Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 stycznia 2025 napisz DONOS@

Roztańczona studniówka w „Mechaniaku” na 101 par maturzystów

mm so, 19 stycznia 2019 21:51

Sala gimnastyczna zamieniła się w przestronną salę balową o granatowych ścianach i z pułapem w biało-niebieskie pasy. Efektowna iluminacja z kryształowymi żyrandolami dodawała historycznego splendoru Studniówce 2019, podczas której w pierwszych parach staropolskiego poloneza kroczyli dostojnie: maturzystka Izabela Trzaska z dyrektorem „Mechaniaka” Jackiem Koconiem i ucząca języka niemieckiego Małgorzata Obrycka – Meja z maturzystą Krzysztofem Justem. - Na początku był niewielki stresik przed pierwszym krokiem, ale jak ruszyliśmy do poloneza, to wszystko poszło gładko – mówią Iza i Krzysiek z zadowoleniem po uroczystej inauguracji zabawy karnawałowej na 100 dni przed maturą, do której czują się dobrze przygotowywani przez wymagających nauczycieli.

„Wybieram wybory” startuje po raz trzeci

cz pt, 18 stycznia 2019 12:14

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze ogłosiły III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i poświęcony jest ogólnej wiedzy dotyczącej prawa wyborczego. - Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego - propagowania idei udziału w wyborach, oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym – podają organizatorzy.

Wesoła licytacja lalek z Łomży na szczepienia w Afryce

mm cz, 17 stycznia 2019 18:32

Cesarz Napoleon Bonaparte z XVIII wieku okazał się najdroższą z 26 wylicytowanych lalek – 230 zł, jakie zrobili uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, by wesprzeć fundusz Organizacji Narodów Zjednoczonych UNICEF, pomagający dzieciom i matkom w krajach rozwijających się. - Prawdziwym bogactwem człowieka jest dobro dla świata, gest dobroci dla drugiego człowieka – mówiła dyrektor ZSS Lucyna Antecka, witając kilkunastu szczodrych gości, wśród których prym wiódł Jacek Perkowski, prowadzący renomowane Biuro Podróży Aviarest. Nie żałował pieniędzy, żeby przygarnąć Włóczykija z „Muminków”, Kalego z Afryki i Noni z Polinezji.

Gaz pieprzowy w szkole w Nowogrodzie

cz śr, 16 stycznia 2019 11:09

Jedna z uczennic szkoły podstawowej w Nowogrodzie w szkolnej szatni rozpyliła gaz pieprzowy. Strażacy z budynku szkoły do pobliskiej sali gimnastycznej ewakuowali ponad 300 uczniów i około 20 nauczycieli i pracowników szkoły. Na miejscu pracują także ratownicy medyczni, którzy zajmują się m.in. kilkunastoma osobami „w stanie podwyższonego poddenerwowania”. Prawdopodobnie jedna z uczennic zostanie przewieziona do szpitalna na badania.

Lalki z Łomży na szczepionki dla dzieci z Afryki

cz śr, 16 stycznia 2019 10:38

Kilkanaście szmacianych lalek własnoręcznie wykonali nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. lalki powstały w ramach, organizowanej pod honorowym patronatem UNICEF, akcji „Wszystkie Kolory Świata” i w czwartek będą zlicytowane podczas szkolnej aukcji charytatywnej. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki.

Osiem skrzyń pełnych laptopów dla szkół w Łomży

cz cz, 10 stycznia 2019 14:49

„Tylko” pół godziny czekali dyrektorzy i wicedyrektorzy 5 szkół na prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który miał przekazać im 8 mobilnych pracowni komputerowych na 72 laptopy. Ale że prezydent nie miał czasu dla podwładnych, więc w obecności naczelnika wydziału oświaty UM Pawła Piwowarskiego spotkanie prowadził Maciej Listowski, dyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji. W siedzibie ŁCRE przy ul. Polnej przekazał sprzęt za 160 tys. zł (z wartego ok. 1 milion 757 tys. zł) projektu ŁCRE pt. „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji”.

„Bernatowicz” w pierwszej setce, reszta dużo niżej

cz cz, 10 stycznia 2019 10:10

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży znalazło się na 97. miejscu zestawienia najlepszych polskich liceów. Najważniejszy ranking szkół w Polsce od 21 lat prowadzi pismo „Perspektywy”. W przypadku łomżyńskiego liceum tegoroczny wynik jest o jedną pozycję lepszy niż ubiegłoroczny.

Kandydat na prezydenta obiecał, rodzice chcą hal sportowych przy kolejnych szkołach

cz śr, 09 stycznia 2019 12:28

28 kartek z podpisami rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 trafiło do prezydenta Łomży wraz z petycją o podjecie działań w celu wybudowania szkolnej hali sportowej. Piszą, że „obecna reforma oświatowa wymusiła na szkole stworzenie dodatkowych klas oraz zwiększyła liczbę uczniów”, a „obecna sala gimnastyczna jest mała” i „na jednej lekcji ćwiczą naraz 3 - 4 klasy”, a część lekcji odbywa się na korytarzach szkoły. (…) Pamiętając Pana obietnicę wyborczą, zwracamy się z uprzejmą prośbą... - czytamy we wstępnie petycji przygotowanej przez Radę Rodziców oraz dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży.

Ciekawy plakat... i zawód

cz pt, 04 stycznia 2019 11:09

Utalentowana gimnazjalista Lidia Chętnik z łomżyńskiej „Jedynki” zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI” w kategorii plakat. Jej „Inżynier mechatroniki” pokonał prace 116 uczniów ze szkół gimnazjalnych z czterech subregionów województwa podlaskiego: białostockiego bielskiego, łomżyńskiego i suwalskiego.

Nowoczesne oblicze szkoły rolniczej w Marianowie

cz cz, 03 stycznia 2019 09:39

Ponad 21 milionów złotych będzie kosztowała modernizacja budynków Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. To szkoła podległa Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a tuż przed końcem 2018 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał niemal 18 milionów złotych dofinansowania na projekt jej „głębokiej termomodernizacji”. Budynki szkoły w Marianowie zyskają nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim nowatorskie - polskie rozwiązania w dziedzinie wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej. Dyrektor szkoły Sławomir Łomotowski liczy, że po realizacji przedsięwzięcia zużycie energii zostanie zredukowane o 90%.

Nauczyciele chcą protestować... tak jak policjanci

cz wt, 18 grudnia 2018 14:41

Około tysiąca nauczycieli z Łomży i gmin powiatu łomżyńskiego wypowiedziało się w sprawie ewentualnej akcji protestacyjnej. Ankiety wśród nauczycieli w listopadzie kolportował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jak przekazuje wiceprezes łomżyńskiego oddziału ZNP Ewa Chludzińska, największa część - 428 nauczycieli - wyraziło chęć udziału w akcji protestacyjnej na wzór policjantów, którzy masowo poszli na zwolnienia lekarskie. Podobne wyniki ankiety były w całym kraju. Dziś Sławomir Broniarz, prezes ogólnopolskiego ZNP, ogłosił, że związek rozpoczyna Ogólnopolską Akcję Protestacyjną Pracowników Oświaty. Zapowiedział, że z uwagi na dobro protestujących nauczycieli nie będą ujawniane szczegóły protestu, ale dodawał: „zachęcamy nauczycieli do troski o swoje zdrowie”.

Współtwórca polskiego Internetu urodził się w Łomży

cz pon, 17 grudnia 2018 19:02

- Wiedzieliśmy, że uczestniczymy w największej rewolucji technicznej i cywilizacyjnej od czasów zastosowania ognia i wynalezienia przez człowieka koła, prochu, druku, telegrafu i telefonu – mówi doktor astronomii Maciej Kozłowski (lat 74), który odwiedził rodzinne miasto, gdzie tata prowadził młyn przy Szosie Zambrowskiej 100. Zdolny absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w latach 1999 – 2009 kierował Naukową i Akademicką Siecią Komputerową NASK, w powstaniu której na początku lat 90. brał udział. W PWSIiP we wspominkowym wykładzie mówił o dzieciństwie w Łomży, jak po chleb i cukier stał w kolejce, i przyłączeniu Polski do globalnej Sieci.

Olimpiada PCK

cz pon, 17 grudnia 2018 13:43

Maria Rusiecka z Publicznego Gimnazjum Nr 6 w Łomży i Katarzyna Sulewska z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży będą reprezentowały miasto podczas okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Obie dziewczyny wygrały etap rejonowy Olimpiady.

Współtwórca polskiego Internetu z Łomży

cz pt, 14 grudnia 2018 12:37

Urodził się i wychował w Łomży. Ukończył I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, a po nim ruszył w świat... Był Uniwersytet Warszawski, Polska Akademia Nauk i staże na światowej sławy uniwersytetach m.in. Harvarda i Princeton. Po transformacji ustrojowej 1989 roku istotnie przyczynił się do zniesienia embarga na dostęp Polski do zaawansowanych technologii oraz zorganizowanie sieci Internet w Polsce i dołączenie jej do światowego Internetu. W poniedziałek dr Maciej Kozłowski o swoich doświadczeniach będzie opowiadał w rodzinnej Łomży.

Mateusz Tyszka z I LO triumfuje w „Gwiezdnym kręgu”

cz so, 08 grudnia 2018 12:25

18-letni Mateusz Tyszka, 3-klasista I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, zdobył drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg”. Finał odbywał się w czwartek i piątek w Słupsku, gdzie w gotyckim ratuszu łomżyniakowi gratulował Jan Truszczyński (lat 69), przewodniczący jury główny negocjator rządowy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. - Jestem bardzo dumna z Mateusza, bo w 14. edycji olimpiady pokonał ponad 3 i pół tysiąca uczniów z ponad 180 liceów i techników – cieszyła się z sukcesu wychowanka Katarzyna Lipska, ucząca historii w I LO. - Szczęście Mateuszowi sprzyjało, lecz zaowocowała wiedza, pracowitość i wytrwałość, jak wcześniej przez dwa lata w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Wizyta świętego Mikołaja Biskupa z Miry w przedszkolu

cz pt, 07 grudnia 2018 12:15

Ku radości dzieci nadeszły długo wyczekiwane Mikołajki. W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Łomży Dzień radosny od samego rana, ponieważ wszystkie przedszkolaki w czerwonych czapkach weszły na dużą salę, gdzie przygrywała świąteczna muzyka. Tam po wesołych pląsach i zabawach wysłuchały legendy o św. Mikołaju Biskupie z Miry, która opowiadała o dzieciństwie i młodości Mikołaja, zanim został biskupem oraz świętym.

Inne lekcje patriotyzmu

cz pt, 07 grudnia 2018 08:20

Dowiedzieli się o reformie walutowej Władysława Grabskiego, o najsłynniejszych polskich przedsiębiorcach m.in. Hipolicie Cegielskim, kleili modele transatlantyka Batory i odrzutowej Iskry, a także dźwigali sztabę prawdziwego złota i spoglądali na debatujących posłów. Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży realizowała projekt: "My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy", który został dofinansowany w ramach konkursu grantowego Narodowego Banku Polskiego.

Wystarczy czy zabraknie?

cz cz, 06 grudnia 2018 15:04

Przyszłoroczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych nie powinna budzić obaw uczniów, bo placówki przygotowały się na podwójną liczbę kandydatów – podaje Polskie Radio Białystok powołując się na zapewnienia Podlaskiego Kuratora Oświaty. Beata Pietruszka stwierdziła, że „szkoły są przygotowane na przyjęcie dwukrotnie większej liczby uczniów i nie powinno to doprowadzić do zwiększonej zmianowości”. Najwyraźniej kurator wie więcej niż pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży, którzy oficjalnie „analizują” najnowsze zmiany w prawie oświatowym. - Po ich rozpatrzeniu podejmowane będą dalsze decyzje i wówczas będziemy mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące organizacji kolejnego roku szkolnego w łomżyńskich szkołach średnich – podaje Łukasz Czech.

Dali kasę na pensje w szkołach

cz śr, 05 grudnia 2018 18:19

- Nie zabraknie środków na wypłaty dla nauczycieli – zapewniała w środę radnych miejskich miejska skarbnik Elżbieta Parzych. Warunkiem było przegłosowanie zaproponowanych przez prezydenta zmian w tegorocznym budżecie Łomży czyli dołożenie do oświaty ponad miliona złotych. - Ja man nadzieję, że wystarczy też na pochodne – mówiła dopytywana skarbnik zaznaczając jednak, że jeśli w którejkolwiek placówce na nie zabraknie, to nic się nie stanie, bo terminy wnoszenia tych opłat są dopiero w styczniu: „więc ja nie widzę problemu” - dodawała.

Z Marianowa na NWR w Poznaniu

cz wt, 04 grudnia 2018 16:02

To było jedno z najważniejszych wydarzeń rolniczych w tym roku. Organizowaną w Poznaniu Narodową Wystawę Rolniczą, zorganizowaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w weekend odwiedziło prawie 36 tysięcy osób. Prezentowało się ponad 200 wystawców - producenci i przetwórcy rolni, organizacje branżowe, koła gospodyń wiejskich, czy szkoły rolnicze. Swoje stoisko miała także Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. - Udział w Narodowej Wystawie Rolniczej był dla nas cennym doświadczeniem i ogromnym przeżyciem – mówi Sławomir Łomotowski, dyrektor szkoły.

« · «« · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę