Szpital przełączył się na zasilanie zastępcze i wraca do normalnej pracy
Szpital Wojewódzki w Łomży przełączył się na zastępcze zasilanie wody, co oznacza, że pacjenci i personel mogą bezpiecznie korzystać z kranów. „Jakość wody w zakresie badanych parametrów spełnia wymagania” - zapewnia jednostka w komunikacie.
„W dniu dzisiejszym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży poinformował dyrekcję szpitala, że woda ze źródła zastępczego, na który obecnie przyłączony jest szpital, czyli z wodociągu miejskiego, jest objęty nadzorem sanitarnym. Jakość wody w zakresie badanych parametrów spełnia wymagania określone w rozporządzeniu ministra zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi” - poinformowała Jolanta Gryc, rzecznik prasowa szpitala.
Przełączenie się na alternatywne, zastępcze źródło wody jest wynikiem wykrycia w sieci wodociągowej szpitala bakterii z grup coli i escherichia coli. Z tego powodu wczoraj częściowo wstrzymano zabiegi operacyjne, a także zabroniono korzystania z wody z kranów. „Wszyscy pacjenci i pracownicy zaopatrywani są w wodę butelkową do celów spożywczych i higienicznych” - informowała w czwartek rzecznik prasowa.
W związku z zastępczym przełączeniem się na zasilanie wody z sieci miejskiej, „Szpital wraca do normalnej pracy. Zarówno pacjenci, jak i personel, mogą korzystać z wody” - przekazuje Jolanta Gryc.
„Do czasu otrzymania decyzji z Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży, że woda z wodociągu szpitalnego spełnia już wymagania jakościowe i może być przeznaczona do spożycia przez ludzi, szpital pozostaje na zasileniu zastępczym z sieci miejskiej”.