Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 marca 2025 napisz DONOS@

Mistrz Świata spod Łomży

Główne zdjęcie
Dawid Chojnowski

Dawid Chojnowski z Wygody został Mistrzem Świata juniorów w strzelaniu dynamicznym. Reprezentant Łomży okazał się najlepszy z juniorów i 14 w klasyfikacji ogólnej.

XIX World Shoot 2022 rozgrywano w minionym tygodniu w Pattaya w Tajlandi. Zawody rozpoczęły się w poniedziałek i trwały do piątku. Czwartek był dniem przeznaczonym na odpoczynek. Ceremonia medalowa miała miejsce w sobotę, a tam Mistrzem Świata w kategorii Junior został Dawid Chojowski. W kategorii Open 19-latek zajął 14 miejsce, najlepiej z Polaków. Dawid na co dzień trenuje w Klubie Sagittarius w Piątnicy w drużynie o nazwie Watacha.

Na zawody pojechał ze swoim tatą Łukaszem, który także uprawia tę dyscyplinę sportu. W strzelectwie IPSC, czyli strzelaniu dynamicznym, należy w jak najkrótszym czasie, idąc wytyczonym szlakiem, trafić do ruchomych celów. W każdą tarczę należy trafić dwukrotnie. Dodatkowo na każdej z nich są 3 pola różnie punktowane. 

- Szybki, z dużą percepcją i kontrolą ciała – chwali młodszego kolegę Kamil Brzostowski, który razem trenuje w drużynie Wataha. Wskazuje, że to nie przypadek, ponieważ zawodnik w 2022 roku był 2 w Mistrzostwach Polski i 2 w Pucharze Polski.

W Klubie Sagittarius ćwiczy od 2 lat i – co podkreśla Brzostowski – ojciec musi płacić za jego starty. - Zwycięstwo w takim turnieju to ogromny sukces zawodnika, Łomży i kraju – podkreśla. 

Na Mistrzostwach Świata zawodnicy mieli wyznaczonych 30 torów. Taka ilość jest potrzebna, aby nie było przypadku w wyłonieniu zwycięzców. 

- Utrzymanie koncentracji i skupienia w tak długim turnieju wyczerpuje – mówi Brzostowski. 

Dawid na 333 sklasyfikowanych zawodników w kategorii Open, wypadł najlepiej z Polaków i zajął 14 miejsce. Do zwycięzcy Sailer'a Christiana z USA zabrakło mu zaledwie 8% punktów. 

Gratulujemy i czekamy w Polsce.

 

Strzeleckie sukcesy Łomżan

 

Ogłoszenia płatne 4lomza.pl

usługi
Wycinka drzew trudnych przy budynkach, liniach energetycznych, ogrodzeniach. Usługi ogrodnicze, prace wysokościowe.
tel. 792956988
różne
Sprzedam drewno kominkowe oraz pellet. Brzoza, dąb, grab, olcha i Pellet!
tel. 692092525
nieruchomości
Na sprzedaż działka budowlana o pow. 4669 m2 w miejscowości Dobrzyjałowo, gmina Piątnica.
tel. 698506416

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę