Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 19 stycznia 2025 napisz DONOS@

Pozostałe wiadomości

BIP
Muzeum Północno-Mazowieckie sponsorowane jest przez Przedsiębiorstwo Ochrony "Purzeczko"
Łomża, ul. Nowa 3A

Nunizmatyka

Wśród numizmatów zdecydowaną większość stanowią monety i banknoty polskie. Dla badań nad obiegiem pieniężnym bardzo ważne są gromadne znaleziska monet zwane skarbami. W łomżyńskim Muzeum jest ich 10, z czego 8 ukryto w XVII w. Zawierają one głównie srebrne monety polskie: szelągi, póltoraki, szóstaki oraz emisje obce - szwedzkie i pruskie. W skarbie z Przytuł znajdują się 4 dukaty, jedyne jak na razie monety złote w zbiorach. Muzeum gromadzi również medale upamiętniające ważne wydarzenia historyczne oraz dokumentujące działalność medalierską artystów łomżyńskich. Pokaźny zbiór stanowią papiery wartościowe: obligacje, akcje, weksle. Perełką kolekcji jest 5% List Zastawny Towarzystwa Kredytowego Miasta Łomży wystawiony w 1912 r..

Autor zdjęć: Bolesław Deptuła

 
Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży

18-400 Łomża
ul. Dworna 22
tel./fax. (086) 2166487, 2162816

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę