Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 16 listopada 2024 napisz DONOS@

Łomża i powiat łomżyński w latach drugiej wojny światowej i trudnych latach powojennych (do 1957 r.)

Główne zdjęcie
okładka książki

Na ryunku wydawniczym pojawiła się nowa publikacja dr Czesława Brodzickiego - "Łomża i powiat łomżyński w latach drugiej wojny światowej i trudnych latach powojennych (do 1957 r.)" Książka zawiera historię Łomży i powiatu łomżyńskiego podczas okupacji niemieckiej i rosyjskiej w czasie II wojny światowej oraz lata powojenne. Publikacja wzbogacona została zdjęciami, aneksami, wykazami osób i miejscowości, dzięki czemu ułatwia lekturę czytelnikom. Treść książki poprzedzona została opinią prof. Adama Dobrońskiego.

Dr Czesław Brodzicki znany jest jako autor między innymi takich publikacji jak: „Bywało w łomżyńskiem”, 1986; „Łomża w latach 1794 – 1866”, 1987; „Ziemia Łomżyńska do 1529 r.”, 1999; „W opactwie benedyktynek łomżyńskich”, 2000; „Mazowsze północno - wschodnie jako kresy państwa polskiego i wpływ wydarzeń politycznych w państwach ościennych na jego historię”, 2004.



 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę