Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 07 stycznia 2025 napisz DONOS@

wtorek 17.08.2004

Gazeta Współczesna - Narkotyki w zasięgu ręki Gazeta Współczesna - Ulgi dla wybranych Gazeta Współczesna - Jest praca w Łomży! Kurier Poranny - Wymontuj radio albo płać Gazeta Wyborcza - Mlekovita chce kupić Zakłady Przemysłu Tłuszczowego

Gazeta Współczesna - Narkotyki w zasięgu ręki
Od początku wakacji zambrowska policja zatrzymała siedem osób posiadających przy sobie narkotyki. Również łomżyńskie służby antynarkotykowe odnotowały kilka pomyślnie zakończonych akcji, po których za kratki trafiło kilkanaście osób, podejrzanych o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków.
Wakacje to czas mniejszej kontroli nad poczynaniami młodzieży. Rodzice w pracy, a nastolatki zajmują się często same sobą. Na zorganizowane formy wypoczynku wyjeżdża coraz mniej osób, a indywidualne wyskoki nad jeziora niekiedy stają się okazją do ”odreagowania” stresów oraz nadopiekuńczości rodziców i szkolnej kontroli.
Zbyt wysoka stawka
- Dostępność środków odurzających w całym kraju jest niepokojąco wysoka - stwierdza asp. szt. Jan Kuśmirek. - Popularne miejscowości wypoczynkowe przyciągają nie tylko turystów, ale również dilerów poszukujących nowych klientów. Warto zawczasu dowiedzieć się dokąd i z kim udają się nasze dzieci na wypoczynek. Stawka jest zbyt wysoka, by pozwolić sobie w tym przypadku na beztroskę.
więcej: Gazeta Współczesna - Narkotyki w zasięgu ręki

Gazeta Współczesna - Ulgi dla wybranych
– Łomżyński PKS nie daje zniżek studentom z Łomży – denerwują się czytelnicy. – Na ulgi dla wszystkich nas nie stać – odpowiada dyrektor PKS.
Do tej pory wszyscy studenci mogli kupić zniżkowe bilety. W ostatnich dniach kierowcy zaczęli sprawdzać legitymacje i udzielać ulg tylko niektórym studentom.
– Mój kolega studiuje w Białymstoku i kupił bilet ulgowy. Ja uczę się w Łomży i zniżki nie dostałem – opowiada nasz czytelnik. – Jeszcze kilka tygodni temu miałem ulgę. Dlaczego teraz wprowadza się tak niesprawiedliwe podziały?
Władysław Lach, dyrektor ds. technicznych w łomżyńskim PKS twierdzi, że żadnych zmian nie było. W 2003 r. firma wprowadziła zniżki dla studentów uczelni w Warszawie oraz Białymstoku i tak jest do dziś.
– Tylko do tej pory kierowcy nie respektowali podziału i sprzedawali bilety zniżkowe wszystkim studentom – tłumaczy dyrektor Lach. – Ostatnio, wobec stale rosnących cen paliwa, uczuliliśmy ich, żeby dawać zniżki tylko tym, którym się one należą. Warszawę i Białystok wybraliśmy dlatego, że tam studiuje najwięcej młodzieży. Na zniżki dla wszystkich nas nie stać. Nikt nie krzywdzi studentów z Łomży, tylko po prostu nie może im ulżyć.
więcej: Gazeta Współczesna - Ulgi dla wybranych

Gazeta Współczesna - Jest praca w Łomży!
W lipcu przyszłego roku rozpocznie działalność w Łomży Ośrodek Migracji Ksiąg Wieczystych. Obecnie trwają prace remontowe, mające dostosować pomieszczenia w budynku sądu u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Wojska Polskiego. Potrzebne jest wykonanie sieci logicznej, nowe komputery i serwerownia. Większość kosztów związanych z utworzeniem OMKW pokryje ministerstwo, resztę ma dołożyć miejscowy samorząd.
Ośrodek Migracyjny będzie pierwszą w regionie północno-wschodnim placówką tego typu. Ma ona na celu zgromadzenie danych z ”papierowych” ksiąg wieczystych i przekształcenie ich zapisów na formę elektroniczną. Już po jego uruchomieniu minister sprawiedliwości określi teren działania łomżyńskiego ośrodka. Na razie wiadomo, że docelowo w kraju podobnych ośrodków ma być 12, łomżyński jest szóstym.
– Taki system prowadzenia ksiąg wieczystych oparty jest na rozwiązaniach wdrożonych w Saksonii (Niemcy) – wyjaśnia wiceprezes Sądu Okręgowego w Łomży Włodzimierz Wójcicki. – Zdecydowanie uprości on pracę samej instytucji, poprawi przepływ informacji pomiędzy sądami i wydziałami geodezji. Niewątpliwie pomoże też petentom załatwiać ich sprawy.
więcej: Gazeta Współczesna - Jest praca w Łomży!

Kurier Poranny - Wymontuj radio albo płać
Kontrole pocztowców: Teraz przyszedł czas na radia samochodowe. Ale tylko w autach służbowych
Masz radio w służbowym aucie? Pracownicy poczty sprawdzą, czy płacisz abonament. - To już jakiś absurd! - denerwują się właściciele służbowych samochodów.
- Według ustawy trzeba płacić także abonament za radio lub telewizor w samochodzie zarejestrowanym na firmę. Taki obowiązek mają właściciele auta - przekonuje Dorota Jasłowska, rzecznik prasowy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w Warszawie. - Ci, którzy mają radio i w domu, i w samochodzie prywatnym mogą spać spokojnie. Ich kontrole nie obejmą.
Będą sprawdzać
Kontrolerzy Poczty Polskiej sprawdzają radia i telewizory zainstalowane w białostockich firmach. Kontrolując przedsiębiorstwa sprawdzają księgi inwentarzowe i zaglądają do samochodów.
- Z dotychczas przeprowadzonych kontroli wynika, że część firm nie zarejestrowała odbiorników radiowych w samochodach - twierdzi Franciszek Herud, dyrektor RUP w Białymstoku.
więcej: Kurier Poranny - Wymontuj radio albo płać

Gazeta Wyborcza - Mlekovita chce kupić Zakłady Przemysłu Tłuszczowego
Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego konsekwentnie powiększa grupę. Wczoraj przejęła spółkę produkującą jogurty w Strzelinie. Teraz chce kupić jedno z największych przedsiębiorstw spożywczych w kraju - Zakłady Przemysłu Tłuszczowego
Zarejestrowana wczoraj spółka w Strzelinie (Opolskie) jest dziewiątą firmą w grupie mleczarskiego potentata, jakim jest Mlekovita. Fuzja pozwoli wysokomazowieckiej spółdzielni na rozszerzenie oferty jogurtów. Mleczarnia ma jednak znacznie poważniejsze zakusy. Chce wziąć udział w prywatyzacji warszawskiego producenta margaryn i olejów spożywczych - Zakładów Przemysłu Tłuszczowego. Jej konkurentem jest Olvit Pro - spółka zależna gdańskich zakładów tłuszczowych, której właściciel chce stworzyć silny holding tłuszczowy. Czy Mlekovita pokrzyżuje jego plany? To zależeć będzie od ministra skarbu państwa.
- W lipcu złożyliśmy ofertę uczestnictwa w przetargu doradcy prywatyzacyjnemu, wystąpiliśmy też z pismem do dyrekcji ZPT i spółki pracowniczej MarVita [również zainteresowanej udziałem w prywatyzacji swoich zakładów - red.] - mówi Teresa Ostrowska, szefowa działu kadr w Mlekovicie. - Razem mamy większe szanse, bo my dysponujemy potrzebnym kapitałem, a pracownicy doświadczeniem i znajomością zakładu.
Przewaga Mlekovity nad Olvitem polega na tym, że jej ofertę popiera nie tylko spółka pracownicza, ale także związki zawodowe. W lipcu przedstawiciele mleczarni nieoficjalnie spotkali się z trzema działającymi w zakładach organizacjami związkowymi.
więcej: Gazeta Wyborcza - Mlekovita chce kupić Zakłady Przemysłu Tłuszczowego

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę