piątek, 13 września 2024 napisz DONOS@

Mistrzowie jadą na mistrzostwa

Mateusz Bujno, Dawid Kalinowski oraz Aleksander Banach wywalczyli sobie prawo startu na Mistrzostwach Polski Młodzików. Ekipa Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Łomża, gromadząc 75 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego, zajęła 3-cią lokatę wśród 24 ekip z województw podlaskiego i lubelskiego.

W  Mistrzostwach Makroregionu Młodzików rozgrywanych w Białymstoku dobrze spisali się zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Łomża. Wystartowało 30 zawodników, którzy wywalczyli 7 medali (3zł.-1sr.-3br.). Najlepiej wypadł Mateusz Bujno, który jako jedyny z całych zawodów zdobył 3 medale (2 złote i 1 brązowy). Mateusz był trzeci na 100 metrów (11,59 sek.) oraz pierwszy na 300m (37,70 sek.), a razem z kolegami: Bartosz Zaucha, Dominik Szczęsny i Adrian Szczubełek z czasem 48,76 sek. zwyciężyli w sztafecie 4x100m.

Mistrzem makroregionu w biegu na 300 metrów przez płotki został także Dawid Kalinowski (45,18 sek.) Jedyny srebrny medal dla klubu w rzucie młotem (28,42m) zdobyła Kikolska Kamila.

Pozostałe brązowe medale wywalczyli: Odachowska Maja, w młocie (27,95m) oraz Aleksander Banach w wieloskoku (11,97m).

Mateusz Bujno na 100 i 300 metrów, Dawid Kalinowski w biegu na 300 metrów przez płotki oraz Aleksander Banach w skoku w dal i wieloskoku wywalczyli sobie prawo startu na Mistrzostwach Polski Młodzików, które za niespełna dwa tygodnie zostaną rozegrane w Białymstoku.

Cały kraj podzielony jest na 8 makroregionów po 2 województwa. W tym roku w makroregionalnej rywalizacji wzięło w sumie udział 307 klubów z całej Polski. KS PREFBET-SONAROL w tej stawce zajął znakomite 6-te miejsce.

źródło: KS PREFBET-SONAROL Łomża