Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 maja 2025 napisz DONOS@

To była najmroźniejsza noc (na razie)

Główne zdjęcie
Naśnieżanie stoku narciarskiego w Rybnie (sobota 4 stycznia godz. 16.)

Najpierw śnieżyca, a po niej lekki mróz. Choć minionej nocy w rejonie Łomży zanotowano najniższą tej zimy temperaturę, to już jutrzejszy poranek Trzech Króli może przywitać nas gołoledzią i powrotem temperatur dodatnich.

Atak zimy, o ile w styczniu opady śniegu i jednocyfrowy mróz można nazwać atakiem, rozpoczął się w piątek wieczorem. Od zachodu nad Ziemię Łomżyńską nadciągnęła śnieżyca, dość błyskawicznie pokrywając teren kilku centymetrową warstwą śniegu. W nocy z soboty (4.01) na niedzielę (5.01) spadek temperatury był największy. Stacja pomiarowa IMGW w Marianowie o godz.  23 zanotowała -6,7°C. Historycznie jak na tę porę roku, to nic nadzwyczajnego, ale w dobie ocieplenia klimatu i łagodnych zim, to jak do tej pory „rekord zimna”. Wg prognoz już jutro, w święto Trzech Króli będziemy mieć do czynienia ze zmianą pogody. Nad ranem od południowego zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze połączone najpierw z opadami śniegu, przechodzącymi w marznący deszcz. Na drogach i chodnikach zrobi się niebezpiecznie. W ciągu dnia temperatura wzrośnie i do orszaków Trzech Króli (miejmy nadzieję) powinno być już spokojniej. 

W niedzielę 5 stycznia rano Narew w punkcie pomiarowym Łomża – Piątnica utrzymywała poziom 106-105 cm, z przepływem  36 m3/s – 35,5 m3/s. 

Od nowego roku, po ponad 3 miesiącach przerwy związanej z remontem placu manewrowego, ponownie zaczęła działać stacja pomiaru jakości powietrza Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łomży. Wg jej wskazań z niewielkimi przekroczeniami norm zanieczyszczeń mieliśmy do czynienia w piątek 3 stycznia około godz. 16  i w sobotę 4 stycznia około godz. 20-21. 

 

Ogłoszenia płatne 4lomza.pl

auto-moto
Okazja! Sprzedam łódź motorowo - wiosłową 4,75x180, silnik Honda 30 , wózek - zarejestrowany, Cena 18 000 zł do negocjacji.
tel. 604422841
usługi
Prace ogrodnicze, koszenie trawy, przycinanie drzewek ozdobnych, owocowych. Sadzenie krzewów, wycinka krzaków, wywóz gruzu, startych mebli. Malowanie ogrodzeń, altan.
tel. 500590581
usługi
Wywóz gruzu, styropianu, starych gabarytów. Kucie posadzek, tynku, sprzątania piwnic, przycinanie drzewek ozdobnych, owocowych, sadzenie krzewów, wycinka, malowanie ogrodzeń, altan. Przeprowadzki.
tel. 500590581

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę