Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Przebarwienia na skórze latem — jak się ich pozbyć?

Piękna i zdrowa skóra to sposób na dobre samopoczucie. Odpowiednia pielęgnacja ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu jej fotostarzeniu, czy pojawianiu się nieestetycznie wyglądających przebarwień. Są one często powodem nierównego kolorytu skóry. Czy istnieją sposoby radzenia sobie z przebarwieniami latem? Które zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać o tej porze roku?

Mezoterapia mikroigłowa — na przebarwienia i blizny

Należy pamiętać o tym, iż bez względu na to, jaki zabieg medycyny estetycznej ma zostać wykonany w związku z eliminacją przebarwień, zawsze konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich i — mimo wszystko — osłonięcie skóry przed nadmierną ekspozycją na słońce aż do czasu osiągnięcia pełnej rekonwalescencji.

Szeroki zakres zabiegów, które wchodzą w zakres dziedziny, jaką jest medycyna estetyczna, umożliwia wybór procedury najlepiej dostosowanej do potrzeb danego pacjenta, jego oczekiwań i zmian skórnych, z którymi się boryka.

Jednym z zabiegów, który można wykonać w celu usunięcia przebarwień lub złagodzenia ich pigmentacji, jest mezoterapia mikroigłowa. Ta procedura prowadzi do kontrolowanego nakłuwania wybranego obszaru skóry. Dochodzi do powstania mikrouszkodzeń i wzmożonych procesów regeneracyjnych.

Przez igły stosowane w mezoterapii wprowadzany jest odpowiednio dobrany preparat odżywczy lub koktajle. Ich wybór zależy od problemów skórnych, z jakimi boryka się pacjent. W przypadku przebarwień będą to substancje rozjaśniające głębsze warstwy skóry i sam naskórek. Skóra jednocześnie nabierze blasku i zostanie odpowiednio nawilżona.

Po takiej procedurze skóra może być delikatnie podrażniona. To istotne, by w czasie gojenia się tkanek zrezygnować z solarium i nadmiernego opalania. Ważne, by stosować środki ochronne w postaci kremów z filtrem UV na czas przebywania na słońcu.

Peelingi chemiczne redukujące przebarwienia

Peelingi chemiczne mają właściwości złuszczające. Po ich aplikacji dochodzi do usunięcia wierzchniej warstwy naskórka, czego efektem jest rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie kolorytu. W zależności od potrzeb zaleca się wykonanie od czterech do sześciu zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu. Ich liczba i częstotliwość jest ustalana indywidualnie.

Peelingi chemiczne trwają zazwyczaj kilkanaście minut. Są poprzedzone konsultacją i wykluczeniem ewentualnych przeciwwskazań do ich przeprowadzenia. Po zmyciu preparatu złuszczającego aplikuje się krem łagodzący podrażnienia i zabezpieczający skórę.

Tego typu zabieg może być wykonywany w okresie letnim, jednak należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu i ochronie skóry przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dlatego w szczególności odradza się korzystanie z solarium, a na co dzień zaleca się stosowanie kremów z filtrem i zakrywanie obszarów skórnych, które potraktowano peelingiem.

Zabieg laserem frakcyjnym

Technologia i metoda zabiegowa, jaka opiera się na zastosowaniu impulsów laserowych w postaci mikroskopijnych frakcji, wykorzystuje wnikające wgłąb skóry światło. Wiązka jest następnie absorbowana przez znajdującą się w tkankach wodę. Doprowadza ona do znacznego wzrostu temperatury wspomnianego płynu, czego skutkiem jest jego odparowywanie.

Mikrouszkodzenia sprawiają, że skóra zostaje zmuszona do zwiększonej regeneracji. W trakcie tego procesu dochodzi do poprawy gęstości skóry przez produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny.

Przed zabiegiem z pomocą lasera frakcyjnego stosuje się procedurę oczyszczenia skóry i jej dezynfekcji. Jest to środek zapobiegawczy. Dzięki temu eliminuje się ryzyko zainfekowania skóry. Natomiast powstające mikrouszkodzenia goją się znacznie szybciej. 

Odnowa naskórka sprzyja redukcji zmian, do jakich zaliczają się przebarwienia. Efektem jest zatem stopniowe wyrównywanie kolorytu. Również i po tym zabiegu należy pamiętać o tym, by zabezpieczać skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i stosować kremy z filtrem minimum SPF 30. Sam zabieg poprzedzony jest konsultacją, a na podstawie rozmowy lekarz może określić, czy istnieją przeciwwskazania do tej procedury.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę