Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 01 stycznia 2025 napisz DONOS@

Kolejna prezydencka porażka w sprawie Drzewnej?

Główne zdjęcie
Akcja Protestacyjna w obronie Drzewnej (luty 2008)

Podczas wrześniowej sesji radni Łomży mieli zdecydować o połączeniu Zespołu Szkół Drzewnych z Publicznym Gimnazjum nr 3 – tak zapowiadał odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Krzysztof Choiński. I choć sesję, która zwykle odbywa się w ostatnią środę miesiąca przesunięto niemal o tydzień – na wtorek 30 września, takiego punktu nie ma w proponowanym porządku obrad. Jest za to nieoficjalna informacja, że ten prezydencki pomysł poległ w Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Marsz w obronie Drzewnej, jaki w lutym zorganizowali uczniowie szkoły
Marsz w obronie Drzewnej, jaki w lutym zorganizowali uczniowie szkoły
Już niby wszystko było przygotowane.... Wśród radnych kolportowany był nawet odpowiedni druk nr 416 z 12 września 2008 roku, zawierający uchwały o rozwiązaniu Zespołu Szkół Drzewnych i utworzeniu od 1 stycznia 2009 roku Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych (z połączenia Drzewnej i PU nr 3). Uchwałom towarzyszył wniosek podpisany przez wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego w którym uzasadniał, że powodem rozwiązania ZSD „jest pilna potrzeba poprawy warunków materialnych w jakich pracują szkoły tego typu” (a nie jak dotąd twierdzono konieczność szybkiego przekazania budynku po drzewnej na potrzeby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej) i (co było szczególnie wielkim zaskoczeniem dla dyrekcji i nauczycieli Drzewnej) że „Rady Pedagogiczne Publicznego Gimnazjum nr 3 i Zespołu Szkół Drzewnych nr 9 aprobują potrzebę połączenia tych szkół w zespół, widzą płynące z tego faktu korzyści”.
Wszystko miało formalnie trafić na wrześniową sesję, aby radni prezydencki pomysł klepnęli i tym samym wreszcie zakończyli ciągnącą się już blisko rok „sprawę Drzewnej”. Przypomnijmy zaczęła się ona od zaproponowanej przez prezydenta miasta zamiany - oddajemy Skarbowi Państwa budynek Drzewnej przy Alei Legionów 9 pod nową siedzibę mieszczącej się w Łomży Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a w zamian miasto dostaje prawo własności do około 30 ha działek. Choć po miesiącach sporów radni na zamianę się zgodzili, a prezydent podpisał akty notarialne, póki co włodarzom miasta nie udało się wyrzucić uczniów z tego budynku. Połączenie z PG nr 3 było już kolejną – bodajże trzecią – koncepcją Choińskiego na załatwienie tego problemu.
Okazuje się że w opublikowanym w piątek proponowanym porządku obrad wrześniowej sesji Rady Miasta tego punktu nie ma. Z potwierdzonych, ale nieoficjalnych jeszcze informacji, wynika że na realizację takiego połączenia ZSD i PG nr 3 nie wyraziło zgody Kuratorium Oświaty w Białymstoku, a bez tego połączyć szkół się nie da...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę