poniedziałek, 03 czerwca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Re: kolporter praca proszę o opinie

Mam zamiar poprowadzić salonik prasowy kolportera byłem już na szkoleniu w Kielcach, lecz doszły do mnie wieści że ta praca to wyzysk że są duże kary itd. Czy warto się z nimi wiązać?Proszę o opinie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kolporter praca proszę o opinie

Nie wiem jak kolporter, ale w RUCH-u to żenada. Minimalna stawka podstawowa plus % od sprzedaży. Różny % na różny asortyment. Papierosy, prasa, słodycze. Do tego dochodzą kary. Nie wykonasz planu-kara, spóźnisz się do pracy (czas logowania do kasy fiskalnej) - kara. Wizyta \"tajemniczego klienta\" - kara (bo nie zaproponowałeś np. batona).
Dostaniesz ok 2500 PLN Brutto. Od tego musisz zapłacić podatek i co najważniejsze - ZUS!!!. Policz ile Ci zostanie. Większość osób rozwiązała z RUCH-em umowę. Pozostały tylko nieliczne punkty w Łomży.
Umowa którą z nimi będziesz podpisywał kwalifikuje się bardziej do sądu niż współpracy. Wg. niej nie masz żadnych praw.
Jeszcze bardzo ważne. W razie problemów nie masz się do kogo zwrócić.
Lepiej poszukaj lokalu i zacznij prowadzić taki salonik lub kiosk na własną rękę. Umowę na prasę czy to Ruch, czy Kolporter chętnie z Tobą podpiszą.
Życzę powodzenia
Pozdrawiam



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: kolporter praca proszę o opinie

Lepiej zdecydować się na coś autorskiego. Franczyza nie jest dobrym pomysłem. Znajdź dobry punkt, dostawcę prasy, zainwestuj w programy, które są niezbędne w każdej firmie (w swojej ofercie ma je m.in. https://wfirma.pl/) i działaj!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org