Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 stycznia 2025 napisz DONOS@

Upragnione listy przyjętych do szkół średnich w 2020 r.

Główne zdjęcie
1 Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży

- Sympatyczna atmosfera, nabór do Szkoły zgodny z regulaminem, a komisja pod przewodnictwem matematyka Tomasza Szałkowskiego obradowała w miniony piątek, bo chętni do klas pierwszych i rodzice złożyli oryginały świadectw i zaświadczeń z egzaminu 8-klasisty wcześniej, nie czekając do ostatniej chwili – mówił w środowe przedpołudnie Jerzy Łuba, dyrektor I LO imienia T. Kościuszki w Łomży, gdzie od 1. września naukę zacznie w 6 klasach pierwszych 167 dziewcząt i chłopców. W Łomży na uczennice i uczniów miasta, powiatu i regionu czekało 1 590 miejsc w szkołach średnich.

Kilka osób do II LO imienia Marii Konopnickiej w Łomży nie doniosło oryginałów dokumentów, dlatego komisja naborowa dobierze innych kandydatów na podstawie najwyższej liczby punktów z listy rezerwowej. W ten sposób w 5 klasach pierwszych będzie zaplanowanych 140-oro uczniów. Dyrektor II LO Jolanta Kossakowska planuje, że nie będzie tradycyjnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 dla całej społeczności, tylko spotkania w klasach z wychowawcami.

- Do pięciu klas przyjęliśmy 136 uczennic i uczniów, czyli tak jak planowaliśmy na ten rok szkolny – informuje polonistka Renata Maliszewska-Bagińska, wicedyrektor III LO im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej. Jak rozpoczną nowy rok pierwszacy w przedwojennym budynku Szpitala Żydowskiego, dowiemy się zaraz po powrocie z urlopu dyrektor Katarzyny Życzkowskiej.

Liceum Mistrzostwa Sportowego ma teraz jedną kl. 3., dwie kl. 2. (po gimnazjum i podstawówce) i wyłonioną w naborze klasę pierwszą. Dyrektor Iwona Puciłowska objaśnia, że będą w niej uczyć się głównie chłopcy, trenujący piłkę nożną, lekkoatletki i lekkoatleci, i dziewczęta z drużyny piłki ręcznej. Oprócz lekcji jak licealiści, mają 13 godzin treningów tygodniowo. To obciążenie czasowe, ok. 40 godzin na tydzień, fizyczne i intelektualne, ale młodzi sportowcy są bardzo zdyscyplinowani.

Liceum Katolickie miało dwie klasy 3., cztery klasy 2., a po rekrutacji do 7-ki przybyła jedna kl. 1. - Planowaliśmy przyjąć 25 uczniów, ale ostatecznie przyjęliśmy 31, w tym 11 z biało-czerwonym paskiem za dobrą średnią ocen na świadectwie – mówi dyrektor prof. oświaty Bożena Śliwowska, dla której nadchodzi 16. rok szkolny w karierze dyrektorskiej. - Czekamy na ostateczne decyzje w sprawie inauguracji z MEN, lecz nie planujemy spotkania ogólnego, tylko klas z wychowawcami.

Forma inauguracji 1. września – do uzgodnienia
Przewodnicząca komisji rekrutacyjnej w „Budowlance” Alicja Modzelewska, ucząca przedmiotów zawodowych, ocenia tegoroczny nabór jako dobry. - Przyjęliśmy 5 pełnych klas po około 25 osób, tj. łącznie ok. 128 pierwszoklasistów – wylicza przewodnicząca w ZSTiO nr 4. Klasy techniczne są trzy: budowlana, hotelarska i żywieniowa, a klasy licealne IV LO dwie: policyjna i psychologiczno-pedagogiczna. Jak zaczynać nowy rok szkolny, określi Rada Pedagogiczna na zebraniu 27. sierpnia.

„Mechaniak” ma więcej pierwszaków: w Technikum nr 5 aż 160, zaś 46 w Szkole Branżowej I st. nr 5, gdzie są dwa zawody: mechanik pojazdów samochodowych i kierowca mechanik. Dyrektor ZSMiO nr 5 Jacek Kocoń informuje, że w tym roku najpopularniejsze wśród przyszłych techników były dwa kierunki: tradycyjnie informatyk i programista, gdzie trzeba było mieć minimum 120 pkt.

W „Ekonomiku” dyrektor Paweł Drożyner do Technikum nr 6 przyjął 119 pierwszoklasistów: po 30 do klasy techników ekonomistów oraz 30 logistyków. Klasy techników rachunkowości i turystyków są łączone – w sumie 34 uczniów, podobnie jak klasy techników handlowców i reklamy – łącznie 25. W VI LO przyjęto 18 osób, natomiast 5 wolnych miejsc jeszcze czeka na chętnych, by dołączyć.
Dyrektorzy obu zespołów szkół chcą z radami pedagogicznymi uzgodnić przebieg inauguracji roku.

Wicedyrektor Sylwia Makowska z „Wety” twierdzi, że listy uczniów przyjętych do ZSWiO zostaną wywieszone jutro – w czwartek, 20. sierpnia – chociaż Kuratorium Oświaty w Białymstoku podaje za Ministrem Edukacji Narodowej w harmonogramie termin 19. sierpnia. I komu wierzymy na słowo?

Mirosław R. Derewońko 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę