org