Łomżyński Laur Sportowy cieszy, nie uderza do głowy
- Cieszę się, że w Łomży odbywa się raz do roku duże spotkanie sportowców różnych dyscyplin, bo bez tego na wielu nie miałabym nawet okazji popatrzeć, a dzięki Laurom nie tylko ja czuję się dziś wysoko doceniona – mówi Justyna Korytkowska (lat 28), najwybitniejsza łomżyńska lekkoatletka i mistrzowska biegaczka na 10 km, 5 km i rekordzistka Polski w biegu godzinowym (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża), która odebrała statuetkę Laur Sportowy w kategorii Sportowiec Roku 2014, jak pingpongistka Magdalena Sikorska z AZS PWSIiP i maratończyk Emil Dobrowolski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) podczas gali w restauracji Amadeus w Łomży, gdzie zagrała 31-letnia Polityka.
Lista sportowców i ludzi z kręgu sportu, honorowanych laurami za osiągnięcia, aspiracje i wysiłek, była tak długa, że laikowi trudno byłoby się połapać, kogo i za co aktualnie organizatorzy z Urzędu Miejskiego obdarowują statuetkami i dyplomami. Trwało to z okładem ok. półtorej godziny i nawet sympatycznie przygrywający „Politycy” nie zdołali przykryć wrażenia, że uczestniczyliśmy w dość nużącym wydarzeniu. Mimo że to jeszcze karnawał, sala Amadeusa była ciemnawa i ponurawa. Nie sprostali prowadzący imprezę nadaniu temu wydarzeniu dynamiki, włącznie z ustawieniem „sceny” tak, że każdy kto wchodził na salę, chciał czy nie chciał, stawał się bohaterem. To kolejna w Łomży sztampowa impreza, której organizatorzy nie baczyli, jak około setki ludzi czymś ciekawym zająć i jak uprzedzić kamerzystów i fotoreporterów, żeby gali wręczania nie uczynili świętem swoich pup.
Dziękowania, gratulacje i marzenia
Złota Justyna dziękowała trenerowi i mężowi Andrzejowi Korytkowskiemu, zdobywcy Lauru dla Trenera Roku, a kapitule i władzom miasta za „aprobatę i docenienie wysiłku, którego na co dzień nie widać, gdy trenuje się w ciszy i skupieniu, a nie w takim eleganckim gronie sukni i garniturów”. Magdalena Sikorska z Warszawy (lat 28, od 15 w tenisie, od trzech w AZS PWSIiP) podziękowała trenerowi Wacławowi Tarnackiemu i pochwaliła organizatorów za eleganckie wnętrze i przyjemną atmosferę. Mistrzyni Polski w tenisie stołowym mikst z rówieśnikiem Jakubem Perek może grać na medal, ale na walentynki się nie zakocha, gdyż jej serce jest już zajęte. O walentynkowym sukcesie marzy na mistrzostwach Polski w hali Przemek Łyskawy (17 lat, skok w dal 6 m 35 cm, „Prefbet”), który martwi się kontuzją lewego kolana. Może zostanie olimpijczykiem, jak sprinter Artur Zaczek, wielka duma trenera Jana Kotowskiego (lat 63), od 1978 w Ludowym Klubie Sportowym „Narew - Kurpiewski” Łomża. - Bardzo się cieszę, należał się laur trenerowi – komentował Artur Zaczek, w Spale szykując się na 200 m do mistrzostw Polski w Toruniu, – To świetny człowiek i mądry trener. 17-letni Marcin Świderski z III LO 10 lat temu zaczął przygodę z ŁKS-em i trenował u Sławomira Stanisławskiego, zaś dziś kapitan drużyny ćwiczy pod okiem Mateusza Miłoszewskiego. - Jestem pomocnikiem, gola nie strzeliłem, ale napastnik Darek Korytkowski na 17 meczów strzelił siedem bramek – chwali kolegę kapitan drużyny z laurem juniorów ŁKS 1926 i z Centralnej Ligi Juniorów. Co mu daje piłka nożna...? Sportowe emocje, szansę na przyjaźń i słodkie wspomnienia z obozów.
Obozy za granicą i obozy za darmo
28-letni Emil Dobrowolski z Chotomowa, wicemistrz Polski w maratonie – 2 godz. 14 min 39 s – na obozach w Portugalii szuka zimą ciepła, w Szwajcarii – wysokości dla wydolności płuc i mięśni. - Maraton 42 km 195 m to najpierw walka z przeciwnikami, a potem z samym sobą – mówi Emil, który z gośćmi gali słuchał wiceprezydent Łomży Agnieszki Muzyk (lat 43). - Będziemy rozwijali sport w Łomży, dofinansowaniem, zgodnie z maksymą „W zdrowym ciele, zdrowy duch” - obiecała wiceprezydent. - Cel kadencji to umasowienia sportu w szkole, sekcje i obozy sportowe za darmo.
Marcin Kapelewski, 3-klasista w PG nr 1, nie wygląda na złotego medalistę w Pucharze Polski w boksie. - Tata zachęcił mnie, żebym poszedł na boks do trenera Zbigniewa Maleszewskiego, przyda mi się, jak zostanę policjantem – planuje chłopiec, który nabrał odwagi i nie boi się ciemnych ulic. - Boks to zabawa, nie marnuję czasu przed kompem. Jeszce wygram z Konradem Wyciszkiewiczem.
Mirosław R. Derewońko
LAURY SPORTOWE W KATEGORII „SPORTOWIEC”
-
Justyna Korytkowska - zawodniczka Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet – Śniadowo” Łomża
-
Magdalena Sikorska - zawodniczka Klubu Uczelnianego AZS Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości
-
Emil Dobrowolski - zawodnik Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet – Śniadowo” Łomża
KATEGORIA „TRENER”
-
Andrzej Korytkowski - Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet – Śniadowo” Łomża
-
Vafa Mamaddow z Klubu Szachowego Maraton
KATEGORIA „DRUŻYNA”
-
Drużyna Juniorów Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 rywalizująca w Centralnej Lidze Juniorów
KATEGORIA „SPONSOR”
-
Krzysztof Czarnecki, właściciel Ośrodka Medycyny Naturalnej „Iris” w Czartorii
-
Czesław Filipkowski z Towarzystwa Ubezpieczeniowego UNIQA,
-
Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica
-
Jarosław Kulesza
-
Jan Kurpiewski, właściciel PHU KURPIEWSKI
-
Marek Mackiewicz, właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Mackiewicz”
-
Paweł Nowak, właściciel Hotelu „Belfort” w Piątnicy
-
Robert Rytel, właściciel Ubojni Zwierząt z Podgórza
-
Wojciech Olechwierowicz, prezes Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego
-
Roman Szmyt, prezes Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży
-
Marek Zacharzewski
-
Przedsiębiorstwie Produkcji Betonów „PREFBET" Spółka z o.o. w Śniadowie
KATEGORIA „INNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE”
-
Olga Kolendarova-Ochal z LŁKS „Prefbet – Śniadowo” Łomża
-
Karolina Mroczkowska z Łomżyńskiego Klubu Karate
-
Piotr Łobodziński z LŁKS „Prefbet – Śniadowo” Łomża
-
Maciej Tercjak z Łomżyńskiego Klubu Karate
KATEGORIA „CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI W ŁOMŻYŃSKIM SPORCIE”
-
Jan Kotowski –trener lekkoatletki w Ludowym Klubie Sportowym „Narew - Kurpiewski” Łomża
-
Roman Sarnacki - przed laty aktywny działacz Łomżyńskiej Federacji Sportu
-
Sławomir Grygo - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży
KATEGORIA „TALENT”
-
Klaudia Lenczewska z Łomżyńskiego Klubu Karate
-
Monika Marcińczyk z Klubu Szachowego „Maraton”
-
Karol Białobrzeski (taekwondo) z GUKS „Olimpijczyk”
-
Marcin Kapelewski z Bokserskiego Klubu Sportowego „Tiger”
-
Filip Kosiński z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Butterfly”
-
Przemysław Łyskawy z LŁKS „Prefbet – Śniadowo” Łomża
-
Dominik Mieczkowski z LKS „Narew - Kurpiewski” Łomża
-
Wiktor Świderski ze Szkoły Podstawowej nr 7
KATEGORIA „POSTĘP W DĄŻENIU DO MISTRZOSTWA SPORTOWEGO”
-
UKS „Butterfly” Łomża
-
Sztafeta 4 x 400 LŁKS „Prefbet – Śniadowo” Łomża: Kamil Bugnacki, Sebastian Gbur, Jakub Strzelczyk i Michał Wądołowski