Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 25 grudnia 2024 napisz DONOS@

poniedziałek 12.02.2007

Gazeta Współczesna - W szkole komórki - ale tylko szare Gazeta Współczesna - Wiceminister i prezes o szansach na specjalną strefę ekonomiczną Gazeta Współczesna - Pogad@jmy o rozwoju miasta

Gazeta Współczesna - W szkole komórki - ale tylko szare
Region Od września uczniowie w mundurkach i bez telefonów
- Mundurki niech już będą, ale komórek będziemy bronili, bo to nasz jedyny kontakt ze światem, gdy kilka godzin spędzamy w szkole - zapowiadają uczniowie jednego z łomżyńskich gimnazjów. - Nie damy sobie ich tak łatwo odebrać - dodają.
Od nowego roku szkolnego będzie obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych na lekcjach i obowiązek noszenia szkolnych mundurków. Roman Giertych, minister edukacji, podpisał rozporządzenie w tej sprawie. To jeden z elementów programu "uzdrowienia" szkół realizowanego przez ministerstwo edukacji. Taki przepis obowiązuje już w większości szkół.
- Zakaz używania komórek na lekcjach wprowadziliśmy w listopadzie ubiegłego roku - mówi Paweł Drożyner, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Łomży. - Od tego czasu zaledwie dziesięciu uczniów złamało ten przepis.
Zabrane przez nauczyciela telefony trafiają do dyrektorskiego biurka.
- Oddajemy je tylko rodzicom, często kilka dni po zdarzeniu - mówi Paweł Drożyner. - Najlepszą karą dla uczniów jest to, że w tym czasie nie mogą ich używać. Są odcięci od kontaktu z rówieśnikami.
więcej: Gazeta Współczesna - W szkole komórki - ale tylko szare

Gazeta Współczesna - Wiceminister i prezes o szansach na specjalną strefę ekonomiczną
Jeszcze sprawa podstrefy SSSE w Łomży nie została rozstrzygnięta, a już budzą się spory o ojcostwo przyszłego sukcesu.
- Nawet jeśli mówi się prawdę, to trzeba to robić w odpowiednim czasie - stwierdził Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych podczas swojej wizyty w Łomży. - A w tym, co mówią władze miasta o specjalnej strefie ekonomicznej, trochę prawdy jest, ale radość jest nieco przedwczesna.
Milowy krok
Jarosław Zieliński, który spotkał się w Łomży z dziennikarzami w towarzystwie Grzegorza Mackiewicza, prezesa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego i wicewojewody Jarosława Scha-bieńskiego, uważa, że w sprawie podstrefy został już zrobiony milowy krok.
- Były to rozmowy w Ministerstwie Gospodarki - powiedział Zieliński. - Można stwierdzić, że jest wstępna akceptacja i wola polityczna, by sprawę doprowadzić do pomyślnego finału. Będę te starania wspierał ze wszystkich sił.
Wsparcie polityczne jest ważne, ale - jak podkreśla prezes SSSE Grzegorz Mackiewicz - decyduje ekonomia, czyli znalezienie co najmniej jednego naprawdę dużego inwestora, który utworzeniem swojej firmy w takiej podstrefie jest zainteresowany.
- Są wstępne deklaracje pięciu takich inwestorów m.in. z branży budowlanej, tekstylnej - poinformował Mackiewicz. - Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, byłoby to około 300 nowych miejsc pracy.
więcej: Gazeta Współczesna - Wiceminister i prezes o szansach na specjalną strefę ekonomiczną

Gazeta Współczesna - Pogad@jmy o rozwoju miasta
Łomża/Zambrów Z różnym skutkiem władze miast zachęcają mieszkańców do aktywności
Ani jednego maila nie wysłali mieszkańcy Łomży w sprawie aktualizacji Strategii rozwoju miasta! W trzy razy mniejszym Zambrowie w takiej akcji internauci zasypali burmistrza swoimi pomysłami.
Zaproszenie dla mieszkańców Łomży do udziału w aktualizacji strategii rozwoju miasta wystosował prezydent Jerzy Brzeziński. Swój apel zamieścił na miejskiej stronie internetowej, informację o akcji zamieściły wszystkie media. I... nic! Prezydent rozesłał też prośbę o pomysły do wszystkich podległych mu jednostek. Panel dyskusyjny w tej sprawie zorganizowała tylko Państwowa Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Informatyki w Łomży.
Radny na czacie
Na apel prezydenta odpowiedzial też radny Tadeusz Zaremba. Po prostu zaprosił internautów na czat, a ogłoszenie o jego terminie i temacie przewodnim zamieścił na najpopularniejszym w mieście portalu www.4lomza.pl.
- Odzew nie był może masowy, ale bardzo interesujący - mówi Tadeusz Zaremba. - Pojawił się np. pomysł, aby podjąć próbę wykorzystania pozycji i doświadczenia łomżan, którzy odnoszą sukcesy zawodowe gdzieś w Polsce czy nawet świecie. Mogliby np. pomagać w wyszukiwaniu ciekawych projektów finansowanych przez źródła unijne.
więcej: Gazeta Współczesna - Pogad@jmy o rozwoju miasta

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę