Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 15 stycznia 2025 napisz DONOS@

Noc Muzeów z Weroniką Adamowską

Zaproszenie-Weronika-Adamowska.gif Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży (ul. Długa 13) oraz Autorka zapraszają w sobotę, 20 maja 2017 roku, o godz. 18.00 na wernisaż rzeźby i rysunku Weroniki Adamowskiej. Wystawa czynna do 23 czerwca 2017 roku.

Loading... 100%
©

Weronika Adamowska - panorama sferyczna 1

Weronika Adamowska urodziła się w Łomży w 1988 roku. Jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku rzeźba ze specjalizacją ceramika. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni prof. Andrzeja Borcza w 2013 roku. W 2014 została laureatką Nagrody Stowarzyszenia Przyjaciół Wydziału Sztuk Pięknych UMK za dyplom artystyczny w Instytucie Artystycznym Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Uprawia twórczość w dziedzinie rzeźby, ceramiki, rysunku, tkaniny artystycznej i scenografii (Białostocki Teatr Lalek, Warszawska Opera Kameralna). Jest nauczycielem rzeźby i technik rzeźbiarskich w Liceum Plastycznym im. Artura Grottgera w Supraślu.

Loading... 100%
©

Weronika Adamowska - panorama sferyczna 2

„Od kiedy człowiek zaczął wypowiadać się artystycznie poprzez odniesienia do widzialnego świata, tworzył dzieła bliższe lub dalsze wizualnie względem obiektów i zjawisk, jakie naśladował. Operując narzędziem tworzył z materii, starając się bardziej lub mniej świadomie tchnąć w dzieło ducha. Ja również pozostaję w dialogu z naturą, analizuję ją i przetwarzam. Raz jest to materia naturalna, w którą ingeruję i przekształcam w odmienną formę, innym znów razem naśladuję formy natury, odtwarzając je w zupełnie nowym, wręcz technicznym w swej strukturze tworzywie. Podejmuję tematy stare i opowiedziane przez artystów nieskończenie wiele razy, lecz nieustannie inspirujące, zasilające wyobraźnię. Polski rzeźbiarz XIX wieku, August Zamoyski, powiedział, że „człowiek nie TWORZY, ale tylko ODKRYWA”. Powodem moich poszukiwań i odkryć twórczych jest materia i duch jako antynomie współistniejące ze sobą. W materii poszukuję ducha i poprzez materię staram się go wyrazić. Człowiek ze swoją cielesnością i duchem stał się pretekstem powstania mojej pracy dyplomowej. Ciało – zawsze konkretna tkanka materii i duch – energia, nieuchwytna, bezcielesna idea tejże materii, stanowią punkt styczny w koncepcji mojej rzeźby. Materia ze swoją fakturą, strukturą powierzchni, reliefem, to zagadnienia formy, które zawsze intrygowały mnie twórczo”.

tekst: Weronika Adamowska

Loading... 100%
©

Weronika Adamowska - panorama sferyczna 3


 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 18 maja 2017 14:17
Data ostatniej edycji: pon, 28 stycznia 2019 15:28:54

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę