Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 13 stycznia 2025 napisz DONOS@

Wyższa ocena jednego Wydziału

Główne zdjęcie
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży jako jedyny z uczelni otrzymał kategorię naukową „B”. Ponownej parametryzacji łomżyńskiej „państwówki” dokonano po zmianie struktury uczelni i wyodrębnieniu od tego roku akademickiego trzech wydziałów. Dziekan wydziału NSiH, dr hab. Krystyna Leszczewska, prof. PWSIiP, ciesząc się z wysokiej oceny funkcjonowania nowego wydziału podkreśla, że to przekłada się bezpośrednio także na środki jakie przeznaczane są na prowadzone badania naukowe.

Oceny poszczególnych jednostek naukowych w kraju przeprowadza w imieniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego specjalny Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN). Najlepsze wydziały najlepszych polskich uczelni mogą otrzymać kategorię „A+” i jest ich w Polsce niewiele. Później są kategorie „A”, „B”, „C” i cała reszta...Generalnie parametryzację przeprowadza się co cztery lata. Po ubiegłorocznej łomżyńska państwówka miała przyznaną kategorię „C”, co było rozczarowaniem, bo wcześniej otrzymała kat. „B”. W związku ze zmianą struktury PWSIiP i utworzeniem trzech wydziałów, każdy z nich oddzielnie musiał poddać się ponownej ocenie. Stosowne wnioski wysłano w grudniu, a teraz przyszły wyniki. 
- Cieszymy się od samego rana, bo nasz wydział otrzymała kategorię „B” - mówi dr hab. Krystyna Leszczewska, dziekan Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSIiP w Łomży. - Ta ocena oznacza, że nasz wydział rozpoczyna funkcjonowanie na dobrym poziomie.   
Przed wydaniem werdyktu oceniano wydział na czterech płaszczyznach: osiągnięcia naukowe i twórcze pracowników tzw. pierwszoetatowych,  potencjał naukowy wydziału, praktyczne efekty działalności naukowej i pozostałe efekty. 
- W tych dwóch ostatnich parametrach wykazaliśmy 10 działań i zostały one uznane za istotne – cieszy się dziekan Leszczewska podkreślając, ze wśród nich były m.in. opracowania na rzecz konkretnych przedsiębiorstw, współudział pracowników naukowych uczelni w opracowaniu strategii rozwoju Miasta Łomża czy prowadzony tzw. Uniwersytet Otwarty, na który z wykładami nie tylko dla studentów uczelni zapraszani są znakomici naukowcy z całej Polski. 
Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSIiP w Łomży składa się z czterech jednostek: Katedry Prawa i Administracji, Zakładu Przedsiębiorczości, Zakładu Badań Społecznych i Zakładu Badań Filologicznych. Pracuje tu w sumie 45 osób, przy czym blisko 40 z nich to tzw. pierwszoetatowcy, dla których PWSIiP jest pierwszym miejscem pracy i pod jej szyldem wydają publikacje i opracownia.   
Pozostałe dwa wydziały PWSIiP, czyli Wydział Nauk o Zdrowiu i Wydział Informatyki i Nauk o Żywności, otrzymały kategorię naukową „C”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę