Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 04 stycznia 2025 napisz DONOS@

Akwarelowe klimaty Iwony Sielskiej

zaproszenie-animacja-www-2.gif

Artystka, z niezwykłą inwencją i swobodą twórczą, utrwala na papierze obrazy natury. Szczególnie upodobała sobie widoki mokradeł, łąk, jezior i rzek Kurpi, Mazur oraz Podlasia. Siłą jej akwarelowego malarstwa jest przemyślana transformacja rzeczywistości i mistrzowski warsztat, które idą w parze z bogatą wyobraźnią zapewniającą szeroką skalę artystycznych możliwości. Ich odzwierciedleniem są, pełne blasku i powietrza, pejzaże oraz przedstawienia detali – amonitów, piór, liści... Malarka nadaje im metaforyczny wymiar, rozkoszując się urodą formy i wieloznacznością przekazu. Poszukując inspiracji wkracza także w nowe obszary tematyczne, m.in. tworzy z wnuczką Tosią kompozycje o charakterze ilustracyjnym, pełne nieoczekiwanych treści i skojarzeń. Te, mieniące się soczystymi kolorami, prace stanowią znakomity przykład nieskrępowanej energii, talentu narratorskiego i poczucia humoru obu autorek. Z kolei bieżące wydarzenia skłaniają ją do malowania scen o symbolicznym podłożu i filozoficznym wydźwięku. Twórcze wykorzystanie inspiracji tkwiących w naturze sprawia, że świat kreowany przez Iwonę Sielską jest pełen koloru, światła i niespotykanego uroku.

Iwona Sielska urodziła się w Katowicach. Tam ukończyła Wydział Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w zakresie projektowania graficznego uzyskała w 1977 roku. Po studiach osiedliła się z mężem w Łomży. Spędziła tu 33 lata. W 2010 roku wróciła do Katowic. W dorobku ma niezliczone akwarele, a także obrazy olejne, grafiki oraz projekty plakatów i opracowania graficznie książek. Swoje prace prezentowała na 12 wystawach indywidualnych. Siedem odbyło się w Łomży, w Galerii Pod Arkadami (1984, 2005), Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego (1988, 1993, 1997, 2001) oraz „Galerii na Przedmieściu” Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości (2006), pozostałe w Katowicach (2003, 2018), Pilchowicach (2018) i Strzelcach Opolskich (2017). Ponadto uczestniczyła w 50 wystawach zbiorowych i 35 plenerach malarskich. Jest laureatką konkursu środowiska łomżyńskiego “Dzieło plastyczne roku”(nagrody w latach: 1983, 1984, 1994). W latach 1992-2010 była nauczycielką grafiki warsztatowej w Liceum Plastycznym im. Wojciecha Kossaka w Łomży.

 

Wystawa czynna do 27 września 2018 roku.

Karolina Skłodowska

 


 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 30 sierpnia 2018 14:20
Data ostatniej edycji: cz, 06 września 2018 14:09:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę