Nielegalny salon gier hazardowych w Łomży
Funkcjonariusze łomżyńskiej KAS zlikwidowali w Łomży nielegalny salon gier hazardowych. Zabezpieczono 6 automatów do gier oraz gotówkę i telefony komórkowe.
Krajowa Administracja Skarbowa informuje o salonie do gier z nielegalnymi automatami. KAS nie podaje dokładnej lokalizacji, ale jak wynika z komunikatu, weszli do niego, bo operacyjnie przypuszczali, że „urządzane są w nim nielegalne gry hazardowe”.
Na miejscu zabezpieczono 6 nielegalnych automatów do gier, gotówkę przeznaczoną na ewentualne wygrane, a także 3 telefony i notatki z zapiskami dot. wpłat i wypłat za gry.
W komunikacie czytamy, że „nadzorujący nielegalny biznes mężczyzna prowadził selekcję wchodzących do lokalu klientów, wykorzystując do tego zainstalowany monitoring oraz zdalnie otwierany elektrozamek w drzwiach”. Za pomoc w prowadzeniu gier hazardowych wbrew przepisom, 21-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kara grzywny grozi również obecnemu w lokalu 32-latkowi, który uczestniczył w nielegalnej grze na jednym z automatów.
Oprócz sankcji karnych osobom urządzającym gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych grozi kara pieniężna 100 tys. zł za każdy nielegalny automat.
źródło: KAS