Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 28 grudnia 2024 napisz DONOS@

Wybieramy laptop do nauki dla pierwszoklasisty

Zakup pierwszego laptopa dla dziecka często przysparza rodzicom sporo wątpliwości. Producenci kuszą coraz to nowszymi modelami i funkcjami, ale czy pierwszoklasista rzeczywiście potrzebuje ich wszystkich? Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni sprzęt dla swojego pierwszoklasisty, który przyda mu się przez kolejne lata nauki.

Co powinien potrafić laptop dla ucznia?

Zastanówmy się, do czego Twoje dziecko będzie używać komputera. Pierwszoklasista potrzebuje sprzętu głównie do nauki podstaw informatyki, przeglądania materiałów edukacyjnych i prostych gier edukacyjnych. Dlatego nie musisz inwestować w kosztowny model – w zupełności wystarczy procesor Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3 najnowszej generacji.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, teoretycznie na początek wystarczy 8 GB, ale zdecydowanie lepiej już teraz postawić na model z 16 GB. Dzięki dyskowi SSD o pojemności 256 GB system i aplikacje uruchomią się błyskawicznie. Jeśli planujesz zakup, sprawdź dostępne modele na https://www.komputronik.pl/category/5022/laptopy.html.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mali użytkownicy dopiero uczą się obchodzić ze sprzętem elektronicznym. Solidna konstrukcja to podstawa – laptop powinien być przygotowany na przypadkowe upadki czy nawet zalanie. Niektórzy producenci oferują specjalne wzmocnione modele, testowane pod kątem wytrzymałości. Jednak jeszcze ważniejsze są zabezpieczenia cyfrowe, czyli:

  • kontrola rodzicielska z możliwością ustawienia limitów czasowych;

  • ochrona przed szkodliwymi treściami;

  • automatyczne kopie zapasowe danych;

  • prosty w obsłudze program antywirusowy;

  • zabezpieczenia przed przypadkowym usunięciem plików.

Zadbaj o oczy swojego dziecka

Wzrok pierwszoklasisty wciąż się rozwija, dlatego ekran laptopa musi spełniać konkretne wymagania. Dobrym pomysłem będzie matowa matryca w rozdzielczości Full HD, na której nie pojawią się irytujące odbicia światła.

 

14- 15-calowy ekran będzie optymalny – mniejszy zmusi dziecko do nadmiernego wytężania wzroku, a większy sprawi, że laptop stanie się zbyt ciężki.

Mobilność ma znaczenie

Pomyśl o tym, jak często Twoje dziecko będzie przenosić laptopa. Nawet jeśli komputer ma służyć głównie w domu, lekka konstrukcja znacznie ułatwi jego użytkowanie.

 

Na jednym ładowaniu baterii sprzęt powinien działać 6–8 godzin. Dzięki temu unikniesz sytuacji, gdy w połowie odrabiania lekcji trzeba będzie szukać ładowarki. Zwróć też uwagę na wagę – laptop nie powinien przekraczać 1,8 kg, by nie obciążać plecaka.

Wybierz praktyczne dodatki

Co jeszcze powinien mieć dobry laptop dla ucznia? Oto kilka przykładów.

 

  • Precyzyjny touchpad i dodatkowa mysz komputerowa, które ułatwią obsługę systemu początkującemu użytkownikowi.

  • System Windows 11 z prostym interfejsem i kompletem aplikacji edukacyjnych.

  • Kamerka HD do prowadzenia wideorozmów i zdalnych lekcji

  • Wysokiej jakości głośniki i mikrofon.

  • Porty USB, HDMI i czytnik kart pamięci, by dało się podłączyć dodatkowe akcesoria.

 

Laptop dla pierwszoklasisty musi być wytrzymały, działać długo na baterii i mieć odpowiedni ekran. Z dobrze dobranym komputerem Twoje dziecko szybciej nauczy się obsługi sprzętu i chętniej zabierze się do nauki.

artykuł sponsorowany

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę