Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 stycznia 2025 napisz DONOS@

Karetki zabrały pierwszych pacjentów ze szpitala w Łomży

W sobotnie południe karateki Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży rozpoczęły wywożenie ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży hospitalizowanych tu pacjentów. W związku z przekształceniem łomżyńskiego szpitala w szpital zakaźny ds. koronawirusa, hospitalizowani tu pacjenci wywożeni są do okolicznych szpitali powiatowych w Grajewie, Kolnie i Zambrowie.

W samo południe na podjazd przed izbą przyjęć łomżyńskiego szpitala podjechało siedem karetek pogotowia, którymi rozpoczęto ewakuację pacjentów. Do przewiezienia do innych szpital będzie co najmniej 100 osób, co oznacza, że akcja ewakuacyjna potrwa kilkadziesiąt godzin. Pozostali pacjeni zostali wypisani do domów. Rodziny odbierają ich od wczoraj.  

W komunikacie przygotowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia uzasadniającym przekształcenie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimiennym szpital zakaźny dla województwa podlaksiego czytamy, że pacjenci z miasta Łomża, jak i powiatu łomżyńskiego nie pozostaną bez opieki. 

Najistotniejsze miejsca zaopatrzenia pacjentów niedotkniętych chorobą COVID-19 to przede wszystkim szpitalne oddziały ratunkowe w Zambrowie, Grajewie, Białymstoku. 

Pacjenci wymagający interwencji kardiologicznej świadczenia mają zabezpieczone w Szpitalu Ogólnym w Grajewie, gdzie działa 24-godzinny oddział kardiologiczny, udzielający świadczeń również w ramach kardiologii interwencyjnej. 

Pacjenci z urazami ortopedycznymi, jak również kobiety w ciąży zaopatrzeni zostaną przez najbliżej położone oddziały urazowe oraz oddziały ginekologiczne i neonatologiczne w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie i Szpitalu Ogólnym w Kolnie. 

W obu wymienionych szpitalach działają również oddziały anestezjologii i intensywnej terapii, a także oddziały chirurgiczne, oddziały pediatryczne oraz oddziały chorób wewnętrznych. Oba te podmioty udzielają świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. 

Dla pacjentów dializowanych opieka zabezpieczona jest w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia w Białymstoku (38 stanowisk do dializ w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym) oraz w Grajewie (9 stanowisk dializacyjnych w podmiocie Davita). 

Pacjenci wymagający całodobowej opieki psychiatrycznej pozostają zabezpieczeni w ramach najbliżej położonych oddziałów ogólnopsychiatrycznych w Szpitalu Ogólnym w Kolnie oraz Szpitalu Ogólnym w Grajewie, a także we wszystkich placówka w województwie, w tym w SPP ZOZ im. St. Deresza w Choroszczy. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę