Śmiertelna ofiara pożaru w Małym Płocku
Ostatniej nocy w Małym Płocku wybuchł pożar kontenera mieszkalnego. Po zakończeniu akcji gaśniczej, w środku znaleziono zwęglone ciało człowieka.
Wystartowały wypłaty na "Dobry Start"
Niemal 19 mln zł w województwie podlaskim trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start”. W Łomży do tej pory złożono prawie 3 tys. wniosków, a w powiecie łomżyńskim ponad 2,6 tys. W całym kraju ZUS wypłacił już ponad 760,6 mln zł.
Jechał i podpalał ... ?
Samochód ciężarowy jadąc w stronę Ostrołęki z dymiącego się koła „podpalał” wzdłuż drogi suchą trawę. Na szczęście pożary zostały ugaszone, ale przykład uwidacznia jak łatwo o pożar.
Tydzień bez upałów
Początek tygodnia w regionie chłodniejszy i z deszczem, możliwe także burze. W środku tygodnia cieplej, choć nie będą to upały. Temperatury powyżej 30°C wrócą w kolejnym tygodniu.
Pożar lasu pod Wizną
Około pół hektara ściółki leśnej spaliło się w gminie Wizna. Pożar gasiło 5 jednostek straży pożarnych.
MKiŚ: Można już składać wnioski o wypłatę bonu energetycznego. Sprawdź, jak to zrobić (komunikat)
Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje: Można już składać wnioski o wypłatę bonu energetycznego. Sprawdź, jak to zrobić.
104 lata temu zakończyła się bohaterska obrona Łomży
To była jedna z najważniejszych, o ile nie najważniejsza bitwa w historii Łomży. Co więcej, wiele na to wskazuje, że miała wymierny wpływ na losy kraju, a może i Europy. Dziś, 2 sierpnia mija 104 rocznica zakończenia obrony Łomży. Jej sukcesem, jak się później okazało, było zatrzymanie na 5 dni rosyjskiej nawały 1920 roku. To pozwoliło dowództwu przegrupować wojska i lepiej przygotować się na obronę Warszawy.
Algorytm wspomoże sędziego
Cyfrowy asystent sędziego ma pomóc postępowaniom sądowym w sprawach kredytów frankowych. Trwają prace legislacyjne, a swoista rewolucja ma się zacząć od Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, który rozstrzyga m.in. odwołania łomżyńskiej okręgówki.
Wypłaty pierwszych „Czternastek” we wrześniu
Kolejne dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów od ubiegłego roku zostało wpisane na stałe w kalendarz wypłat świadczeniobiorców. Miesiąc wypłaty określa każdorazowo Rada Ministrów w rozporządzeniu wydawanym nie później niż do 31 października danego roku. W tym roku tzw. czternastka zostanie wypłacone we wrześniu. Niektórzy seniorzy dostaną ją wcześniej.
Pijany wyjechał na czołówkę
Nad ranem w Jeziorku kompletnie pijany kierowca skody zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem. Do szpitala trafił sprawca.
W pogodzie weekend spokojny
Ziemię Łomżyńską czeka ciepły, ale nie upalny weekend. Małe prawdopodobieństwo deszczu, a temperatura sięgnie 26°C.
80. rocznica Powstania Warszawskiego w Łomży
Wycie syren alarmowych i kwiaty przedstawicieli władz pod pomnikami AK, NSZ oraz w dolinie pamięci to główne punkty obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Łomży.
Powstanie Warszawskie 1944 – tragiczny plan na 3 dni
- Zabierzcie ze sobą jedną zmianę bielizny i porcje jedzenia na 3 dni, bo to dłużej nie potrwa - takie instrukcje dawali dowódcy oddziałów Armii Krajowej podwładnym tuż przed wybuchem walk w Warszawie 1. sierpnia 1944 r. - Skąd błędna kalkulacja przywódców AK, w kontekście faktycznego przebiegu walk na ulicach stolicy? - zastanawia się historyk Marek Urban, autor bloga „Zanurzeni w historii”. - Powstanie w Warszawie trwało przecież nie 3, ale 63 dni, i zakończyło się wielką katastrofą dla miasta i jego mieszkańców. Nie osiągnięto przy tym żadnego z wyznaczonych celów.
Pijani kierowcy nie boją się konfiskaty pojazdów
Konfiskata samochodów za jazdę po alkoholu miała być skutecznym narzędziem do walki z pijanymi kierowcami. Okazuje się, że Polacy mający skłonności do prowadzenia pojazdów na „podwójnym gazie” nie przestraszyli się nowych przepisów – po 4 miesiącach od ich wprowadzenia na policyjne parkingi trafiło prawie 3 tys. aut, a od początku roku do końca czerwca zatrzymano 43,7 tys. pijanych kierowców. Oznacza to, że w okresie od początku marca do końca czerwca niemal co 13 kierowca zatrzymany podczas jazdy pod wpływem stracił swój pojazd.
Po raz 40. w drodze do Królowej Polski
Po raz 40. spod Katedry do Matki Boskiej wyruszyła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Setki sióstr i braci z ufnością niesie Królowej Polski swoje troski i radości. Ci co zostają często wręczają pielgrzymom karteczki, by u stóp Jasnej Pani pomodlili się w ich intencjach. - Nawet jak nie idziesz, to wiedz, że za ciebie się modlimy – mówi wszystkim pozostającym w domach przewodnik ks. Łukasz Brzostowski.
Co to jest prospecting i jakie ma znaczenie?
Każdy klient jest dla firmy na wagę złota i wiele przedsiębiorstw doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego robią wszystko by utrzymać obecnych i pozyskać nowych odbiorców swoich produktów czy usług. Obecnie nie jest to jednak zbyt proste - w dobie internetu reklamowanie swojej marki, a raczej przebicie się z nią do świadomości konsumentów i sprawienie, że dokonają oni zakupu to prawdziwe wyzwanie. Jedną z kwestii, które są za to odpowiedzialne, jest ogólny natłok informacji, które przepływają z tak dużą prędkością, że nawet najlepiej skonstruowane reklamy mogą pozostać niezauważone przez potencjalnego odbiorcę ich treści.
Maszyny rozlewnicze to przyszłość w wielu branżach
Maszyny rozlewnicze nowej generacji to urządzenia, które muszą się znaleźć w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Przeczytaj do czego dokładnie służą i jakie rodzaje maszyn rozlewniczych znajdziesz w naszej ofercie.
Kiedy student może stracić ubezpieczenie zdrowotne
Każda osoba, która się uczy aż do ukończenia 26. roku życia, jest ubezpieczona zdrowotnie, co oznacza, że może korzystać z bezpłatnej opieki medycznej. Studenta do ubezpieczenia mogą zgłosić rodzice, a jeśli nie ma takiej możliwości może go zgłosić szkoła lub uczelnia. Są jednak sytuacje, w których żak traci to ubezpieczenie.
Kolejna brygada 1.DPL i miliardy na jednostki
Nowa brygada zmechanizowana w ramach 1. Dywizji Piechoty Legionów powstanie w Białymstoku. Decyzję lokalizacyjną ogłosił minister obrony narodowej przy okazji rozpoczęcia operacji „Bezpieczne Podlasie”.
Prawo.pl: stracimy prawo jazdy za przekraczanie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie niezabudowanym
W Ministerstwie Infrastruktury (MI) trwają prace nad regulacjami mającymi poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Według informacji serwisu Prawo.pl mają zostać zlikwidowane przepisy dotyczące redukowania punktów karnych poprzez szkolenia, a wprowadzone regulacje dotyczące zatrzymywania praw jazdy na trzy miesiące za przekraczanie prędkości pojazdów o więcej niż 50 km/h w terenie niezabudowanym.